Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu (89)

kelionės su naujagimiu ar kūdikiu

Nors kūdikis, ypač pimaisiais mėnesiais, atrodo trapus ir kelionėms nepasirengęs, iš tiesų, viskas ko reikia - tinkamai pasiruošti. Tiesa, nuo kelionių pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį dauguma gydytojų rekomenduoja susilaikyti, nes kūdikiui reikia laiko atsigauti nuo gimdymo metu ir po jo patirto streso, apsiprasti su nauja aplinka ir įeiti į kitą gyvenimo ritmą. Be to, jei keliausite lėktuvu, yra tikimybė pasigauti virusinę infekciją, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau, jei yra tokia būtinybė, keliauti galite ir su vos poros savaičių kūdikiu.

Jei keliaujate lėktuvu, išsiaiškinkite kelionės sąlygas. Avialinijos paprastai turi ribojimui minimaliam kūdikio amžiui (dažniausiai, skraidinti leidžiama ne jaunesnius kaip 2-4 savaičių kūdikius, kai kurios avialinijos taip pat gali reikalauti gydytojo pažymos). Daugelyje avialinijų vaikams iki dviejų metų atskiro bilieto nereikia, tačiau, jei lėktuvas yra pilnas, vaikas turės visą skrydį būti jums ant kelių, o tai gali būti nelabai patogu. Jei kūdikiui perkate atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti automobilinėje kėdutėje, kuri turi atitikti FAA reikalavimus (ant kėdutės turi būti lipdukas su tekstu "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft.")

Pasirinkite tinkamą laiką. Jei įmanoma, pasistenkite keliauti tuo paros metu, kai kūdikis pagal įprastą dienotvarkę miega.

Susipakuokite reikmenis. Kelionėje tikriausiai prireiks sauskelnių, drėgnų servetėlių ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, nosies gleivių siurbtuko, žinduko (jei naudojate). Priklausomai nuo to, kaip kūdikis yra maitinamas, prireiks žindymo skraistės arba buteliukų ir pieno mišinio (gera mintis jo pasiruošti iš anksto ir vežtis termopakuotėje).

Parinkite tinkamą aprangą. Apsvarstykite, ar kelionės metus gali keistis aplinkos temperatūra. Geriausia būtų renkti kūdikį keliais sluoksniais, kuriuos prireikus galėsite nurengti. Turėkite ir rūbelių pamainą, jei įvyktų "avarija".

Pasiimkite keletą žaisliukų. Paimkite keletą mėgiamų ir vieną kitą naują - taip galbūt laimėsite keletą minučių dėmesio tuo atveju, jei kūdikis būdraus.

Kiti pravartūs daiktai. Automobilio kėdutė, sportinis vežimėlis ar nešynė kelionės metu gali atrodyti kaip „dar vienas griozdas“, kelionėje jis – tikras pagalbininkas: kūdikį vežimėlyje ar nešynėje įkurdinsite patogiai ir turėsite laisvas rankas.

Pasirūpinkite saugumu. Jeigu keliaujate automobiliu, įtaisykite kūdikį ant užpakalinės automobilio sėdynės atgal atgręžtoje vaikiškoje kėdutėje ir patikrinkite, ar gerai užsegti saugos diržai. Jei skrendate lėktuvu, saugiau būtų nupirkti papildomą bilietą ir paguldyti mažylį automobilio kėdutėje, įtaisytoje gretimoje vietoje. Jei kyla klausimų dėl saugumo, pasiteiraukite stiuardų, kaip geriausia būtų laikyti kūdikį kilimo ir nusileidimo metu.

Naujausi komentarai

 1. Vaida34
  Vaida34 prieš 1 m.

  New su sūnum per metus turėjome 4 skrydžius,tai galiu patarti tik tiek kad kuo kūdikis mažesnis tuo lengviau,kol buvo mažas aš mišinį pasiimdavau jau paruošta iš buteliuku,labai patogu ir nereikia atskirai vandens ir mišinio,priklauso kiek jūsų vaikui amžiaus,mes vėliau ir vandenuka geriama ėmėme,kukurūzų skanėstų,vaisiu tyreles ir jogurtai iš pakelių,kelionėje labai patogu nes nereikia apsikrauti indais

 2. User has not uploaded an avatar
  icetealt prieš 9 mėn.

  Aš nesuprantu su skysčiais oro uoste , sakot vandenį ar misinuka jau paruošta į skrydį pasiimat, bet juk galima max. 100 ml, neviršyti reikia.. Kaip su tais termosais ir misinukas?
  Vežimėlį sulankstoma prie trapo reikia su pakuot? Taip rašo pvz. Ryanair taisyklės, kad turi būt in bag. Bet matydavau, kad palikdavo taip...? Skrisiu pirma kart su 6 mėn kūdikiu.ačiū.

 3. Wolfi
  Wolfi prieš 9 mėn.

  icetealt parašė:
  Aš nesuprantu su skysčiais oro uoste , sakot vandenį ar misinuka jau paruošta į skrydį pasiimat, bet juk galima max. 100 ml, neviršyti reikia.. Kaip su tais termosa…

  Mes skridome su 4 mėn kūdikiu su TUI avialinijomis. Skysčių gali imti tiek, kiek manai, kad Tavo kūdikiui reikia. Mūsų skrydis truko 5 su puse valandos, tai aš ėmiau pusę litro termosiuką ir du buteliukus po 200ml. Problemų nebuvo, tiesiog klausė kas viduje. Vežimėlį pridavėme prieš laipinantis į lėktuvą, vežimėlis turi būti sulankstomas. Kitą skrydį turėsime už 12 dienų 👍

 4. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 9 mėn.

  Turekit omenyje, jog gali liepti tevams ragaut termoso vandeni patikroje, nepasidarykit labai karsto

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 mėn.

  icetealt parašė:
  Aš nesuprantu su skysčiais oro uoste , sakot vandenį ar misinuka jau paruošta į skrydį pasiimat, bet juk galima max. 100 ml, neviršyti reikia.. Kaip su tais termosa…

  Kūdikiams skysčių galite turėti kiek norite 😉 Vežimėlį galite atiduoti registracijoje, arba vežtis iki lėktuvo