Kaip vaikui parinkti tinkamiausią muzikos instrumentą? (1)

Vaikai būrelyje rodo savo muzikos instrumentus LightField Studios | Shutterstock.com

Muzika atveria daugybę naujų galimybių, leidžia ugdyti vaiko kūrybiškumą. Tyrimų duomenimis, mokymasis groti muzikos instrumentu padeda stiprinti discipliną, ugdo vaiko pasitikėjimą savimi, padeda atsiskleisti kūrybiškumui, lavina pažinimo funkciją, gerina kalbėjimo ir skaitymo įgūdžius. Grojimas kokiu nors muzikos instrumentu teigiamai veikia ir smegenis: grojant suaktyvėja visos jų sritys.

Taigi, jei vis dar svarstote, kokį būrelį ar popamokinę veiklą vaikui išrinkti, drąsiai užrašykite jį į instrumento pamokas, o gal net ir į muzikos mokyklą.

Tačiau kaip pasirinkti muzikos instrumentą, kuriuo vaikas gros? Dalijamės keliais aktualiais patarimais.

Pirmiausia atsižvelkite į savo vaiko asmenybę, unikalumą

Nėra dviejų vienodų vaikų, todėl nė vienas vaikas neišmoks groti instrumentu identiškai. Tad gana praktiškas patarimas – renkantis instrumentą atsižvelgti į vaiko asmenybę. Pavyzdžiui, jei vaikas yra energingas, visuomet gerai nusiteikęs, jam gali labiau tikti mušamieji, o ne styginiai instrumentai. O jei vaikas – ramesnio būdo, mąslus, jam puikiai tiks akustinė gitara ar pianinas.

Muzikinės veiklos galimybės

Bloga pradžia – pradėti vaiką atakuoti klausimu, kokiu instrumentu jis norėtų groti. Vargu ar vaikas tai pats žino. Faktorius „noriu – nenoriu“ arba „skamba gražiai arba ne“ čia tikrai nevaidina pagrindinio vaidmens. Verčiau užsiimkite su muzika susijusia veikla ir stebėkite, kas vaikui įdomu.

Keli patarimai, kaip tai įgyvendinti:

 • klausykite įvairių albumų, įvairių žanrų muzikos;
 • žiūrėkite vaizdo klipus, koncertus, muzikinius filmus;
 • eikite į gyvus atlikėjų pasirodymus;
 • taip pat galite pasidomėti, kokie muzikos užsiėmimai vyksta netoliese jūsų namų. Gal vaikams rengiamos pamokėlės, gal netoliese yra įsikūrusi muzikos mokykla ar jos padalinys, o gal organizuojamos muzikinės stovyklos?

Skirkite laiko mokytojo paieškai

Nemažai tėvų atvirauja, kad ieško naujo instrumento mokytojo, nes vaikams esamas pedagogas nepatiko. Tačiau tiesa – kiek kitokia: vaikams dažniau nepatinka ne pats mokytojas, bet to mokytojo mokymo stilius.

Tad patarimas tėvams – rasti instrumento mokytoją, su kuriuo ir iš kurio jūsų vaikui tikrai patiks mokytis ir leisti laiką. Nemažai mokytojų, dirbančių tiek individualiai, tiek vedančių grupinius muzikos užsiėmimus, siūlo bandomąsias nemokamas pamokas, tad nuveskite į jas savo vaiką, drąsiai kalbėkitės apie vaiko pomėgius, poreikius ir keliamus tikslus.

Padėkite vaikui rasti muzikinį autoritetą

Dar vienas būdas padėti vaikui pasirinkti instrumentą – rasti autoritetą, į kurį vaikas galėtų lygiuotis. Jei vaikas žavisi tam tikru muzikantu, jis įgyja daugiau motyvacijos, nori lygiuotis į jį. Kai peržiūrėjus gausybę vaizdo medžiagos pastebėsite, kuris muzikantas vaikui krito į akį, su kuriuo jūsų vaikas tarsi norėtų susisaistyti asmeniniu ar profesiniu lygiu, skatinkite vaiką daugiau pasidomėti tuo muzikantu, peržiūrėti daugiau jo vaizdo įrašų. Patyręs sunkumų besimokydamas groti, jūsų vaikas iš mėgstamo atlikėjo pasisems įkvėpimo ir drąsos, nenuleis rankų.

Aptarkite ateities veiklas, susijusias su tuo instrumentu

Grojant muzikos instrumentu atsiranda galimybių, į kurias irgi reikėtų atsižvelgti.

 • Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas pasirinks groti smuiku ar violončele, bus galimybė prisijungti prie orkestro, groti teatruose ar net užsidirbti grojant, pavyzdžiui, įvairiose šventėse, ceremonijose.
 • Jei vaikas rinksis groti gitara ar būgnais, vėliau jis galės prisijungti prie populiariosios muzikos ar roko grupės.

Gali būti, kad pasikalbėjus su vaiku apie ilgalaikę veiklą sprendimas, kurį instrumentą rinktis, pasikeis.

Taigi, vienaip ar kitaip instrumentas tikrai praturtins vaiko gyvenimą, suteiks džiaugsmo, mokys naujų įgūdžių, suteiks galimybių.

Atminkite, kad instrumento virtuozu tampa tik vienas kitas, tačiau muzikinė patirtis – be jokių abejonių naudinga.

Susiję straipsniai

Augustė apie sūnaus auklėjimą: „Mamos žodis ne yra ne“

Augustė, paklausta, kaip pavyksta sutarti su sūnumi, sako, būna visko, tačiau džiaugiasi, kad tas vertybes, kurias nori įskiepyti, pavyksta.

„Tėvų darželyje“ – papildomi filmukai mažiesiems: kūno ir balso mankštos

8 kūno ir balso mankštų pamokėlės, kad pajudėtų ir tėveliai, ir vaikeliai. Lavinkimės kartu, pašalinkime įtampą, išlaisvinkime judesius.

Protingas ir savimi pasitikintis vaikas: kaip lavinti ir ugdyti?

Visi tėvai nori savo vaikams geriausio. Siekia ir auklėja taip, kad vaikas užaugtų stiprus, protingas, ryžtingas, pasitikėtų savimi.

Naujausi komentarai

 1. Ashai
  Ashai prieš 1 m.

  Na nežinau , mano sūnus pats pasirinko groti būgnais .