Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu (103)

kelionės su naujagimiu ar kūdikiu

Nors kūdikis, ypač pimaisiais mėnesiais, atrodo trapus ir kelionėms nepasirengęs, iš tiesų, viskas ko reikia - tinkamai pasiruošti. Tiesa, nuo kelionių pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį dauguma gydytojų rekomenduoja susilaikyti, nes kūdikiui reikia laiko atsigauti nuo gimdymo metu ir po jo patirto streso, apsiprasti su nauja aplinka ir įeiti į kitą gyvenimo ritmą. Be to, jei keliausite lėktuvu, yra tikimybė pasigauti virusinę infekciją, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau, jei yra tokia būtinybė, keliauti galite ir su vos poros savaičių kūdikiu.

Jei keliaujate lėktuvu, išsiaiškinkite kelionės sąlygas. Avialinijos paprastai turi ribojimui minimaliam kūdikio amžiui (dažniausiai, skraidinti leidžiama ne jaunesnius kaip 2-4 savaičių kūdikius, kai kurios avialinijos taip pat gali reikalauti gydytojo pažymos). Daugelyje avialinijų vaikams iki dviejų metų atskiro bilieto nereikia, tačiau, jei lėktuvas yra pilnas, vaikas turės visą skrydį būti jums ant kelių, o tai gali būti nelabai patogu. Jei kūdikiui perkate atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti automobilinėje kėdutėje, kuri turi atitikti FAA reikalavimus (ant kėdutės turi būti lipdukas su tekstu "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft.")

Pasirinkite tinkamą laiką. Jei įmanoma, pasistenkite keliauti tuo paros metu, kai kūdikis pagal įprastą dienotvarkę miega.

Susipakuokite reikmenis. Kelionėje tikriausiai prireiks sauskelnių, drėgnų servetėlių ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, nosies gleivių siurbtuko, žinduko (jei naudojate). Priklausomai nuo to, kaip kūdikis yra maitinamas, prireiks žindymo skraistės arba buteliukų ir pieno mišinio (gera mintis jo pasiruošti iš anksto ir vežtis termopakuotėje).

Parinkite tinkamą aprangą. Apsvarstykite, ar kelionės metus gali keistis aplinkos temperatūra. Geriausia būtų renkti kūdikį keliais sluoksniais, kuriuos prireikus galėsite nurengti. Turėkite ir rūbelių pamainą, jei įvyktų "avarija".

Pasiimkite keletą žaisliukų. Paimkite keletą mėgiamų ir vieną kitą naują - taip galbūt laimėsite keletą minučių dėmesio tuo atveju, jei kūdikis būdraus.

Kiti pravartūs daiktai. Automobilio kėdutė, sportinis vežimėlis ar nešynė kelionės metu gali atrodyti kaip „dar vienas griozdas“, kelionėje jis – tikras pagalbininkas: kūdikį vežimėlyje ar nešynėje įkurdinsite patogiai ir turėsite laisvas rankas.

Pasirūpinkite saugumu. Jeigu keliaujate automobiliu, įtaisykite kūdikį ant užpakalinės automobilio sėdynės atgal atgręžtoje vaikiškoje kėdutėje ir patikrinkite, ar gerai užsegti saugos diržai. Jei skrendate lėktuvu, saugiau būtų nupirkti papildomą bilietą ir paguldyti mažylį automobilio kėdutėje, įtaisytoje gretimoje vietoje. Jei kyla klausimų dėl saugumo, pasiteiraukite stiuardų, kaip geriausia būtų laikyti kūdikį kilimo ir nusileidimo metu.

Naujausi komentarai

 1. Tesalija
  Tesalija prieš 3 sav.

  liukas parašė:
  Kaip užsiimat su 9 mėn vaikučių kai prailgsts kilometrai. Gal ką ydomaus esat atradę?

  Žaisliukai, barškaliukai. Kokį reklaminį žurnaliuką duodi "suskaitymui", krekeriuką pagraužti. Tiesiog kalbini..

 2. Hortė
  Hortė prieš 2 sav.

  Tesalija parašė:
  Viskas priklauso nuo vaiko. Patys tik ką susukom 9,5 tūkst km. Viskas ok. Stojam pagal poreikį, bet pas mus vaikai nuo mažens keliauninkai, tad sakyčiau labai indiv…

  Sveiki, iki kur buvot nuvažiavę?
  Nes mes planuojam į Portugaliją važiuoti.

 3. Tesalija
  Tesalija prieš 2 sav.

  Hortė parašė:
  Sveiki, iki kur buvot nuvažiavę?
  Nes mes planuojam į Portugaliją važiuoti.

  Prieš savaitę grįžom iš kelionės po Vakarų pakrantę JAV.

 4. Hortė
  Hortė prieš 2 sav.

  Tesalija parašė:
  Prieš savaitę grįžom iš kelionės po Vakarų pakrantę JAV.

  Čia su automobilių?

 5. Tesalija
  Tesalija prieš 2 sav.

  Hortė parašė:
  Čia su automobilių?

  Skridom iki JAV, poto keliavom su automobiliu po Vakarinę pakrantę. Susukom 9500 km.