Kalėdų laukimas su vaikais: trečia advento savaitė

Kalėdų laukimas su vaiku, trečia Advento savaitė

suvaikais.lt Elena – dviejų berniukų mama ir tinklaraštininkė
www.suvaikais.lt

TREČIA ADVENTO SAVAITĖ. Po praėjusios savaitės Advento kalendoriaus įrašo sulaukiau klausimų, kaip mums pavyksta išlaikyti tradiciją eglutę puošti Kūčių vakarą? Juk prekybos centrai kalėdine atributika pasidabina jau lapkričio pradžioje, o miestų Kalėdų eglės įžiebiamos likus iki Kalėdų kelioms savaitėms. Vaikai tai mato, ir žinoma, nuolat klausinėja tėvų! "Kada?"

Prisipažinsiu, spaudimą atlaikyti nėra paprasta, tačiau visus kantrybės išbandymus atperka ta šventinė nuotaika, kuomet puošiame eglutę ir sėdamės prie šventinio stalo. Kai prieš keletą dienų sūnus klausė, kodėl namuose vis dar neturime eglutės, paaiškinau, kad į miestų aikštes ir parduotuves Kalėdinė nuotaika ateina šiek tiek anksčiau - tam, kad spėtų laiku ateiti į kiekvienus namus.

Šią savaitę rūpesčių turbūt netruks: reiks ir kalėdinėms vaikų šventėms pasiruošti, ir darbų, lyg tyčia, bus daugiau nei įprastai. Svarbiausia, kad nuovargis nesustelbtų laukimo džiaugsmo: jei nėra jėgų sausainių kepimui, rinkitės mažiau jėgų reikalaujančias pramogas.

Iki Kalėdų liko 11 dienų

Gruodžio 14 diena, pirmadienis. Jei dar neturite papuošę eglutės, vaikams pasiūlykite išpuošti eglutę paveikslėlyje. Pasikalbėkite su vaikais prie vakarienės stalo apie tai, kokios būdavo Jūsų Kalėdos, kaip jas švęsdavote, kokias dovanas gaudavote, kaip puošdavote eglutę ir pan.

Užduotis: vaikų užsiėmimui atspausdinti paprastos eglės paveikslėlį per visą popieriaus lapą. Šią egutę vaikai gali spalvoti, antspauduoti, puošti aplikacijomis.[atsisiųsti šabloną]

Vaikų indėlis: Nupiešti eglutę ir ją papuošti. Arba atspausdintą eglės paveikslėlį nuspalvinti ir padabinti taip, kaip per Kalėdas. Šį kartą mes naudojome kitą šabloną, kurį vaikai puošė savo pirštukų antspaudais. Buvo smagu! [atsisiųsti šabloną]


 

Iki Kalėdų liko 10 dienų

Gruodžio 15 diena, antradienis. Kiekvieni namai po truputį ima kvepėti Kalėdomis, tačiau yra žmonių, kurie mums kepant sausainius ir puošiant namus dirba, pvz. paštininkai, kiemsargiai, gydytojai.

Užduotis: Paruoškite keletą gražiai supakuotų naminių sausainukų tiems, kas ateina į Jūsų namus vedini darbo reikalų, bei tiems, kuriuos teks aplankyti šiuo prieššventiniu laikotarpiu, pavyzdžiui, vaiko gydytojui ar darželio auklėtojoms. Šios nedidelės, bet pačių vaikų darytos dovanėlės ne tik nudžiugins jų nesitikinčius, bet ir leis vaikams patirti dovanojimo džiaugsmą.

Vaikų indėlis: Vaikai gali sausainius sudėlioti į pakuotes. Taip pat gali pagaminti ir nedideles spalvingas etiketes šioms dovanėlėms. Viena iš etikečių idėjų – iš storesnio popieriaus iškirpti eglutės formos lapelį, nuspalvinti jį ir pritvirtinti prie dovanų maišelio.

 

Iki Kalėdų liko 9 dienos

Gruodžio 14 diena, trečiadienis. Prieškalėdinis laikas ypatingas tuo, kaip šventėms ruošiamasi. Vienas iš tradicinių šventinių kepinių – Kūčiukai.

Užduotis: Kviečiam kepti, valgyti ir kitus vaišinti. Šio kepinio receptus dažniausiai esame išsaugoję dar iš močiutės ar mamos kepinių lobyno. Tad rinkitės labiausiai patinkantį, geriausiai pavykstantį receptą ir pirmyn!

Vaikų indėlis: Kaip visada, vaikai yra patys geriausi padėjėjai ką nors kepant. Kūčiukus jie gali net ir supjaustyti bei sudėlioti ant kepimo skardos.

Patarimas: Kūčiukus padėkite vėsioje, tamsioje vietoje ir laikykite uždarame plastikiniame maišelyje, jei norite, kad jie išliktų minkšti. Jei norite traškių ir kietesnių, laikykite popieriniame maišelyje arba paprastame dubenyje.

Iki Kalėdų liko 8 dienos

Gruodžio 14 diena, ketvirtadienis. Kalėdos ateina ne tik į namus, bet ir į visą miestą ar gyvenvietę.

Užduotis: Aplankykite savo ar artimiausio miesto eglutes. Turėkite su savimi termosą šiltos arbatos. Čia tiks ir pokalbiai kalėdinėmis temomis ir linksma fotosesija prie eglutės.

Vaikų indėlis: Padėti paruošti arbatą ir mėgautis kelione ir reginiu!


© Mindaugas Kulbis

Iki Kalėdų liko 7 dienos

Gruodžio 14 diena, penktadienis. Ir vėl meduoliukų diena, nes jų norisi ir reikia dažniausiai nemažai. Jei turite noro ir ūpo – paeksperimentuokite ir pasistatykite imbierinę dėžutę!

Užduotis ir vaikų indėlis: Maišom, minkom, pjaustom, kepam. Maišom, minkom, pjaustom, kepam. Jei gaminsite dėžutę, pasidarykite norimą trafaretą, iškirpkite ir pagal jį supjaustykite meduolinę tešlą. Meduolius formuokite iš mėgstamos tešlos. Kraštus klijuoti galite karamele virta iš cukraus ir trupučio vandens (jei niekada nesate to darę, internetas jums pagelbės) arba kiaušinio baltymo, cukraus ir citrinos glajumi. Štai kaip šią dėžutę darėme mes: [mūsų imbierinės dėžutės istorija].

 

Iki Kalėdų liko 6 dienos

Gruodžio 14 diena, šeštadienis. Net jei lauke ir nebūtų sniego, žiema paukšteliams ir mažiems miško gyvūnams yra nepritekliaus metas.

Užduotis ir vaikų indėlis: Palesinkite paukščius! Tam sumeistraukite lesyklėlę - tradicinę arba pasinaudoję viena iš idėjų (marthastewart.com, herecomesthesunblog.net, pinkpistachio.com, sarahmeyerwalsh.wordpress.com). Galite nusipirkti ir jau pagamintą prekybos centre ir ją padekoruoti. Taigi, pagaminę ją visi kartu ir nuvežkite į sodą ar artimiausią mišką. Jei rankdarbiams nesate nusiteikę, galite tiesiog surinkti sužiedėjusios duonos likučius ir kartu visa šeima nueiti palesinti Lietuvoje likusių žiemoti ančių ar gulbių. Mažieji žmogaus draugai Jums bus dėkingi! O ir vaikui ši pramoga tikrai patiks!


 

Iki Kalėdų liko 5 dienos

Gruodžio 14 diena, sekmadienis. Advento vainike uždegame ketvirtąją žvakę. Gal ką skanaus prieš pat miegą? Kakavos su cinamonu?

Užduotis ir tėvų indėlis: Jei žiema bus dosni ir nepagailės sniego, traukite rogutes, slides, pačiūžas! Jei ne, žaiskite stalo žaidimus (na, bent vieną) ar skaitykite žiemiškus eilėraščius. Turbūt žinomiausi yra Ledinukas ir Eglutė skarota, tačiau internete ar knygelėse galite rasti ir daugiau žiemos temoms skirtų eilėraštukų.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.