Kūdikis spiegia (5)

Kūdikis spiegia Kūdikis spiegia. istock.com/Melpomenem

Kūdikis suspiegia ir po to patenkintas juokiasi iš smagumo? Sveikiname, jūsų mažylis pereina į kitą kalbos ir bendravimo lygį.

Spygavimas - svarbus kalbos raidos etapas, paprastai kūdikiai pradeda spygauti tarp 5 ir 8 mėnesio). Tai yra sekantis žingsnis po gugavimų ir vaikiškų paveblenimų: spygavimo garsams išgauti reikia labiau įtempti balso stygas.  Taigi, tai darydamas mažylis eksperimentuoja su savo balsu ir lavina balso stygas.  Be to, kūdikis pastebi, kad spygaudamas atkreipia žmonių dėmesį. Taigi, tai ne tik tiesiog įdomi naujovė - tai praktiška naujovė, padedanti prisišaukti mamą. O būti išgirstam yra labai svarbu net tokiam mažam žmogučiui! 

Būkite įdėmūs ir nepasiduokite provokacijoms: mažylis netruks suprasti, kad klyksmas - puikus būdas manipuliuoti tėvais, atkreipti į save dėmesį, gauti norimą žaisliuką. Jei pakėlęs balsą kas kartą susilauks dėmesio arba gaus tai, ko nori, šio triuko, tikėtina, imsis ir kiek vyresniame amžiuje. Tad stenkitės pasidžiaugti kartu su mažyliu jo naujuoju gebėjimu, bet neleiskite jo naudoti kaip įrankio įgeidžiams taikyti. Žinoma, vaikas gali klykti ir ne dėl iš smagumo, pavyzdžiui, jis gali spiegti užsigavęs, tačiau tokius atvejus tikrai nesunkiai atskirsite nuo smagių balso pratybų ar bandymų atkreipti dėmesį.  

Kūdikio spiegimas jums skamba ne taip jau ir smagiai (o gal net veda iš proto)?  Svarbiausia, nepradėkite spiegti patys. Kadangi kūdikiai mėgdžioja tėvų elgesį, pastangos parodyti, kaip nemaloniai tai skamba, duos priešingą rezultatą.  Nepraraskite savitvardos ir stenkitės rodyti tik tiek dėmesio, kiek būtina (žinoma, jei tai nėra atvejis, kai vaikui skauda ar reikia kitokios pagalbos). Raminkite save mintimi, kad tai būtinos kūdikio balso pratybos ir kad tai laikina: intensyvūs spygavimai trunka apie 2-4 savaites, vėliau ši nauja balso galimybė mažyliui pabosta, tampa mažiau smagi (ypač jei tėvai į ją per daug nereaguoja), ir kūdikis ima klykauti vis rečiau iki visai nustoja. Tad kol ši naujovė mažyliui atsibos, apsišarvuokite kantrybe.

Naujausi komentarai

 1. Chocolatea
  Chocolatea prieš 8 m.

  " Svarbiausia, nepradėk spiegti pati. " patiko šitas, ir šiaip straipsnis ir geras ir linksmas toks

 2. cackyte
  cackyte prieš 8 m.

  o kai jau nervus visiškai ištampo vyras ir priedu vaikas, nepajunti kaip ir pati imi spiegti ir nieko čia nebepadarysi

 3. Anulka
  Anulka prieš 6 m.

  Man tai mano mergytes spigavimas labai juokingas ir smagus

 4. nata1
  nata1 prieš 6 m.

  As spiegiu kartu, jam linksma ir man taip pat

 5. Fyja
  Fyja prieš 6 m.

  maniske ir megsta spiegti kai buna linksma tada taip cypteli kad net per ausis kerta garsas