Kaip namuose sumažinti ligų tikimybę ir kokius prietaisus rinktis?

Reklaminis partnerio turinys
Oro valytuvas „Xiaomi Smart Air Purifier 4“ Oro valytuvas „Xiaomi Smart Air Purifier 4“

Optimalus patalpų mikroklimatas labai svarbus visų šeimos narių, ypač vaikų, kurie šaltuoju metų laiku yra dažniau linkę sirgti, gerovei. Ligų priežastimi labai dažnai tampa radiatorių pernelyg išsausintas oras, kuriame dėl per reto ar netinkamo vėdinimo tarpsta patogeniniai mikroorganizmai. Tad kokios gi išeitys?

Jei ligų prevencijai kada nors svarstėte įsigyti oro valytuvą arba drėkintuvą, bet nesate tikri, kuris iš jų tiktų jūsų namuose, reikia pasidomėti jų skirtumais, privalumais ir tokiu būdu rasti tinkamiausią variantą.

Oro valytuvų ir drėkintuvų paskirtis

Oro valytuvai gali iš esmės pagerinti patalpų, kuriose beveik nuolat būna žmonių, oro kokybę. Jie per filtravimo sistemą pašalina ore esančias daleles ir teršalus, tarp kurių – bet kokie alergenai, kaip, pavyzdžiui, dulkės, naminių gyvūnų pleiskanos, pelėsiai, bakterijos, dulkių erkutės, cigarečių, kietojo kuro katilų ar židinių išmetami dūmai ir kt.

Oro drėkintuvai padidina namų drėgmės lygį. Panašiai kaip oro valytuvai, drėkintuvai yra naudingi sergantiems astma. Tačiau skirtingai nei oro valytuvai, oro drėkintuvai teikia didžiausią naudą tiems, kuriems dėl per sauso oro prasideda įvairūs kvėpavimo negalavimai.

Drėkintuvai puikiai tinka naudoti žiemą, kai dėl intensyvaus šildymo patalpų oras tampa ypač sausas. Termometro stulpeliams nukritus žemiau nulio namų savininkai yra linkę padidinti termostatą, tačiau kuo intensyviau patalpos šildomos, tuo greičiau išgarinama drėgmė. Tai viena iš esminių priežasčių, kodėl žiemą išsausėja ir mūsų oda.

Taigi, oro valytuvas ir drėkintuvas: kurį iš šių prietaisų pasirinkti?

Kada rinktis oro valytuvą?

  • Norite sumažinti ore sklandančių gyvūnų pleiskanų ir kitų alergenų kiekį.
  • Norite, kad patalpose sumažėtų dulkių dalelių, kurios yra linkusios kauptis.
  • Nuolat ieškote būdų pašalinti kvapus (pavyzdžiui, nuo gaminamo maisto pasklidusius aromatus, pelėsio ar gyvūnų kailio skleidžiamą kvapą).
  • Norite užkirsti kelią namiškių kvėpavimo takų ligoms (kaip, pavyzdžiui, vis dažniau pasireiškiančiai astmai).

Kada rinktis oro drėkintuvą?

  • Namuose norite padidinti drėgmės lygį, kovojate su itin sausa aplinka, kurioje viskas yra perdžiūvę.
  • Ieškote būdų, kaip sumažinti kvėpavimo sutrikimus, kuriuos sukelia sausas oras (pavyzdžiui, kraujavimas iš nosies ir spaudimas sinusuose).
  • Ieškote būdų, kaip pagerinti sausos, niežtinčios odos būklę ir efektyvių būdų odos ligoms (kaip, pavyzdžiui, egzemai) gydyti.

Xiaomi Smart Air Purifier

O gal vienu metu galima naudoti abu prietaisus?

Išties vienu metu galima naudoti ir oro valytuvą, ir drėkintuvą. Kol oro valytuvas filtruos patalpų orą nuo alergenų, drėkintuvas sausą orą praturtins drėgme. Tiems, kurie kenčia nuo kvėpavimo sutrikimų, tai suteikia daugiau komforto.

Tačiau įsidėmėkite: vienas įrenginys turi būti laikomas atokiau nuo kito, geriausia – priešingose kambario pusėse, antraip oro drėkintuvo drėgmė gali užkimšti oro valytuvo filtrą, o tai paskatins bakterijų ar net pelėsio augimą. Tokiu būdu efektas gali būti netgi priešingas.

Oro valytuvų rekomendacijos: pagal ką išsirinkti?

Svarbiausia žinoti, kad oro valytuvai skiriasi pagal našumą ir išvalomų patalpų dydį. Kuo didesnę patalpą ketinate valyti, tuo brangiau oro valytuvas kainuos.

23–43 kv. m patalpoms visiškai užtenka „4 Lite EU“ oro valytuvo. Oro valytuvas „Xiaomi Smart Air Purifier 4“ išvalo iki 48 kv. m plotą, o pats našiausias ir galingiausias (jį pagrįstai galima vadinti rinkos flagmanu) – „Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro“, išvalantis net iki 60 kv. m dydžio patalpą. Šio modelio valytuvas stebi oro kokybės pokyčius realiuoju laiku ir pagal tai reguliuoja valymo greitį. Taip pat prietaisas identifikuoja ir pašalina pasenusį orą, kad namai visuomet išliktų gaivūs. Išmanus valdymas, lengva priežiūra, labai mažo intensyvumo garsas – tai tik keli prietaiso privalumai, kurių yra begalė.

Oro valytuvai aptinka žiedadulkes, pelenus, sporas, gyvūnų pleiskanas, augalų epidermį ir kitas plika akimi nematomas, bet mūsų sveikatai kenksmingas daleles. Apskritai „Xiaomi“ gamintojo oro valytuvai ypatingi tuo, kad visuose juose integruotos naujausios oro filtravimo technologijos, orientuotos į geros mūsų sveikatos išsaugojimą.

Oro drėkintuvų rekomendacijos: pagal ką išsirinkti?

Analogiškai, kaip ir renkantis oro kondicionierių, svarbu tinkamai įvertinti patalpų, kuriose praleidžiate daugiausia laiko ir kurių orą norite drėkinti, mikroklimatą. Pavyzdžiui, jei pasirinktas netinkamo dydžio prietaisas, jis natūraliai išskirs per daug drėgmės, tad gali kilti nepageidaujamų pasekmių: atsirasti pelėsis, ženkliai pabloginantis oro kokybę ir kenkiantis mūsų sveikatai. Taigi, norint pasiekti optimalų drėgmės lygį, patalpoje reikalingas tinkamo dydžio oro drėkintuvas.

Be to, be drėkinimo būdo, dar reikėtų atkreipti dėmesį į kelias specifikacijas. Pagalvokite apie vandens garų išeigą, įrenginio skleidžiamo triukšmo lygį, apie papildomas funkcijas, kaip, pavyzdžiui, įmontuotą higrometrą. „Mi Smart Antibacterial“ oro drėkintuvas išsklaido kambaryje vėsią miglą ir padeda palaikyti reikiamą drėkinimo lygį.

„Xiaomi“ oro drėkintuvai pasižymi itin dideliais vandens rezervuarais, todėl prietaisas nenutrūkstamai gali veikti iki 12–15 valandų. Vandenį patogu papildyti per prietaiso viršuje įrengtą ertmę (visai kaip laistant gėles). Vandens talpykloje panaudota speciali UV-C šviesos technologija, skirta mikrobams naikinti. Kaip ir daugelį „Xiaomi“ prietaisų, oro drėkintuvą taip pat galima valdyti per „Xiaomi Home“ programą. Pagrindinės funkcijos – drėkinimo lygio nustatymas ir tikrinimas. Taip pat prietaisą galima valdyti ir balsu. „Xiaomi“ oro drėkintuvai veikia tyliai, tad tinka naudoti ir miegamuosiuose.