Kaip taikiai išsiskirti ir rūpintis vaikais po skyrybų? (video)

Liūdnas vaikas ir fone besipykstantys tėvai VGstockstudio | Shutterstock.com

Prognozuojama, kad karantinas dar labiau kilstelės ir taip aukštą skyrybų statistiką, tad penkioliktoje „Tėvų darželio“ laidoje apie skyrybas kalbėjomės su psichologe Jūrate Bortkevičiene ir atlikėja Natalija Bunke. Ieškojome patarimų, padėsiančių išsiskirti taikiai, neskaudinant vienas kito, o svarbiausia - neskaudinant vaikų.

Kaip vaikas jaučiasi, kai skiriasi tėvai?

Vaikams jų tėvų skyrybos yra vienas iš labiausiai sukrečiančių ir skausmingų išgyvenimų. Psichologė Jūratė Bortkevičienė, paklausta, ar įmanoma išsiskirti taip, kad vaikai visiškai nenukentėtų, atsakė, kad tai vargiai įmanoma, bet tėvams svarbu stengtis, kad vaikai kuo greičiau „sugrįžtų į save“.

Vaikų supratimas, jų reakcija į skyrybas ir jų metu išgyvenami jausmai labai priklauso nuo vaiko amžiaus. Pavyzdžiui, maži vaikai dėl tėvų skyrybų yra linkę kaltinti save. Jie gali manyti, kad buvo nepakankamai geri todėl tėveliai ėmė pyktis ir vienas iš jų paliko šeimą. Mažyliai baiminasi, kad jų blogas elgesys gali „priversti“ iš namų išeiti ir antrąjį iš tėvų bei palikti jį visiškai vieną.

Vyresni vaikai suvokia skyrybų prasmę, tėvų motyvus ir jausmus bei savo pačių vaidmenį šiame procese, tačiau jie dažnai linkę kaltinti vieną iš tėvų, nenori su juo bendrauti, atitolsta (jeigu skyrybos vyksta abipusiu sutarimu, vaikas gali pykti ant abiejų tėvų).

Daugiau apie vaikų jausmus skyrybų metu skaitykite išsamiame straipsnyje (jame rasite ir papildančias nuorodas į straipsnius, kuriuose aprašomi skirtingų amžiaus grupių vaikų jausmai):

Kaip dalintis rūpestį vaiku po skyrybų?

Skyrybos panaikina santuoką, tačiau niekaip nepaveikia abiejų tėvų pareigos vienodai rūpintis vaiku ir lygiomis dalimis prisidėti prie jo gerovės. Šeimos skirtingai dalinasi vaikų priežiūrą - vieni susidaro griežtus tvarkaraščius, kiti į šį procesą žvelgia lanksčiau.

Laidoje dalyvavusi atlikėja Natalija Bunkė pasakojo, kad su buvusiu vyru Danieliumi Bunkumi sūnaus Kristupo priežiūrą jiedu dalinasi be jokių apribojimų ir pabrėžė, kad geri sūnaus santykiai su tėčiu jai yra labai svarbūs:

 

Nesvarbu, kokį kelią pasirinksite jūs, svarbu laikytis kelių pagrindinių taisyklių:

  • Nustatykite aiškias, abiems priimtinas vaiko auklėjimo taisykles ir metodus;
  • Konfliktus išspręskite negirdint, nedalyvaujant vaikui;
  • Neapkalbinėkite buvusio partnerio vaikui girdint;
  • Nepaverskite vaiko savo komunikacijos įrankiu. t.y. kalbėkitės tiesiogiai su buvusiuoju, o ne perdavinėkite žinutes per vaiką;
  • Nevenkite drauge kreiptis į psichologą, kuris padės išspręsti iškilusias problemas;
  • Būtinai pasirūpinkite, kad vaikas gautų reikiamą psichologinę pagalbą.

Laidos vedėjai primena apie „Viena sąskaita“ dovanas ir konkursą

Dovilė ir Žygis Stakėnai laidoje pripažino, kad skyrybų tema tikrai nėra lengva, tačiau dar prieš pradėdami kurti „Tėvų darželį“ jiedu buvo nutarę kalbėti apie tikrą gyvenimą, o jame pasitaiko visko...

 

Vedėjų minima dovanėlė yra laidos bičiulių „Viena sąskaita“ VISIEMS „Tėvų darželio“ skaitytojams suteikiamas nuolaidas kodas, leisiantis 3 mėnesius išbandyti paslaugą visiškai nemokamai!

Jums tereikia užsiregistruoti puslapyje www.vienasaskaita.lt ir registracijos laukelio apačioje įvesti nuolaidos kodą DRAUGAI.

O kad būtų dar smagiau „Viena sąskaita“ kviečia dalyvauti konkurse ir laimėti gamtai draugiškus puodelius.

Daugiau informacijos apie „Vieną sąskaitą“ ir nuolaidos kodą rasite bei konkurse dalyvauti galėsite čia:

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 10 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.