Keptuvėje kepti pyragėliai su įvairiais įdarais

Ingredientai: Miltai - 500 gramų, Varškė - 250 gramų, Kefyras (arba jogurtas) - 100 gramų, Kiaušiniai - 2 vienetai, Soda (nugesinta) - 0 arbatinių šaukštelių, Druska - 1 žiupsnelis, Įdaras (virta ir malta mėsa, bulvių košė, troškinti kopūstai, troškintos .

Varškę labai gerai ištrinkite su kefyru (galima perplakti plaktuvu), tuomet išmuškite kiaušinius, berkite druskos ir sodos. Tuomet palaipsniui, dalimis berkite miltus iki kol suminkysite minkštą tešlą. Miltų kiekis priklauso nuo jų kokybės, kiaušinių dydžio, varškės drėgnumo, miltų gali reikėti truputį mažiau arba daugiau. Suformuokite tešlos rutulį, dėkite jį į indą, pridenkite rankšluostuku ir palikite tešlą 20-30 min. Tešlai pastovėjus ją labai gerai perminkykite, minkyti reikėtų ilgokai, apie 10 min. Vėlau suformuokite pailgą tešlos „dešrą“, ją supjaustykite vienodo dydžio gabaliukais, iš jų suformuokite paplotėlį, į centrą dėkite įdaro ir sulenkite kraštus. Šitaip paruoškite visus pyragėlius. Paplotėlius kepkite gerai įkaitintame aliejuje, ant vidutinės ugnies iki kol gražiai apskrus. Šiuos pyragėlius galite kepti su pačiais įvairiausiais įdarais, tai puikus būdas sunaudoti įvairius likučius. Įdarui galite rinktis virtą ir permaltą mėsą, kepintą faršą, bulvių košę, troškintas arba virtas daržoves, raugintus ir troškintus kopūstus, o taip pat ir tarkuotus, su cukrumi ir cinamonu sumaišytus obuolius, trintas uogas ar uogienę, džemą, varškę su razinomis.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.