Kiaušidžių atjauninimas – sparčiai populiarėjanti procedūra

Gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė kviečia moteris susirūpinti savo vaisingumo situacija Ginekologė Gražina Bogdanskienė kviečia moteris susirūpinti savo vaisingumo situacija

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau vienuoliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su vėlyvosios motinystės džiaugsmus išgyvenančia Laima Tamulyte-Stonče ir nevaisingumo gydymo pradininke Lietuvoje, akušere ginekologe Gražina Bogdanskiene, apie nevaisingumo problemas, priežastis, vėlyvąją tėvystę.

Tinklalaidėje atsakysime į pagrindinius su nevaisingumu susijusius klausimus, patarsime ir išgirsime itin naudingų gydytojos ginekologės rekomendacijų, ką daryti, norint išsaugoti vaisingumą.

Priešlaikinis kiaušidžių rezervo sumažėjimas: kodėl pavojinga? Kokie tyrimai būtini, tikrinantis vaisingumą? Antimiulerinio hormono tyrimai: išsitirkite, ir žinosite savo vaisingumo situaciją. 

Plačiau skaitykite:

Antimiulerinio hormono tyrimas: kokia jūsų vaisingumo situacija?

Gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė kviečia moteris susirūpinti savo vaisingumo situacija ir atlikti reikiamus tyrimus, norint ją sužinoti. Nors hormono tyrimo valstybė neapmoka, tačiau specialistė ragina visas bet kokio amžiaus moteris pasidaryti antimiulerinio hormono tyrimą. Žinoma, jei jums svarbu sužinoti, kokioje vaisingumo situacijoje esate.

Ginekologės Gražinos Bogdanskienės kvietimas „Tėvai paprastai“ žiūrovėms būtinai pasitikrinti savo vaisingumo situaciją:

Kiaušidžių atjauninimo procedūra: galimybė pastoti natūraliai

„Nors mes visi čia atrodome labai fainai, bet organizmas viduje daro savo“, – akcentuoja gydytoja G. Bogdanskienė. Priešlaikinis senėjimas būdingas visam kūnui. Kodėl kiaušidžių atjauninimas – aktuali išeitis lengviau norinčiai pastoti moteriai? Anot gydytojos, kiaušidžių atjauninimas būklę, kai blogas antimiulerinis hormonas, pratęsia nuo pusės metų iki dvejų metų. „Tai – operacinė procedūra, atliekama injekcija į kiaušides <...>.“ Plačiau apie šios procedūros eigą – šioje tinklalaidėje.

Visą tinklalaidę apie nevaisingumą, sunkumus pastoti, ligas, stebuklingą laukimo laiką ir nėštumo staigmenas žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:00 – temos ir pašnekovių pristatymas

01:09 – neįprasta Laimos Tamulytės-Stončės pastojimo istorija

06:08 – nevaisingumo situacija Lietuvoje ir pasaulyje

13:54 – Laima Tamulytė-Stončė: pastoti nėra taip paprasta

18:30 – nevaisingumo priežastys, ligos, susijusios su nevaisingumu

22:09 – kiaušialąsčių / spermos užšaldymas

24:15 – vėlyvosios tėvystės priežastys

28:42 – be vaikų – nevisavertė šeima?

32:40 – nevaisingumo gydymas – didelė finansinė našta pacientams

37:52 – gydytojos rekomendacijos, ką turi ir gali padaryti moteris

40:32 – pagalbinis apvaisinimas

42:52 – pašnekovų linkėjimai

Susiję straipsniai

Kodėl moterys slepia kūno pokyčius po gimdymo? Vijolė rinkosi operuotis

„Po gimdymo susidūriau ne tik su fiziniais, bet ir emociniais pokyčiais, – atvirauja V. Jočienė. – Aplinkiniai mano, kad motina turi būti stipri.“

Ar skiepai vaikams būtini? Gydytoja paneigia mitus, o mama dėsto abejones

„Aš skiepiju vaikus, tačiau su išlygomis“, – dalijasi R. Mackevičiūtė, pripažindama, kad dalis jos sprendimų buvo nulemta ne mokslo, o baimių.

Vaiko sveikata – mamos atsakomybė? Valda Bičkutė apie sunkumus

Valda Bičkutė sako, kad tapusi mama dažnai susidurdavo su kaltės jausmu, kai jos dukra susirgdavo. „Jauti, kad aplinka lyg laukia tavo paaiškinimo.“