Kūdikis nežaidžia su bendraamžiais (7)

kūdikis nežaidžia s kitais vaikais

Iki pirmųjų metų yra visai normalu, kad judviejų mažylis žaidžia pats sau vienas kai šalia yra „žaidimų draugas“: tokio amžiaus vaikai dar nemoka žaisti vienas su kitu. Jie gali trumpai vienas kitu susidomėti, galbūt susipešti dėl žaislo, bet tikrai nesitikėkite, kad jie pradės kartu statyti piramidę, užmegs ilgesnį „pokalbį“ ar drauge ims vartyti knygelę. Nesistebėkite – kūdikis visai neseniai išmoko daug naujų dalykų ir jam maga šiuos naujus gebėjimus išbandyti. Šiuo metu jam įdomiausia tai, ką daro ji pats. Kūdikiai yra egocentriški ir susitelkę į save. Todėl jie linkę žaisti šalia kitų kūdikių, bet ne su jais.

Kodėl tuomet jis žaidžia su jumis? Nes jūs žaidžiate su juo: paduodate jam žaisliuką, pakutenate pilvuką arba padainuojate linksmą dainelę. Tai paskatina jį reaguoti. Jo bendraamžiai tokių dalykų nedaro, todėl jie nesugeba patraukti jo dėmesio. Tačiau galite būti tikri, kad paūgėjęs, išmokęs vaikščioti ir labiau subrendęs jis pradės draugiškai žaisti ir bendrauti su kitais vaikais.

Prisiminkite, kad bendravimo jis mokosi iš pačių artimiausių žmonių – mamos ir tėčio, tad bendravimui su mažyliu skirkite laiko. Išmokęs bendravimo pagrindų, jis vėliau nesunkiai ras bendrą kalbą su bendraamžiais. Žinoma, pasibuvimas kompanijoje su kitomis mamomis ir vaikais taip pat nepakenks, tačiau tai tikrai nėra lemiamas veiksnys mažylio gebėjimui bendrauti ateityje.

Susiję straipsniai

Vaikas masturbuojasi: kaip reaguoti ir ką daryti?

Tėvams labai svarbu su vaikais apie masturbaciją kalbėti jautriai ir būti tinkamai šiam pokalbiui pasiruošus.

Supykęs vaikas muša save: ką daryti?

Maždaug ketvirtadalis vaikų apimti pykčio muša, žnaibo, kandžioja ar kitais būdais žaloja save. Tai – normali vaiko raidos fazė.

Ar žinote, kad yra 5 vaikų meilės kalbos?

G. Chapmanas tvirtina, kad su vaikais reikia kalbėti visomis 5-iomis meilės kalbomis. Tačiau reikia žinoti, kuri vaiko meilės kalba yra dominuojanti.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 13 m.

  Mano mergaite taip pat buvo elinkusi bendraut su bendraamziais. Kazkaip netycia pastebejau darzelyje kad ji arba zaidzia viana arba su suaugusiais, bet tik ne su bendraamziais, nors jie gerai pazystami, pskuj klausiau auklitojos, ji patvirtino mano pastebejima. Bet dabar praejus daugiau nei pusei metu ji jau puikiai zaidzia su bendraamziais.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 13 m.

  sveikos mamytes kaip galima paaiskint toky dalyka kad mano vaikas megsta zaisti ir buti su vyresniais vaikais na nuo 3-4 metu o iki 3 metu vaikai jy nervina jis pyksta

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 13 m.

  ruta sabaliauskiene parašė:
  sveikos mamytes kaip galima paaiskint toky dalyka kad mano vaikas megsta zaisti ir buti su vyresniais vaikais na nuo 3-4 metu o iki 3 metu vaikai jy nervina jis pyksta

  Isivaizduoja dideliu vyru, su maziais ner ko prasidet, tai ir zaidzia su didesniais.
  Seip manoji irgi labai mego vyresnius, nes jiems yra isko mokisntis, o ko tu gali ismokt is mazesnio? Tik dabar (apie 4-tuosius metus), susibendravo su bendraamziais, leliukus kada pamego net nelabai prisimenu, budavo kad gatvej su asarom nuo maziuko reika nutraukt, o dabar kai laukiuos tai laukia nesulaukia kada ta vaikeli turesim, glosto ir glosto ta pilva, klausia ir klausia kada daktarai isims ta vaikeli?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 13 m.

  ugnele1 parašė:
  Isivaizduoja dideliu vyru, su maziais ner ko prasidet, tai ir zaidzia su didesniais.
  Seip manoji irgi labai mego vyresnius, nes jiems yra isko mokisntis, o ko tu gali ismokt is mazesnio? Tik dabar (apie 4-tuosius metus), susibendravo su bendraamziais, leliukus kada pamego net nelabai prisimenu, budavo kad gatvej su asarom nuo maziuko reika nutraukt, o dabar kai laukiuos tai laukia nesulaukia kada ta vaikeli turesim, glosto ir glosto ta pilva, klausia ir klausia kada daktarai isims ta vaikeli?

  tai jau dabar didele uztai laukia o pas mus yra pusbroliai vienas metais vyresnis o kitas pora men jaunesnis uz manisky tai tragedije kai susitinka ir nelepinam kad lepunelis butu bet tokiu oziu tai pilnas

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 11 m.

  mano mazuliukas labai bendrauja daug ir su vaikais ir suaugusiais, gal kazkur nuo metuku pastebejau jog jam patinka buti demesio centre gal taip yra nes gimine musu didele ir kieme visad vaikai ateidavo su mumis pazaisti tiek didesni tiek mazesni bet kartais buna ir per daug lenda prie vaiku, ypac sunku buna kai vaikiukai yra nebendraujantis, rekia kai prie ju prieina apsiverkia, dar mamos nepatenkintos ant musu rekti pradeda, ko mes lendam na bet toks gyvenimas, reikes anksciau ar veliau bendrauti manau svarbiausia skatinti tai ir nebijoti kartu su visais maziukais ilisti i smelio dezia, taip rodant savo vaikams pavyzdi, kad zaisti visiems kartu smagu