Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Kūdikis miega lėktuve ant mamos rankų Yaoinlove | Shutterstock.com

Tikriausiai jau ne kartą esate girdėję frazę, kad susilaukus kūdikio gyvenimas nesustoja. Taigi, jei šiuo požiūriu vadovaujatės ir jūs bei esate užkietėję kelionių gerbėjai, tikėtina, kad dar iki pirmojo mažylio gimtadienio norėsite su juo leistis į kelionę.

Daugeliui tėvų kils natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu?

Dideliems atstumams, pavyzdžiui, jei kelionė iš namų iki numatytosios vietos truktų ilgiau negu vieną dieną, geriau rinktis skrydį lėktuvu. Tačiau jei keliausite į kaimynines valstybes, visgi patogiausia ir paprasčiausia važiuoti automobiliu. 

Jei dar neturite tvirtų argumentų, kodėl reikėtų pasirinkti vieną ar kitą keliavimo būdą, straipsnyje pateikiamos įžvalgos ir patarimai padės lengviau apsispręsti.

Pasirinkimas Nr. 1: skrydžiai lėktuvu su kūdikiu

Apsispręsti, kurį keliavimo būdą rinktis, gali būti tikrai sudėtinga, nes abu metodai turi savų privalumų ir trūkumų.

Skrydis – geresnė alternatyva, jei planuojate nukeliauti daugiau kilometrų. Verta pažymėti, kad skrydžiai leidžia optimizuoti kelionės laiką, o ypač – keliaujant didelius atstumus ir kertant bent kelių valstybių sienas.

Tiesa, turėkite omenyje, kad užtruks patikra oro uoste, o jei jis yra kitame mieste, tai neišvengiamai teks keliauti automobiliu arba oro uostą bandyti pasiekti kitais būdais.

Kuo reikėtų pasidomėti, jei su kūdikiu keliausite lėktuvu?

 • Atkreipkite dėmesį į skrydžių bendrovės taisykles. Daugelis jų leidžia skristi su 7 d. ir vyresniais naujagimiais. Dar gerokai iki skrydžio susisiekite su skrydžių bendrovės administracija ir pasiteiraukite, kokios taisyklės taikomos keliaujant su atitinkamo amžiaus kūdikiais.
 • Paklauskite, kiek nemokamo bagažo galima paimti kūdikiui.
 • Turėkite omenyje, kad visą skrydį kūdikį teks laikyti ant rankų.
 • Apmąstykite, kokių iššūkių gali kilti, jei su kūdikiu keliaus tik vienas iš tėvų.
 • Atminkite, kad vaikelį labai trikdys oro slėgių skirtumai ir dėl to galimai užgulsiančios ausys: pasiruoškite tam.
 • Dar prieš iškeliaudami iš namų pasiruoškite viską, ko reikės maitinant kūdikį oro uoste: taip sumažinsite stresą.
 • Į mamos rankinę įsidėkite atsarginį čiulptuką, sauskelnių, atsarginių drabužių ir kt.
 • Kai į bagažo skyrių priduosite vežimėlį, kūdikį patogiai perkelkite į nešioklę: vaikelis bus šalia jūsų, jam bus patogu.

Plačiau skaitykite:

Pasirinkimas Nr. 2: kelionė automobiliu su kūdikiu

Jei su kūdikiu keliausite į kaimynines valstybes ir atstumas iki galutinio kelionės tikslo – apie 500+ km, važiuoti automobiliu gali būti protingesnis sprendimas. Šį atstumą dažnu atveju greičiau įveiksite automobiliu, o ne skrisdami lėktuvu.

Automobiliu su kūdikiu išsiruošus į ilgesnę kelionę sudėtingiau užtikrinti komfortą, tinkamą mitybą, galiausiai, net ir optimalią higieną.

Tačiau keliaudami mašina turėsite kiek daugiau laisvės: pavyzdžiui, reikiamu metu galėsite sustoti, nuraminti kūdikį ir t. t. Jei reikia pakeisti sauskelnes, reikės tik nusukti nuo kelio į artimiausią degalinę.

Verta paminėti, kad į automobilį galėsite susikrauti daug daiktų, o už viršytą svorį nieko nereikės primokėti.

Dar vienas privalumas tėvams – didesnė judėjimo laisvė jiems: jūsų mažylis visos kelionės metu bus saugiai prisegtas automobilinėje kėdutėje, todėl galėsite užkandžiauti, dairytis pro langą, skaityti ar net nusnausti, kol miegos ir mažylis.

Prieš keliaudami automobiliu įvertinkite:

 • Savo automobilio techninę būklę. Prieš kelionę nuvarykite automobilį į patikrą autoservise, paprašykite pakeisti alyvą. Juk keliaujant su kūdikiu mažiausiai norisi, kad automobilis sugestų.
 • Atstumą, kelių tipą ir būklę.
 • Kelionės laiką. Atminkite, kad kelionė su kėdutėje nuolat bruzdančiu mažyliu užtruks kur kas ilgiau. Taigi, pavyzdžiui, jei iš Vilniaus Klaipėdą pasiekdavote per 3 valandas, tai keliaujant su kūdikiu kelionė gali užtrukti apie 1,5 karto ilgiau. Tad jei kelionės tikslą norite pasiekti laiku, nesivadovaukite pernelyg optimistiniu scenarijumi.

Patarimai keliaujantiems su kūdikiu automobiliu:

 • Kūdikio buteliukus, gertuves sudėkite į drėgmei atsparų maišelį.
 • Įsidėkite užkandžių sau, kad vos išvykus netektų šturmuoti degalinių ir kavinių.
 • Paruoškite kūdikio mėgstamų užkandžių (jei mažylis jau yra primaitinamas), šalia turėkite švarių buteliukų ir, žinoma, sauskelnių.
 • Suplanuokite sustojimus (t. y. kaip dažnai stosite ir kiek preliminariai laiko ten praleisite).

Dar kartą patikrinkite, ar kūdikio automobilinė kėdute yra be defektų, pažeidimų ir vis dar atitinka mažylio ūgį bei svorį (kuk kūdikiai taip greitai auga).

Susiję straipsniai

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Savanoriai vaikams: didžiausios baimės ir nugalėti iššūkiai

Savanorystė su vaikais, ypač rūpinimasis tais, kurie yra palikti ir šalia neturi artimo žmogaus, gali kelti nemažai nerimo.