Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu (80)

kelionės su naujagimiu ar kūdikiu

Nors kūdikis, ypač pimaisiais mėnesiais, atrodo trapus ir kelionėms nepasirengęs, iš tiesų, viskas ko reikia - tinkamai pasiruošti. Tiesa, nuo kelionių pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį dauguma gydytojų rekomenduoja susilaikyti, nes kūdikiui reikia laiko atsigauti nuo gimdymo metu ir po jo patirto streso, apsiprasti su nauja aplinka ir įeiti į kitą gyvenimo ritmą. Be to, jei keliausite lėktuvu, yra tikimybė pasigauti virusinę infekciją, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau, jei yra tokia būtinybė, keliauti galite ir su vos poros savaičių kūdikiu.

Jei keliaujate lėktuvu, išsiaiškinkite kelionės sąlygas. Avialinijos paprastai turi ribojimui minimaliam kūdikio amžiui (dažniausiai, skraidinti leidžiama ne jaunesnius kaip 2-4 savaičių kūdikius, kai kurios avialinijos taip pat gali reikalauti gydytojo pažymos). Daugelyje avialinijų vaikams iki dviejų metų atskiro bilieto nereikia, tačiau, jei lėktuvas yra pilnas, vaikas turės visą skrydį būti jums ant kelių, o tai gali būti nelabai patogu. Jei kūdikiui perkate atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti automobilinėje kėdutėje, kuri turi atitikti FAA reikalavimus (ant kėdutės turi būti lipdukas su tekstu "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft.")

Pasirinkite tinkamą laiką. Jei įmanoma, pasistenkite keliauti tuo paros metu, kai kūdikis pagal įprastą dienotvarkę miega.

Susipakuokite reikmenis. Kelionėje tikriausiai prireiks sauskelnių, drėgnų servetėlių ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, nosies gleivių siurbtuko, žinduko (jei naudojate). Priklausomai nuo to, kaip kūdikis yra maitinamas, prireiks žindymo skraistės arba buteliukų ir pieno mišinio (gera mintis jo pasiruošti iš anksto ir vežtis termopakuotėje).

Parinkite tinkamą aprangą. Apsvarstykite, ar kelionės metus gali keistis aplinkos temperatūra. Geriausia būtų renkti kūdikį keliais sluoksniais, kuriuos prireikus galėsite nurengti. Turėkite ir rūbelių pamainą, jei įvyktų "avarija".

Pasiimkite keletą žaisliukų. Paimkite keletą mėgiamų ir vieną kitą naują - taip galbūt laimėsite keletą minučių dėmesio tuo atveju, jei kūdikis būdraus.

Kiti pravartūs daiktai. Automobilio kėdutė, sportinis vežimėlis ar nešynė kelionės metu gali atrodyti kaip „dar vienas griozdas“, kelionėje jis – tikras pagalbininkas: kūdikį vežimėlyje ar nešynėje įkurdinsite patogiai ir turėsite laisvas rankas.

Pasirūpinkite saugumu. Jeigu keliaujate automobiliu, įtaisykite kūdikį ant užpakalinės automobilio sėdynės atgal atgręžtoje vaikiškoje kėdutėje ir patikrinkite, ar gerai užsegti saugos diržai. Jei skrendate lėktuvu, saugiau būtų nupirkti papildomą bilietą ir paguldyti mažylį automobilio kėdutėje, įtaisytoje gretimoje vietoje. Jei kyla klausimų dėl saugumo, pasiteiraukite stiuardų, kaip geriausia būtų laikyti kūdikį kilimo ir nusileidimo metu.

Naujausi komentarai

 1. spangute
  spangute prieš 5 m.

  ausra12345 parašė:
  Sveikos mamytes noreciau paklausti jusu,kurios nesebai skridote lektuvu au vaiku.Maniskei4 menesiai ir turi draugo pavarde esame mes nesusituoke mano pavarde kita a…

  bilieta perkat ir vaikui, priklausomai nuo skrydziu bendroves, kudikio bilietu taikoma nuolaida, taciau kudiki reikia laikyti ant keliu, jam vieta neprikllauso, nebent skrydziu bendrove leidzia i salona nestis auto kedute, tada pirkti reiktu bilieta su atskira sedejimo vieta, tada jau noketumet pilna bilieto kaina. Mano ir vaiko pavardes taip pat skiriasi, ne karto niekas nieko neklause (skridau daugiau nei 10k). Kuo mazesnis vaikas tuo man lengviau buvo su vaiku (pirma karta skridom 7men), kylant ir leidziantis duokit MP arba misinuka (priklausomai kaip maitinat), jei duodat ciulptuka, tada ji duokit Vaikuciai skirtingi, tad tik isbandzius suzinosit kaip Jusiske reaguos

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Aš/Mes su Luku nuo pat pirmojo mėnesio amžiaus skraidome lėktuvu iš Lietuvos į Italiją arba iš Italijos į Lietuvą.

 3. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 1 m.

  Ar kaip nors apsaugot kudikio ausytes skrydzio metu? Dedat ausines?

 4. User has not uploaded an avatar
  Mamman prieš 1 m.

  [email protected] parašė:
  Ar kaip nors apsaugot kudikio ausytes skrydzio metu? Dedat ausines?

  Pakilimo ir nusileidimo metu zindyti arba maitinti iš buteliuko, jei nežindomas. Jokių ausinių nereikia, įprastai kūdikiai lengvai pernesa skrydžius, kas susiję su ausų užgulimu juos maitinant

 5. User has not uploaded an avatar
  mildapaske prieš 1 m.

  Sveikos merginos. Mes planuojam su visa šeimyna ir 2 mėn kūdikiu skristi į Turkiją. Gal galit kažką patarti iš savo patirties. Gal esat kuri vykusį į tą ar panašią šalį su tokiu mažu klecku.