Kalėdų laukimas su vaikais: antra advento savaitė (2)

Kalėdų laukimas su vaiku, antra Advento savaitė

suvaikais.lt Elena – dviejų berniukų mama ir tinklaraštininkė
www.suvaikais.lt

ANTRA ADVENTO SAVAITĖ. Ar jau turite namuose pasipuošę Kalėdinę eglutę? Jei dar ne - tai siūlom ir neskubėti. Juk dar tiek visokių darbų ir darbelių iki to didžiojo įvykio reikia nuveikti. Tikiu, kad klausimo "Na, kada gi turėsim eglutę?" turbūt sulaukiate labai dažnai. Mūsų namuose jis skamba po keletą kartų per dieną! Pasiūlymas - priimkite tai kaip kantrybės ugdymo iššūkį. Nes laukti tikrai verta: pasiruošus, išsiilgus ir išlaukus eglutės puošimas bus dvigubai didesnė ir įspūdingesnė šventė!

Šios savaitės užduotėlėms jokių ypatingų daiktų nereikės, daugumą jų turėsite namuose, po ranka: įvairių reikmenų rankdarbiams, apelsinų, mandarinų, prieskonių (cinamono lazdelių ir gvazdikėlių). pieno ir šokolado karštam šokolado gėrimui, produktų meduoliams. Greičiausiai po ranka turėsite ir šviesos girliandą bei dėžę, kurių prireiks šviesos dėžės gamybai, o jei ne - galite įsigyti: šie daiktai vienaip ar kitaip pravers.

Kaip ir ankstesnę savaitę, žiūrėkite į pasiūlytas idėjas kūrybingai: pritaikykite jas prie nuotaikos, vaikų amžiaus, sukeiskite vietomis arba pasirinkite kitas užduotėles. Jei žiema pradžiugins sniegu, greičiausiai meduolių kepimą norėsite iškeisti į pasivažinėjimą rogutėmis. Ir tai puiku, meduoliai tikrai palauks!

Iki Kalėdų liko 18 dienų

Gruodžio 7 diena, pirmadienis. Ar pažįstate bent vieną knygų mylėtoją? Pagaminkite jiems knygų skirtuką! Jei pirmadienis kartais buvo sunki diena ar darbeliams trūksta įkvėpimo, skirkite minutę kitą ir paskambinkite seneliams, tetai ar dar kokiam seniai matytam giminaičiui paprasčiausiai pasisveikinti, paklausti, kaip sekasi ar pasakyti, kad pasiilgote jų. Dėmesys artimiesiems yra labai svarbus!

Užduotis: pagaminti knygų skirtukų. Vaikai juos galės panaudoti savoms knygoms ar dovanoms.

Vaikų indėlis: vaikai dalyvauti ir kurti gali viso proceso metu. Nes knygų skirtukai gali būti iš storesnio popieriaus išpjautos juostelės, kurias vaikai patys išpiešia, papuošia aplikacijomis ar iškarpo skirtingais raštais kaip snaiges. Skirtukai gali būti pasiūti iš skirtingų medžiagų, iškirpti iš filco, dekoruoti nėriniais.

 

Iki Kalėdų liko 17 dienų

Gruodžio 8 diena, antradienis. Jei dar negalvojote apie dovanas – metas apie jas pagalvoti! O jei jau jas turite, tuomet pagalvokite, kaip norėsite jas supakuoti.

Užduotis: įtraukti į dovanų planavimo procesą visus namiškius. Pradžiai derėtų nuspręsti dovanas darysite ar pirksite. Kiek žmonių norite apdovanoti? Kaip pakuosite ir kokių priemonių reikės.

Vaikų indėlis: vaikai gali prisidėti ir prie paties pakavimo - parinkti popierių, maišelius, tačiau galite jiems patikėti ir ypatingą užduotį: dovanų kortelių gamybą. Dovanų kortelės – smagus užsiėmimas ir naudinga veikla. Reikia popieriaus, dažų, žirklių, dekoravimo priemonių, juostelės. Iš kietesnio/ storesnio popieriaus iškirpkite norimos formos kortelę ir ją dekoruokite. Galima užrašyti palinkėjimą, sentenciją ar citatą. Galite ir smagiai pajuokauti: Kodėl Kalėdų Senelis gerai moka karate? Nes jis turi juodąjį diržą!

Paruoštukai: galite pasinaudoti jau paruoštu šablonu – kortele su eglutės žaisliuku, kurį galite dekoruoti kaip tik širdis geidžia [atsisiųsti šabloną]

 

Iki Kalėdų liko 16 dienų

Gruodžio 9 diena, trečiadienis. Kuo labiau artėjame Kalėdų link, tuo labiau temsta ir ilgėja vakarai.

Užduotis: pa(si)daryti šviesos stalą/ dėžę. Tamsiausiais žiemos vakarais jis tarnaus užburiantiems žaidimams ir istorijų pasakojimams. Štai kaip šviesos dėžę darėme mes su vaikais. Ją galite išnaudoti pačiais įvairiausiais būdais, pavyzdžiui, suvaidinkite su vaikais ukrainiečių liaudies pasaką „Pirštinė“ [atsisiųsti pasaką].

Vaikų indėlis: jie gali padėti surinkti reikiamus daiktus, nuspręsti, kur statysite, kur žaisite.

 

Iki Kalėdų liko 15 dienų

Gruodžio 10 diena, ketvirtadienis. Kalėdinės nuotaikos vis daugiau ir daugiau... Bet gal reikėtų ir šiek tiek Kalėdų aromato?

Užduotis: Įsijunkite kalėdines melodijas ir pasigaminkite valgomas dekoracijas iš apelsinų, nesmulkintų gvazdikėlių ir cinamono lazdelių ir baigę darbus pasilepinkite žiemiška arbata pagardinta cinamono lazdele. Jei turite džiovintų obuoliukų, jie čia taip pat kaip tik!

Vaikų indėlis: susmaigstyti gvazdikėlius į apelsinus. Mažesniems vaikams padėsite, jei žymekliu pažymėsite, kur reikėtų smeigti gvazdikėlius, vyresnieji gali patys nuspręsti, kokie ornamentai puoš apelsiną.

 

Iki Kalėdų liko 14 dienų

Gruodžio 11 diena, penktadienis. Man Kalėdų laukimas asocijuojasi su žiemišku oru ir šiluma. Žiemiškas oras vienaip ar kitaip siautėja už lango, o namuose mes atsakingi už šilumą.

Užduotis: Pasigaminti karštojo šokolado (mūsų mėgstamiausius karšto šokolado receptus rasite čia) ir visiems sukritus ant sofos žiūrėti žiemišką/ Kalėdinį filmą ar animacinį filmuką. Neabejojame, kad ta tema turite mėgstamų įrašų.

Vaikų indėlis: Padėti gaminti karštą šokoladą maišant, smulkinant ar supilstant į indelius. Ir žinoma, išrinkti filmą, jei rodomi per TV netiks!

 

Iki Kalėdų liko 13 dienų

Gruodžio 12 diena, šeštadienis. Kalėdos – ne tik dovanų, bet ir gerumo darbų metas. Kadangi geriausias mokymasis yra iš patyrimo, suraskite galimybę paaukoti maisto ar daiktų. Papasakokite vaikams, kad ne visi vaikučiai turi tėvus, kurie jais rūpinasi ir kurie jiems nuperka žaisliukų, todėl reikia su jais pasidalinti.

Užduotis ir vaikų indėlis: Kalbėdamiesi su vaikais apie dalinimąsi, pasirinkite tris žaisliukus ar knygas, kuriuos atiduosite labdarai. Dovanokite BŪTINAI kartu su vaikais. Pavyzdžiui, žaisliukus galite nunešti į artimiausią CARITAS skyrių.

Idėja: skaityti pasakas tamsoje, pasišviečiant tik mažomis lemputėmis ar žvakėmis. Galima tuo tikslu net fortą pasistatyti, t.y. apdengti kėdes pledu ir sulindus į vidų pasibūti jaukiai kalėdiškai.

 

Iki Kalėdų liko 12 dienų

Gruodžio 13 diena, sekmadienis. Advento vainike uždegame trečiąją žvakę. Laikas lekia žaibiškai. Nespėsite apsidairyti, o jau reikia sėsti prie Kūčių stalo...

Užduotis: Sekmadienis - puiki diena kalėdiniams meduoliams kepti! Pakvėpinkite namus bei nudžiuginkite namiškius pirmaisiais šių metų meduoliais!

Vaikų indėlis: Jie mėgsta ir gali maišyti, minkyti, kočioti tešlą ir su formelėmis spausti sausainius. Nebijokite, net dvimečiai tai gali :) Svarbu, kad jūs būtumėt pasiruošę tokiai intensyviai vaikų pagalbai!

Daugiau šia tema:

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Naujausi komentarai

  1. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 8 m.

    Šviesos dėžė buvo tikras pasisekimas Visam vakarui vaikui buvo užsiėmimo