Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu (126)

Kelionės su naujagimiu ar kūdikiu

Nors kūdikis, ypač pimaisiais mėnesiais, atrodo trapus ir kelionėms nepasirengęs, iš tiesų, viskas ko reikia – tinkamai pasiruošti. Tiesa, nuo kelionių pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį dauguma gydytojų rekomenduoja susilaikyti, nes kūdikiui reikia laiko atsigauti nuo gimdymo metu ir po jo patirto streso, apsiprasti su nauja aplinka ir įeiti į kitą gyvenimo ritmą. Be to, jei keliausite lėktuvu, yra tikimybė pasigauti virusinę infekciją, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau, jei yra tokia būtinybė, keliauti galite ir su vos poros savaičių kūdikiu.

Jei keliaujate lėktuvu, išsiaiškinkite kelionės sąlygas. Avialinijos paprastai turi ribojimui minimaliam kūdikio amžiui (dažniausiai, skraidinti leidžiama ne jaunesnius kaip 2-4 savaičių kūdikius, kai kurios avialinijos taip pat gali reikalauti gydytojo pažymos). Daugelyje avialinijų vaikams iki dviejų metų atskiro bilieto nereikia, tačiau, jei lėktuvas yra pilnas, vaikas turės visą skrydį būti jums ant kelių, o tai gali būti nelabai patogu. Jei kūdikiui perkate atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti automobilinėje kėdutėje, kuri turi atitikti FAA reikalavimus (ant kėdutės turi būti lipdukas su tekstu "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft.")

Pasirinkite tinkamą laiką. Jei įmanoma, pasistenkite keliauti tuo paros metu, kai kūdikis pagal įprastą dienotvarkę miega.

Susipakuokite reikmenis. Kelionėje tikriausiai prireiks sauskelnių, drėgnų servetėlių ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, nosies gleivių siurbtuko, žinduko (jei naudojate). Priklausomai nuo to, kaip kūdikis yra maitinamas, prireiks žindymo skraistės arba buteliukų ir pieno mišinio (gera mintis jo pasiruošti iš anksto ir vežtis termopakuotėje).

Parinkite tinkamą aprangą. Apsvarstykite, ar kelionės metus gali keistis aplinkos temperatūra. Geriausia būtų renkti kūdikį keliais sluoksniais, kuriuos prireikus galėsite nurengti. Turėkite ir rūbelių pamainą, jei įvyktų "avarija".

Pasiimkite keletą žaisliukų. Paimkite keletą mėgiamų ir vieną kitą naują - taip galbūt laimėsite keletą minučių dėmesio tuo atveju, jei kūdikis būdraus.

Kiti pravartūs daiktai. Automobilio kėdutė, sportinis vežimėlis ar nešynė kelionės metu gali atrodyti kaip „dar vienas griozdas“, kelionėje jis – tikras pagalbininkas: kūdikį vežimėlyje ar nešynėje įkurdinsite patogiai ir turėsite laisvas rankas.

Pasirūpinkite saugumu. Jeigu keliaujate automobiliu, įtaisykite kūdikį ant užpakalinės automobilio sėdynės atgal atgręžtoje vaikiškoje kėdutėje ir patikrinkite, ar gerai užsegti saugos diržai. Jei skrendate lėktuvu, saugiau būtų nupirkti papildomą bilietą ir paguldyti mažylį automobilio kėdutėje, įtaisytoje gretimoje vietoje. Jei kyla klausimų dėl saugumo, pasiteiraukite stiuardų, kaip geriausia būtų laikyti kūdikį kilimo ir nusileidimo metu.

Naujausi komentarai

 1. ViGin
  ViGin prieš 2 mėn.

  Hortė parašė:
  O kur skrydote? Mes jau penktadienį skrendam. Truputi bijau

  Zakinte dar esame, paryčiais jau skrisime į LT, skrydis truko 3,5 val. atlaikė normaliai. Jūsų dar nebando vaikščioti tai manau gali būti šiek tiek lengviau. Aišku vaikas vaikui nelygus, bet šalia skrido 4-5 mėn. mergytė, visą laiką įsikibus buvo į krūtinę, jokio garselio nebuvo iš jos 🙈
  O ko bijote?

 2. Hortė
  Hortė prieš 2 mėn.

  ViGin parašė:
  Zakinte dar esame, paryčiais jau skrisime į LT, skrydis truko 3,5 val. atlaikė normaliai. Jūsų dar nebando vaikščioti tai manau gali būti šiek tiek lengviau. Aišku …

  Pas mus vaikas didelis, viską nori matyti. Mano tai tikrai nevalgys. Kaip maitinu be pagalvės tai bando lenktis. Sudėtinga. Ai ir šiaip bijau maitinti. Dar niekada viešai nemaitinau. Nemanau, kad jis verks. Nes šiaip mažai verkia

 3. User has not uploaded an avatar
  Eos_ prieš 2 mėn.

  ViGin parašė:
  Mes skridome su sportinuku, kurį atidavėm į orlaivį jau prieš pat įlipą, bet registruojant bagažą klausė iš kelių dalių vėžimas, tai tikėtina, kad kitas reikiamas d…

  Ačiū 🌷

 4. Hortė
  Hortė prieš 2 mėn.

  ViGin parašė:
  Zakinte dar esame, paryčiais jau skrisime į LT, skrydis truko 3,5 val. atlaikė normaliai. Jūsų dar nebando vaikščioti tai manau gali būti šiek tiek lengviau. Aišku …

  O kylant maitinot?

 5. Barbee
  Barbee prieš 2 mėn.

  Mamos, noriu pasidalinti nerealiu atradimu..kelioniniu naktipuodžiu. Čia gal toms kurios jau ūgtelėjusį vaikuti turit..bet bliamba puikus atradimas neatsidžiaugiu. Buubla kelioni is ir ne tik..tinka ir namams naktipuodis.. kokie faini ir gražūs. Pirkau grusgrus.lt . . Susilanksto, ..labai pravertė kelionėse..gali vežtis visur nes toks nefidelis kai susilanksto..kokybė superinė. Verta išbandyti