Kalėdos su vaikais: „elfas ant lentynos“, arba visame pasaulyje prigijusi nykštukų pokštininkų tradicija

Nykštuko pokštai: išvyniojo siūlų kamuolį Nykštukas iškrėtė pokštą – išvyniojo siūlų kamuolį. Jeanette Teare | Shutterstock.com

Ko tik neprikrečia tie nykštukai – ir kojines paslepia, ir sausainius po virtuvę išbarsto... o kartais gali ir ką nors naudingo nuveikti – pavyzdžiui, atnešti pusryčius į lovą. Šie pokštininkai yra nenuspėjami: gali tiek iškrėsti šunybę, tiek padaryti malonią paslaugą. Viskas priklauso nuo jų noro ir nuotaikos.

Nykštukai krečia pokštus

Pasaulyje žaibiškai plinta nauja Jungtinėse Amerikos Valstijose gimusi Kalėdų tradicija – lentynų elfai, krečiantys įvairias šunybes ir kitaip išdykaujantys namuose, kol jų niekas nemato... Kas dieną namų gyventojai užklumpa juos vis kitose netikėčiausių „nusikaltimų“ vietose. Kartais būna juokinga, kartais – nelabai. Viskas priklauso nuo to, kokį nykštuką šįkart jums atsiunčia Kalėdų Senelis.

Nykštukas gali slėptis bet kur

Kompaktiški nykštukai su ilgomis, lanksčiomis galūnėmis yra lengvai įkomponuojami į įvairiausias juokingas situacijas su kitais žaislais, dekoracijomis, maisto pakeliais, baldais, drabužiais, buities reikmenimis. Todėl, atsibudę ryte, jūsų namiškiai gali netikėtai užklupti tokį pokštininką ne tik įdomiose namų vietose, bet ir įvairiausiose juokingose pozose.

Nykštukų pokštų namuose idėjos:

Nykštukas visada nustebins

Socialiniuose tinkluose yra sukurtų grupių, kuriose žmonės dalijasi idėjomis ir kelia nuotraukas su jų namuose išdykaujančiais elfais. Kokiomis tik aplinkybėmis neaptinkami šie maži šelmiai: ir ūsus ant nuotraukų pripaišys, ir dantų pastą išspaus, ir miltus išbarstys, o kartais jie nutrūktgalviškai linksminasi per naktį pasidarytame traukinuke iš jūsų batų! Elfai dideliu kuklumu nepasižymi: gali įlįsti net į jūsų pamėgtų saldainių pakuotę. Bet jau kitą dieną savo kaltę atperka su kaupu – gali padaryti namiškiams kavos arba patiekti skanų desertą.

Elfų išdaigomis užsikrečia tiek tėveliai, auginantys vaikus, tiek ir kiti suaugę žmonės: tarp pokštininkų idėjų galima rasti nemažai ir suaugusiems skirtų išdaigų.

Iš kur kilusi nykštukų tradicija

Ši šmaikšti tradicija kilo prieš 17 metų, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo išleista knyga „Elfas ant lentynos: Kalėdų tradicija“ (angl. „The Elf on the Shelf: A Christmas Tradition“). Knygutė buvo parduodama supakuota kartu su žaisliniu elfu. Įdomu tai, kad knygelėje nebuvo parašyta nieko apie tai, kad šie nykštukai mėgsta krėsti linksmas (kartais net nelabai juokingas) šunybes.

Priešingai – „ant popieriaus“ jie yra labai mieli ir paslaugūs Kalėdų Senelio padėjėjai, kuriuos šis atsiunčia į namus tam, kad advento metu jie stebėtų vaikučių elgesį. Kas naktį nykštukai iškeliauja pas Kalėdų Senelį ir praneša jam, ar šią dieną vaikučiai buvo geri, ar – blogi. O jis, savo ruožtu, visa tai nuodugniai dokumentuoja. Knygutėje nurodyta tik tai, kad kiekvieną rytą juos galima rasti skirtingoje padėtyje, skirtingose namų vietose. Bet apie jų šelmiškus pokštus – nė kalbos. Matyt, nykštukai įsidrąsino ir pradėjo juos krėsti jau vėliau.

Kur iš namų dingsta nykštukas

Po advento, ankstyvą Kalėdų rytą, palikęs po eglute dovanėles, Kalėdų Senelis pasiima savo mažuosius padėjėjus atgal, iki kitų metų.

Verta akcentuoti, kad elfų misijai atlikti tinka bet kokie žaisliniai nykštukai. Juos galima pasidaryti ir savarankiškai: prireiks tik medžiagos, siūlų, adatos, noro, įkvėpimo ir trupučio vaizduotės.

Norite pasisemti daugiau idėjų, kokių pokštų gali prikrėsti nykštukas? Ieškokite:

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.