Kelionės su naujagimiu ir kelių mėnesių kūdikiu (85)

kelionės su naujagimiu ar kūdikiu

Nors kūdikis, ypač pimaisiais mėnesiais, atrodo trapus ir kelionėms nepasirengęs, iš tiesų, viskas ko reikia - tinkamai pasiruošti. Tiesa, nuo kelionių pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį dauguma gydytojų rekomenduoja susilaikyti, nes kūdikiui reikia laiko atsigauti nuo gimdymo metu ir po jo patirto streso, apsiprasti su nauja aplinka ir įeiti į kitą gyvenimo ritmą. Be to, jei keliausite lėktuvu, yra tikimybė pasigauti virusinę infekciją, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau, jei yra tokia būtinybė, keliauti galite ir su vos poros savaičių kūdikiu.

Jei keliaujate lėktuvu, išsiaiškinkite kelionės sąlygas. Avialinijos paprastai turi ribojimui minimaliam kūdikio amžiui (dažniausiai, skraidinti leidžiama ne jaunesnius kaip 2-4 savaičių kūdikius, kai kurios avialinijos taip pat gali reikalauti gydytojo pažymos). Daugelyje avialinijų vaikams iki dviejų metų atskiro bilieto nereikia, tačiau, jei lėktuvas yra pilnas, vaikas turės visą skrydį būti jums ant kelių, o tai gali būti nelabai patogu. Jei kūdikiui perkate atskirą bilietą, turėsite jį įtaisyti automobilinėje kėdutėje, kuri turi atitikti FAA reikalavimus (ant kėdutės turi būti lipdukas su tekstu "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft.")

Pasirinkite tinkamą laiką. Jei įmanoma, pasistenkite keliauti tuo paros metu, kai kūdikis pagal įprastą dienotvarkę miega.

Susipakuokite reikmenis. Kelionėje tikriausiai prireiks sauskelnių, drėgnų servetėlių ir maišelių panaudotoms sauskelnėms, nosies gleivių siurbtuko, žinduko (jei naudojate). Priklausomai nuo to, kaip kūdikis yra maitinamas, prireiks žindymo skraistės arba buteliukų ir pieno mišinio (gera mintis jo pasiruošti iš anksto ir vežtis termopakuotėje).

Parinkite tinkamą aprangą. Apsvarstykite, ar kelionės metus gali keistis aplinkos temperatūra. Geriausia būtų renkti kūdikį keliais sluoksniais, kuriuos prireikus galėsite nurengti. Turėkite ir rūbelių pamainą, jei įvyktų "avarija".

Pasiimkite keletą žaisliukų. Paimkite keletą mėgiamų ir vieną kitą naują - taip galbūt laimėsite keletą minučių dėmesio tuo atveju, jei kūdikis būdraus.

Kiti pravartūs daiktai. Automobilio kėdutė, sportinis vežimėlis ar nešynė kelionės metu gali atrodyti kaip „dar vienas griozdas“, kelionėje jis – tikras pagalbininkas: kūdikį vežimėlyje ar nešynėje įkurdinsite patogiai ir turėsite laisvas rankas.

Pasirūpinkite saugumu. Jeigu keliaujate automobiliu, įtaisykite kūdikį ant užpakalinės automobilio sėdynės atgal atgręžtoje vaikiškoje kėdutėje ir patikrinkite, ar gerai užsegti saugos diržai. Jei skrendate lėktuvu, saugiau būtų nupirkti papildomą bilietą ir paguldyti mažylį automobilio kėdutėje, įtaisytoje gretimoje vietoje. Jei kyla klausimų dėl saugumo, pasiteiraukite stiuardų, kaip geriausia būtų laikyti kūdikį kilimo ir nusileidimo metu.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Noriubutimamyte prieš 1 mėn.

  Mamytės, kurios daug keliauja - kokie jūsų patarimai, kaip susiruošti sklandžiai kelionei: būdai susiruošti vežtis mišinuką gal kokių gerų termo indelių žinote; kokie žaisliukai jūsų patirtyje labiausiai domina ir užima kūdykį ir panašiai... Esu "žalia" šiuo klausimu, o kovo mėn. norime skrist aplankyt tėvų ir noriu kad būtų kuo mažiau streso!

 2. kibiriukas
  kibiriukas prieš 1 mėn.

  Noriubutimamyte parašė:
  Mamytės, kurios daug keliauja - kokie jūsų patarimai, kaip susiruošti sklandžiai kelionei: būdai susiruošti vežtis mišinuką gal kokių gerų termo indelių žinote; ko…

  Mišinuką tai lėktuve pagaminom, paprašėm karšto vandens ir tiek pasiemėm nematytų žaisliukų, kad įdomiau būtų ir bandėm nutaikyt slrydžius, kad būtų per miegus, tai per 4val. dukart trumpai pamiegojo

 3. Baby14
  Baby14 prieš 1 mėn.

  Noriubutimamyte parašė:
  Mamytės, kurios daug keliauja - kokie jūsų patarimai, kaip susiruošti sklandžiai kelionei: būdai susiruošti vežtis mišinuką gal kokių gerų termo indelių žinote; ko…

  Mišinuka susidozavau, į spec indėlį o virinto vandens turėjau termose. Mum buvo 1 mėnesis kaip skridom,tai galima sakyti pramiegojo visa laika

 4. Wolfi
  Wolfi prieš 1 mėn.

  Noriubutimamyte parašė:
  Mamytės, kurios daug keliauja - kokie jūsų patarimai, kaip susiruošti sklandžiai kelionei: būdai susiruošti vežtis mišinuką gal kokių gerų termo indelių žinote; ko…

  Mes skridome būdami beveik 4men. Karšto vandens turėjau termose, mišinuką buvau jau oro uoste pasiruošusi, vėliau dariau lėktuve. Skrydis truko 4,5 val., tai ir žaidė ir valgė ir miegojo ir būtinai apsikakojo, tai visą lėktuvo WC prasmardinome 🙈🙈🙈 po skrydžio, keli keleiviai gyrė sūnų, kad labai šauniai atlaikė kelionę! Kitą skrydį turėsime kai sūnui bus 8 mėn. Įtariu, gali būti sudėtingiau. Kuo didesnis vaikas, tuo didesni poreikiai 🤔

 5. Vaida34
  Vaida34 prieš 1 mėn.

  New su sūnum per metus turėjome 4 skrydžius,tai galiu patarti tik tiek kad kuo kūdikis mažesnis tuo lengviau,kol buvo mažas aš mišinį pasiimdavau jau paruošta iš buteliuku,labai patogu ir nereikia atskirai vandens ir mišinio,priklauso kiek jūsų vaikui amžiaus,mes vėliau ir vandenuka geriama ėmėme,kukurūzų skanėstų,vaisiu tyreles ir jogurtai iš pakelių,kelionėje labai patogu nes nereikia apsikrauti indais