Kiek valgyti nėštumo metu, kad nepriaugtum antsvorio? (233)

Daugelis moterų mano, kad nėštumas yra šventė pavadinimu „kimšk, kiek telpa“. O dar mamų ir močiučių paskatinimai valgyti „už du“, nes neva vaikelis reikalauja savo porcijos!

Tiesa yra ta, kad už du valgyti tikrai nereikia – kitaip rizikuoji priaugti per daug svorio. Kiek kilogramų turėtum priaugti, priklauso nuo svorio, buvusio iki nėštumo. Jei tavo svoris iki nėštumo buvo normalus, vadovaujantis PSO rekomendacijomis nėštumui artėjant į pabaigą turėtum sverti 11.5-16 kg daugiau. Šis optimalus svorio padidėjimas mažina nėštumo komplikacijų riziką, nėštukė jaučiasi ne tokia apsunkusi ir po gimdymo lengviau grįžta į iki nėštumo buvusias kūno formas.

Kad svarstyklės nėštumo pabaigoje nepateiktų siurprizo, stebėk savo svorį nuolat: reguliariai sverkis, įsivesk duomenis į nėštukės svorio skeičiuoklę, kurioje yra nurodytos ir minimalaus bei maksimalaus rekomenduojamo svorio ribos kiekvieną savaitę:

Paskaičiuota, kad tokiam svorio prieaugiui pakanka papildomų 300 kcal per dieną daugiau nei įprastai. Ir tai nėra toks jau didelis maisto kiekis.

Štai keletas 300 kcal energinės vertės užkandžių pavyzdžių (ne visi jie vienodai maistingi – kad užtikrintum visų maistinių medžiagų poreikius, vadovaukis pagrindiniais sveikos mitybos nėštumo metu principais):

 • 1 ledų porcija.
 • Didelis trapus sausainis su šokolado gabaliukais.
 • 4 obuoliai
 • Bulvyčių fri porcija
 • 9 ploni griežinėliai saliamio dešros
 • Indelis neriebaus jogurto, sumaišyto su 100 g dribsnių ir panašiu kiekiu vaisių.
 • Sumuštinis su žemės riešutų sviestu.
 • Stiklinė pupelių.
 • Pusė stiklinės ryžių.
 • 200 g. vištienos krūtinėlės. 

Naujausi komentarai

 1. gabrielelk
  gabrielelk prieš 3 mėn.

  sveikos, man pirmas nestumas ir tikrai bijau,kad nepriaugciau per daug tu nelemtu kilogramu. Bet stengiuosi saves nevarzyti ir valgau viska bet po truputi, nes kol kas dar yra tas nelemtas pykinimas... todel ne viskas man skanu

 2. rugiagele_
  rugiagele_ prieš 3 mėn.

  Visa nestuma labai prisilaikiau, eidavau miegoti gurgianciu pilvu. Ir vis tiek priaugau 18 kg. Svoris augo nesvarbu ka valgiau, galejau vien salotas valgyt ir vistiek budavo periodu kai priaugdavau po 1 kg per savaite. Iki 20 sav tai gal lengvai pavyko kontroliuoti priaugi, bet poto kai prasidejo kg augimas nesustabdomai, tai jau nieko nepavyko padaryt. Galiu paguost tik tiek, kad per pusmeti po gimdymo viskas nukrito.

 3. hestonia
  hestonia prieš 3 mėn.

  rugiagele_ parašė:
  Visa nestuma labai prisilaikiau, eidavau miegoti gurgianciu pilvu. Ir vis tiek priaugau 18 kg. Svoris augo nesvarbu ka valgiau, galejau vien salotas valgyt ir visti…

  Su pirmuoju nestumu irgi svoris nukrito per pusmeti. O su siuo priaugau 25 kg ir 15 kg dar vis tebera. Jau trys menesiai kaip nejuda jie is vietos

 4. User has not uploaded an avatar
  Migle.K prieš 3 mėn.

  rugiagele_ parašė:
  Visa nestuma labai prisilaikiau, eidavau miegoti gurgianciu pilvu. Ir vis tiek priaugau 18 kg. Svoris augo nesvarbu ka valgiau, galejau vien salotas valgyt ir visti…

  idomu cia daug kam taip ne daug valgant svoris auga? Nejau viskas del hormonu? Man jau baisu..🙄

 5. rugiagele_
  rugiagele_ prieš 2 mėn.

  Migle.K parašė:
  idomu cia daug kam taip ne daug valgant svoris auga? Nejau viskas del hormonu? Man jau baisu..🙄

  Tikrai ne visoms taip auga. Priklauso nuo daug ko,nuo genetikos, nuo kūno sudėjimo (lieknos dažnai priauga daugiau nei stambesnės), aišku pasikeitę hormonai irgi savo duoda, mano atveju organizmas kiekvieną suvalgyta kalorija kaupė. Bet sakau per pusmetį po gimdymo susitvarkė viskas.