Kiek valgyti nėštumo metu, kad nepriaugtum antsvorio? (248)

Pyragėliai - papildomas svoris ir centimetrai.

Daugelis moterų mano, kad nėštumas yra šventė pavadinimu „kimšk, kiek telpa“. O dar mamų ir močiučių paskatinimai valgyti „už du“, nes neva vaikelis reikalauja savo porcijos!

Tiesa yra ta, kad už du valgyti tikrai nereikia – kitaip rizikuoji priaugti per daug svorio. Kiek kilogramų turėtum priaugti, priklauso nuo svorio, buvusio iki nėštumo.

Jei tavo svoris iki nėštumo buvo normalus, vadovaujantis PSO rekomendacijomis nėštumui artėjant į pabaigą turėtum sverti 11.5-16 kg daugiau.

Reklama:

Šis optimalus svorio padidėjimas mažina nėštumo komplikacijų riziką, nėštukė jaučiasi ne tokia apsunkusi ir po gimdymo lengviau grįžta į iki nėštumo buvusias kūno formas.

Kad svarstyklės nėštumo pabaigoje nepateiktų siurprizo, stebėk savo svorį nuolat: reguliariai sverkis, įsivesk duomenis į nėštukės svorio skeičiuoklę, kurioje yra nurodytos ir minimalaus bei maksimalaus rekomenduojamo svorio ribos kiekvieną savaitę:

Paskaičiuota, kad tokiam svorio prieaugiui pakanka papildomų 300 kcal per dieną daugiau nei įprastai. Ir tai nėra toks jau didelis maisto kiekis.

Štai keletas 300 kcal energetinės vertės užkandžių pavyzdžių (ne visi jie vienodai maistingi – kad užtikrintum visų maistinių medžiagų poreikius, vadovaukis pagrindiniais sveikos mitybos nėštumo metu principais):

 • 1 ledų porcija.
 • Didelis trapus sausainis su šokolado gabaliukais.
 • 4 obuoliai
 • Bulvyčių fri porcija
 • 9 ploni griežinėliai saliamio dešros
 • Indelis neriebaus jogurto, sumaišyto su 100 g dribsnių ir panašiu kiekiu vaisių.
 • Sumuštinis su žemės riešutų sviestu.
 • Stiklinė pupelių.
 • Pusė stiklinės ryžių.
 • 200 g. vištienos krūtinėlės. 

Taip pat skaitykite:

Reklama:
Reklama

Naujausi komentarai

 1. Sonnenschein92
  Sonnenschein92 prieš 3 sav.

  Niuni parašė:
  Nieko sau ginė.. tai kad jūs į savo prieš nėštuminį svorį grįžot ir tiek. Vaikas ir vaisiaus vandenys irgi sveria. Jūsų prieaugis skaitosi nuo 72kg t.y nuo tada kad…

  O mano gine sako, kad mano pradinis svoris 62kg, nes svere mane 12sav kai irase i mano motinos pasa, bet as jai irgi sakau, kad pries nestuma 72kg buvo, bet ji atrodo negirdi, vis prikisa, kad as "edu" per daug, bet as pati jauciu, kad dar labai ir tinsta kojos ir veidas, tas irgi juk prideda svorio

 2. Niuni
  Niuni prieš 3 sav.

  Sonnenschein92 parašė:
  O mano gine sako, kad mano pradinis svoris 62kg, nes svere mane 12sav kai irase i mano motinos pasa, bet as jai irgi sakau, kad pries nestuma 72kg buvo, bet ji atro…

  Keiskite ginę. Nu nesąmonė. Pradinis svoris yra tas kuris buvo prieš pat pastojant o ne nuo toksikozės numestas ir ji kaip ginė turėtų tai žinoti.

 3. Sonnenschein92
  Sonnenschein92 prieš 3 sav.

  Niuni parašė:
  Keiskite ginę. Nu nesąmonė. Pradinis svoris yra tas kuris buvo prieš pat pastojant o ne nuo toksikozės numestas ir ji kaip ginė turėtų tai žinoti.

  Ji pati labai labai liekna, maitinasi tik sveikai ir visom moterim prikaisioja papildomus kg ta jau esu girdejusi ne karta, bet gaila keisti,nes ji kaip savo srities specialiste labai gera tik kandi kas liecia svori

 4. Niuni
  Niuni prieš 3 sav.

  Sonnenschein92 parašė:
  Ji pati labai labai liekna, maitinasi tik sveikai ir visom moterim prikaisioja papildomus kg ta jau esu girdejusi ne karta, bet gaila keisti,nes ji kaip savo sritie…

  Pati liekna ir nori kad visos būtų tokios. Specialistė ji man nekokia atrodo nes 1. Kas savo pacientui sako "mažiau ėsk" čia iš kokio kaimo ji yra kad taip šneka. 2. Rūpintis pacientų svoriu ne jos sritis nes ji ne kokia dietologė o ginekologė. 3. Ji net nežino kad pradinis nėštumo svoris skaitomas nuo pastojimo o ne nuo tada kai išvemi viską.
  Jei ji tokia kandi tai tegu įsikanda sau, nes man asmeniškai nepatiktų kai ginė su manimi taip kalbėtų.

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 sav.

  Valgau viska tik labai saikingai ir tik +1 kg kol kas, tai bus kaip ir pirma nestuma 4-5 kg .