Kas padėjo Irinai Sinei atrasti balansą motinystėje?

Irina Sinė sako, kad tarp pirmo ir antro gimdymo – didelis skirtumas I. Sinė sako, kad tarp pirmo ir antro gimdymo – didelis skirtumas

„Tėvai paprastai“ studijoje, kurioje pašnekovus tėtis Simonas kalbina jau 59-ąjį kartą, vieši ir mintimis apie tėvystę dalijasi stilistė, asmeninio įvaizdžio kūrėja, dviejų vaikų mama Irina Sinė bei „Gandro lizdo“ akušerė, trijų mergaičių mama Ieva Girdvainienė.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Plačiau skaitykite:

Būti antrąkart mama – didelis skirtumas

I. Sinė sako, kad tarp pirmo ir antro gimdymo – didelis skirtumas. Skiriasi pirmiausia vaikai, skirtingos lytys, be to – ir pačios amžius dabar toks, kad jauti daugiau pasitikėjimo. „Daug daugiau patirties, daug daugiau ramybės, tokio visiškai balanso, ir dabar tikrai mėgaujuosi ta motinyste, – sako Irina. – Su pirmagime buvo kitaip, buvo daugiau streso, nežinai, kas ir kaip, ir dėl to nežinojimo buvo pridaryta labai daug klaidų.“

Irina Sinė Tėvai paprastaiIrina Sinė, Simonas Urbonas, Ieva Girdvainienė

Patarimai, kaip kurti ryšį su vaiku

„Mamos ryšys prasideda nuo žindymo, jis tiesiog vyksta“, – sako „Gandro lizdo“ akušerė I. Girdvainienė ir pabrėžia, kad nesvarbu, jog iš pradžių nėra akių kontakto su mažyliu, bet mama jau mezga tą „didįjį“ ryšį. Ieva atkreipia dėmesį, kad svarbiau tą ryšį kurti tėčiams. Kaip? „Per maudynes“, – šypsosi specialistė.

I. Sinė antrina akušerei, mat jie su vyru taip ir buvo pasiskirstę. „Aš maitinu, o vyras keičia sauskelnes, maudo ir eina pasivaikščioti, – savo rutiną gimus sūnui prisiminė mados žinovė. – Per tą laiką ir tu gali pailsėti, skirti laiko sau, ir tėtis gali kurti ryšį su leliuku.“

Plačiau skaitykite:

Abu Irinos Sinės nėštumai – panašūs

Irina atskleidžia, kad abu nėštumai – pirmas ir antras – buvo panašūs. „Pirmus tris mėnesius tiesiog negalėjau iš lovos atsikelti, akių atmerkti, labai pykino, bet reikėjo dirbti, dalyvauti fotosesijose, susitikimuose <...> – pirmi trys mėnesiai buvo labai labai sunkūs“, – prisimena moteris ir pabrėžia, kad teko atsisakyti visų renginių, bet paskui vis tik užvaldė jėgų antplūdis, net sugebėjo persikraustyti į kitus namus.

Apie tėvystę, išmoktas pamokas, pašaukimą būti mama ir vaikus mokytojus su Irina Sine kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Lupilu sauskelnes

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:59 – kas yra tėvystė

10:35 – tinkamos sauskelnės

16:32 – gimdyvės krepšelis ir drabužiai

20:17 – balansas gyvenime

25:06 – gimdyvių baimės

29:30 – aplinka grįžus namo

33:20 – daiktų vaikams rinkimas

36:18 – ko nori vaikai

41:39 – namų rutina

46:36 – nepaskęsti pasirinkimuose

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija

Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“

Žilvinas Žitkus iš „TV pagalbos“ tėvystės laukė ilgai: asmeninė patirtis

„Turėjau gyvenime tris bandymus sukurti laimingą šeimą, – sako Žilvinas, – ir priduria, kad pirmi du kartai nepavyko.“

TESTAS: ar jūs – šauni mama?

Šaunia mama gimstama ar tampama? O kokia mama esate jūs? Kas apibrėžia mamos šaunumą – laisvė auginti vaikus, visuomenės nuomonė ar knygos?