Kūdikis nežaidžia su bendraamžiais (7)
Iki pirmųjų metų yra visai normalu, kad judviejų mažylis žaidžia pats sau vienas kai šalia yra „žaidimų draugas“: tokio amžiaus vaikai dar nemoka žaisti vienas su kitu. Jie gali trumpai vienas kitu susidomėti, galbūt susipešti dėl žaislo, bet tikrai nesitikėkite, kad jie pradės kartu statyti piramidę, užmegs ilgesnį „pokalbį“ ar drauge ims vartyti knygelę. Nesistebėkite – kūdikis visai neseniai išmoko daug naujų dalykų ir jam maga šiuos naujus gebėjimus išbandyti. Šiuo metu jam įdomiausia tai, ką daro ji pats. Kūdikiai yra egocentriški ir susitelkę į save. Todėl jie linkę žaisti šalia kitų kūdikių, bet ne su jais.
Kodėl tuomet jis žaidžia su jumis? Nes jūs žaidžiate su juo: paduodate jam žaisliuką, pakutenate pilvuką arba padainuojate linksmą dainelę. Tai paskatina jį reaguoti. Jo bendraamžiai tokių dalykų nedaro, todėl jie nesugeba patraukti jo dėmesio. Tačiau galite būti tikri, kad paūgėjęs, išmokęs vaikščioti ir labiau subrendęs jis pradės draugiškai žaisti ir bendrauti su kitais vaikais.
Prisiminkite, kad bendravimo jis mokosi iš pačių artimiausių žmonių – mamos ir tėčio, tad bendravimui su mažyliu skirkite laiko. Išmokęs bendravimo pagrindų, jis vėliau nesunkiai ras bendrą kalbą su bendraamžiais. Žinoma, pasibuvimas kompanijoje su kitomis mamomis ir vaikais taip pat nepakenks, tačiau tai tikrai nėra lemiamas veiksnys mažylio gebėjimui bendrauti ateityje.
Mano mergaite taip pat buvo elinkusi bendraut su bendraamziais. Kazkaip netycia pastebejau darzelyje kad ji arba zaidzia viana arba su suaugusiais, bet tik ne su bendraamziais, nors jie gerai pazystami, pskuj klausiau auklitojos, ji patvirtino mano pastebejima. Bet dabar praejus daugiau nei pusei metu ji jau puikiai zaidzia su bendraamziais.