Kaip sukurti kasdienę odos priežiūros rutiną vaikams?

Reklaminis partnerio turinys
Mama apgaubusi vaiko galvą rankšluosčiu Partnerio nuotr.

Kaip sukurti vaiko priežiūros rutiną ir kodėl tai svarbu daryti dar vaikystėje? Kaip rutina padeda augant ir kodėl reikia prižiūrėti vaikų odą?

Kaip sukurti kasdienę odos priežiūros rutiną vaikams?

Visi žinome, kad vaikų oda ypač minkšta ir švelni. Rodos, norisi ją nuolat liesti, glostyti, myluoti tas mažas rankutes ir veiduką. Vaikų odos priežiūra yra labai svarbi, nors ir atrodo, jog vaikų odelė ir taip labai švelni ir minkšta, tad priežiūra nebūtina.

Tėvų pareiga užtikrinti, kad vaikų oda būtų prižiūrėta ir puoselėjama. Rekomenduojama jau nuo mažų dienų mokyti vaikus rūpintis savo oda, taip jie įgis svarbių įgūdžių ir užkirs kelią įvairioms odos problemoms ateityje. Štai keletas patarimų.

Rinkitės švelnius produktus veido odai

Vaikų oda yra daug jautresnė nei suaugusiųjų, todėl svarbu pasirinkti švelnius ir hipoalerginius produktus. Ieškokite prausiklių, kurie neturi agresyvių cheminių medžiagų ir dirginančių kvapų. Puikus pasirinkimas yra produktai su natūraliais ingredientais, kurie nepažeidžia odos barjero.

Nors vaikams labai patinka uogų, vaisių ir kitais stipriais kvapais pasižyminčios priemonės, pratinant nuo mažų dienų prie natūralesnių priemonių, su mažiau kvapų, tai taps įpročiu.

Svarbi reguliari veido odos priežiūra

Vaikų veido odai dar nereikia ypatingos priežiūros, kaip, pavyzdžiui, senstančiai odai. Pakanka kiekvieną rytą ir vakarą švelniai nuprausti vaiko veiduką, t. y. pašalinti nešvarumus, prakaitą ir susikaupusias dulkes. Naudokite šiltą vandenį, galima rinktis ir švelnų prausiklį, tačiau tai tikrai nėra būtina, nes vandens vaikų odai visiškai pakanka. Nepamirškite atsargiai nusausinti veido rankšluosčiu, netrinkite odos.

Tėvai turėtų veido priežiūros rutiną atlikti kartu su vaikais, kad tai laikui bėgant taptų jų įpročiu. Rekomenduojame rinktis švelnius prausiklius ir kitas natūralias priemones, o nuprausus veidą jį sudrėkinti ir pamaitinti.

CeraVe veido kremai sukurti dermatologų, pasižymi unikalia sudėtimi. Šie kremai padeda tinkamai rūpintis kasdiene veido oda priežiūra. Puoselėjant vaikų odą, svarbu nepamiršti ir savęs, drėkinti, maitinti ir savo odą, kad ji kuo ilgiau išliktų skaisti ir jauna.

Odos drėkinimas – kasdienė procedūra

Net jei vaiko oda atrodo sveika, kasdienis drėkinimas padeda išlaikyti odos drėgmę ir apsaugo ją nuo sausėjimo. Po prausimosi galite naudoti švelnų drėkinamąjį kremą. Rinkitės tokį, kuris būtų kuo natūralesnis ir pritaikytas jautriai vaikų odai.

Svarbu odą apsaugoti nuo saulės

Nors saulė yra svarbi mūsų sveikatai, per didelis UV spindulių poveikis gali pakenkti odai. Pavasarį ir vasarą svarbu kasdien naudoti apsauginius kremus nuo saulės, net ir debesuotomis dienomis. Pasirinkite kremus su aukštu SPF, atkreipkite dėmesį, kad jie būtų skirti vaikų odai.

Kremą geriausia tepti 15–30 minučių prieš einant į lauką. Pakartotinai – maždaug kas 2 valandas, ypač jei vaikai linkę smarkiai prakaituoti arba mėgaujasi maudynėmis vandenyje.

Saugokite odą nuo dirgiklių

Kai kurios vaikų odos problemos gali atsirasti dėl odos dirginimo. Odą gali dirginti drabužiai ar net žaislai. Rinkitės natūralius audinius, geriausia – medvilnę, ir venkite sintetinių medžiagų, kurios skatina prakaitavimą ir dirginimą.

Be to, labai svarbu reguliariai skalbti vaiko patalynę ir net pliušinius žaislus, žinoma, naudojant švelnius, hipoalerginius skalbiklius.

Stebėkite odos pokyčius

Reguliariai tikrinkite vaiko odą ir atkreipkite dėmesį į bet kokius pakitimus, pavyzdžiui, paraudimus, sausus plotelius ir pan. Pastebėję ką nors neįprasto, pasikonsultuokite su savo gydytoju arba gydytoju dermatologu. Ankstyvas odos situacijos įvertinimas ir ligų nustatymas bei gydymas gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Įtraukite vaikus į odos priežiūros procesą

Vaikam laikytis rutinos yra lengviau, kai jie supranta, kodėl tai svarbu. Įtraukite juos į odos priežiūros procesą, paaiškindami, ką darote ir kodėl tai svarbu. Leiskite jiems išsirinkti savo rankšluosčius, kempines. Tai padės jiems jaustis atsakingiems už savo odos būklę ir skatins laikytis rutinos.