Kaip parengti vaiką apsilankymui kirpykloje (38)

vaiko vedimas į kirpyklą

Ruošiatės apsilankyti kirpykloje? Štai keletas patarimų, kad apsilankymas keltų kuo mažiau streso ir netaptų neigiama patirtimi, po kurios vaikas ims bijoti kirpyklų

 • Jei tik turite galimybę, užsukite su vaiku į kirpyklą dar iki jam prireiks pirmo kirpimo – pavyzdžiui, „pasitikti tėčio“. Taip vaikas po truputį apsipras su kirpyklos aplinka. Pirmojo vizito metu neverskite vaiko kirptis. Leiskite jam pasijausti saugiai šioje jam neįprastoje aplinkoje, tada kiekvienas naujas apsilankymas kels vis mažiau streso.

 • Papasakokite vaikui, kas daroma kirpykloje. Pažaiskite kirpyklą namuose. Tegul žaisliukai (arba tu pati) būna klientais, o vaikas – kirpėju.

 • Apie vizitą į kirpyklą vaikui praneškite iš anksto. Jei bandysite jį nuvesti apgaulės būdu, sukelsite pasipiktinimą, vaiko nepasitikėjimą ir tikrą jausmų audrą. Dar geriau, jei aptarsite visą dienos planą – taip pat ir tai, ką veiksite po kirpyklos (geriausia, jei tai butų vaiko labai mėgstama veikla).

 • Jei galite, rinkitės vaikams skirtą kirpyklą ar kirpėją, kuris yra įpratęs dirbti su vaikais. Tokie kirpėjai žino, kaip užimti mažylį ir padėti jam atsikratyti dažniausių su kirpykla susijusių baimių.

 • Eikite į kirpyklą tuomet, kai vaikas pailsėjęs, sotus ir gerai nusiteikęs. Jokiu būdu neveskite vaiko į kirpyklą pietų miego metu – tikimybė, kad jis bus irzlus nuo to tik padidėja.

 • Ištrinkite vaiko plaukus iki kirpyklos – taip ne tik sutrumpinsite apsilankymą kirpykloje, bet ir išvengsise procedūros, kurios dauguma vaikų nemėgsta (kirpyklų galvos plovimo kriauklė vaikams yra ne tik kad neįprasta, bet ir nepatogi.

 • Jei vaiko plaukai ilgi, iššukuokite juos namuose – jei kirpėjui teks šukuoti susivėlusius plaukus, vaikui atrodys, kad dėl patiriamo skausmo kaltas kirpėjas.  

 • Nepamirškite, kad maži vaikai yra nekantrūs, išsėdėti valandą vienoje vietoje jiems yra sunku. Todėl rinkitės paprastus, greitus kirpimus, kuriems nereikia daug laiko.

 • Jei vaikas vis tiek priešinasi, verkia, nerimauja, atidėkite kirpimąsi kitam kartui. Jei vaikas nenusėdi ramiai kirpėjo kėdėje, yra didesnė traumų tikimybė – po jų sunku tikėtis, kad vaikas kitą kartą į kirpyklą eis noriai.

Jei apsilankymas kirpykloje vaikui vis tiek kelia stresą, kirpkite vaiką namuose, tačiau kantriai pratinkite jį prie minties, kad „kai bus didelis“, jis turės kirptis kirpykloje. Nesikrimskite, jei šis argumentas nepadės: anksčiau ar vėliau visi vaikai nustoja to bijoti.
 

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

 1. M a t i l d a
  M a t i l d a prieš 8 m.

  as meginsiu ta Puki nes tragedija su plaukais... nuo 6 men kerpu, nes kasos tokios kad as pavydziu.. o verkia kaip nzn kas.....bijau vaika gasdinti, bet kai i akis lenda, tai nei mato nei ka... kai serga, neina plaut galvos, o ilgi plaikai riebaluojasi, ima niezeti.. oi mes vargstam. butu mergyte, jau butu kasos belekokios

 2. Zmona-Mama
  Zmona-Mama prieš 8 m.

  As kas menesi saviski kerpu.deja gyvenu uzsieni,trnka namie kirpt.nes cia ner tokiu kirpyklu.vaikas siaip nemegsta,verki,muisyos,o toj kirpykloj toooooks ramus buvo,kaip suauges vyras sedetu i kirpykla atejes

 3. User has not uploaded an avatar
  SaruneSarune prieš 5 m.

  Vilniuje rekomenduoju vaikų kirpyklą "Pas voveriuką" Kerpa kūdikius, vaikus, net ir pačios mamos su tėčiais gali ten apsikirpti. Pirmą kartą keliavome 1 metų amžiaus, ypatingas dėmesys ir smagus kirpimasis vaikui. Nieko neišsigando, viskas pritaikyta mažiem vaikam ir kūdikiam, pilna žaislų, tv su animaciniais filmukais, lakstančios gyvos voverytės, toks mini zoo. Pasaka Jau buvome 5 kartus, lankysimės ten ir toliau

 4. User has not uploaded an avatar
  Edita@ prieš 3 m.

  Gal galit rekomenduot mazu vaiku kirpeja Klaipedoj? Aciu

 5. gute_negute
  gute_negute prieš 3 m.

  Laikykimes ypač po 2 sav. Vln įdomu kokia bus statistika po prekybos centrų atidarymo.. Kai stovi ir pasakoja jog.pramoga jiems iki parduotuvės atlekti..