Kaip nebrangiai papuošti savo namus žiemos šventėms?

Šventiniai namų papuošimai Kalėdoms Igisheva Maria | Shutterstock.com

Kokios gali būti Kalėdos be jaukiai papuoštų namų, kupinų dailių papuošimų ir lempučių? Juk ilgais tamsiais žiemos vakarais taip norisi, kad namai spindėtų ir kvepėtų ne tik mandarinais, bet juose jaustųsi ir ta nepakartojama švenčių dvasia... O geriausia, jei tai šventinė atmosfera namuose nereikalauja pernelyg didelių išlaidų.

Taigi kaip nebrangiai ir kokybiškai dekoruoti namus? Prireiks tik šiek tiek dėmesio ir kūrybiškumo...

Šiluma ir jaukumas

Norite, kad namai taptų jaukiu šventiniu prieglobsčiu, iš kurio nesinorėtų išeiti? Naudokite medieną primenančius kvapus (pavyzdžiui, kvapnias žvakes ar eterinius aliejus) ir šiltai baltą, blankų apšvietimą. Tai suteiks jūsų erdvei ramybės ir poilsio atmosferą.

Kad namai dvelktų šiluma, galite pakeisti savo lengvą patalynę į stambesnio audinio. Svečiams sušilti paruoškite vilnoninius pledus, jaukias kojines vietoje šlepečių.

Paruoškite svetingą vietą žiemos švenčių pramogoms. Sustatykite sėdimus baldus tokiu būdu, kad svečiai galėtų sėdėti veidais į eglutę ar židinį ir jais mėgautis.

Išskirtinė namų erdvė

Kalėdinis laikotarpis itin turtingas vakarėlių. Todėl svarbu ne tik iš anksto paruošti visus namus, bet ir tam tikras erdves (ar erdvę), kur bus daugiausia šurmulio. Jei turite, galite akcentuoti, pavyzdžiui, baro zoną: ne tik papildyti reikiamais šventiniais produktais, pavyzdžiui, sausainiais su raudonais valgomais akcentais, saldainiais raudonos ir žalios spalvų popierėliais, bet ir tinkamai jį papuošti.

Dekoruokite pasirinktą erdvę dirbtiniu sniegu, blizgiais šiaudeliais ar šventiniais stikliniais indais. Tam taip pat puikiai tiks kankorėžiai, pūšų kankorėžiai, mandarinai, ličiai ir, žinoma, lemputės. Nebijokite miksuoti. Šventinę dieną čia bus pačios gražiausios fotografijos ir prie tokios sienelės norės įsiamžinti visi.

Natūralūs, kvapnūs žalumynai

Lauko kvapas visada sukuria šventinę, žiemišką nuotaiką. Papuoškite savo šventinį stalą buksmedžio auginiais, žaliomis šakelėmis, baltomis hortenzijomis. Tai suteiks stalui tekstūros, spalvos ir kvapo. Prie servetėlių žiedų galite prisegti šviežių bugienių ir magnolijų lapų arba įdėti sodrius žalios spalvos atvirukus su linkėjimais. Nepamirškite kvapnių žvakių – tai būtinas kiekvienos jaukios šventės atributas.

Papuošti natūralia žaluma galite ir parduotuvėje pirktus vainikus. Tam puikiai tiks eukaliptai arba erškėčiai, taip pat švieži citrusiniai vaisiai (citrinos, laimai, apelsinai).

Šventinės šviesos

Lemputės – būtinas Kalėdų ir kitų žiemos švenčių elementas. Juk tamsiais žiemos vakarais taip norisi jaukumo, romantikos, ramybės...

Manote, kad švieselės skirtos vien Kalėdų eglutėms ir karnizams papuošti? Klystate. Lemputėmis ir girliandomis dekoruokite ką tik norite. Galite apvynioti jais laiptų turėklus, sietyną, židinį ar padaryti šventinius žybsinčius durų apvadus. Dar keletas idėjų – suvynioti girliandą į unikalų, freską primenantį objektą ir pakabinti ant svetainės sienos arba įdėti ją į vazą arba tuščią platų butelį ir mėgautis nuostabiu dekoro elementu!

Ypač stilingai atrodo balti maži šviestuvai arba mažos šaltais baltos švieselės spalvotame interjere. Tai neabejotinai suteiks stebuklingą atmosferą visuose namuose.

Fotoaparatas prisiminimams

Apie šį šventinį būdą turbūt nė nepagalvojote, bet... Galite išeiti į miestą ir fotografuoti objektus, kurie jus įkvepia ir labiausiai asocijuojasi su šventėmis. Sukurkite koliažą iš labiausiai patinkančių jums kalėdinių nuotraukų ir pritvirtinkite ant sienos prie įėjimo į namus, virtuvėje arba svetainėje. Grožėkitės ir semkitės įkvėpimo, juk aplink jus gyvena mylimiausi prisiminimai!

Juostelių dailumas

O kiek daug dalykų galima sukurti turint vos kelis metrus paprastos juostelės. Galite surišti ją lankeliais ar kukardomis ir pakabinti ant medžio šakelių vazoje, vainiko ar turėklų.

Turėdami standų pagrindą, šiek tiek klijų ir skirtingų spalvų bei tekstūrų juostelių, galite sukurti ir įrėminti puikų koliažą arba padaryti spalvotą stilizuotą eglutę. Arba juosteles – vienspalves arba spalvotas – galite panaudoti kaip pagrindą pūšų kankorėžiams stikliniame dubenyje. Bus išties nuostabi šventinė dekoracija!

Šventinė spalvų paletė

Norite sukurti nuoseklų ir vientisą interjero vaizdą? Pasirinkite vieną ar dvi šventines spalvas. Tai gali būti tos pačios spalvų paletės atspalviai, pavyzdžiui, raudona ir rožinė ar rausva. Raskite paprastų būdų, kaip panaudoti juos namų erdvėje. Derinkite įvairias detales: juosteles, žiemos gėles, kvapnias žvakes, pagalvėles, jaukius pledus ar antklodes, kalėdines kojines.

Jeigu esate tradicinių šventinių spalvų raudonos ir žalios mėgėjas, galite į šventes pažiūrėti naujai – rinktis gelsvai žalius ir vyšninės (tamsiai raudonos, dar kitaip – bordo) atspalvių derinius. Tai užtikrins šiuolaikiškumą, atrodys kitaip, bet šventiškai.

Siekiate elegancijos? Atsirinkite ir sugrupuokite tos pačios spalvos elementus (vazas, gėles, paveikslų rėmus, šviestuvus) ir papuoškite jais namus.

Jei norite, kad namuose vyrautų klasikinė šventinė Kalėdų nuotaika, rinkitės įprastesnius derinius – raudonus, mėlynus, metalinius ir visus rudens atspalvius. Tokių spalvų kalėdiniai niekučiai nukels į vaikystės Kalėdas.

Daugiau apie Kalėdas be streso:

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.