Kiek valgyti nėštumo metu, kad nepriaugtum antsvorio? (249)

Daugelis moterų mano, kad nėštumas yra šventė pavadinimu „kimšk, kiek telpa“. O dar mamų ir močiučių paskatinimai valgyti „už du“, nes neva vaikelis reikalauja savo porcijos!
Tiesa yra ta, kad už du valgyti tikrai nereikia – kitaip rizikuojate priaugti per daug svorio. Kiek kilogramų turėtumėte priaugti, priklauso nuo svorio, buvusio iki nėštumo.
Kiek svorio rekomenduojama priaugti nėštumo metu?
Jei jūsų svoris iki nėštumo buvo normalus, vadovaujantis PSO rekomendacijomis nėštumui artėjant į pabaigą turėtumėte sverti 11.5-16 kg daugiau.
Šis optimalus svorio padidėjimas mažina nėštumo komplikacijų riziką, nėščioji jaučiasi ne tokia apsunkusi ir po gimdymo lengviau grįžta į iki nėštumo buvusias kūno formas.
Kad svarstyklės nėštumo pabaigoje nepateiktų siurprizo, stebėkite savo svorį nuolat: reguliariai sverkitės, įsiveskite duomenis į nėštukės svorio skaičiuoklę, kurioje yra nurodytos minimalaus bei maksimalaus rekomenduojamo svorio ribos kiekvieną savaitę:
Kiek valgyti nėštumo metu, kad svoris būtų normalus?
Paskaičiuota, kad tokiam svorio prieaugiui nuo antrojo nėštumo trimestro pakanka papildomų 100-300 kcal per dieną daugiau nei įprastai (priklausomai nuo nėštumo savaitės ir nėščiosios aktyvumo lygio).
Ir tai nėra toks jau didelis maisto kiekis. Štai keletas 300 kcal energetinės vertės užkandžių pavyzdžių (ne visi jie vienodai maistingi – kad užtikrintumėte visų maistinių medžiagų poreikius, vadovaukitės pagrindiniais sveikos mitybos nėštumo metu principais):
- 1 ledų porcija.
- Didelis trapus sausainis su šokolado gabaliukais.
- 4 obuoliai
- Bulvyčių fri porcija
- 9 ploni griežinėliai saliamio dešros
- Indelis neriebaus jogurto, sumaišyto su 100 g dribsnių ir panašiu kiekiu vaisių.
- Sumuštinis su žemės riešutų sviestu.
- Stiklinė pupelių.
- Pusė stiklinės ryžių.
- 200 g. vištienos krūtinėlės.
Keiskite ginę. Nu nesąmonė. Pradinis svoris yra tas kuris buvo prieš pat pastojant o ne nuo toksikozės numestas ir ji kaip ginė turėtų tai žinoti.