Kodėl mankšta padeda atgauti jėgas?

Kodėl mankšta padeda atgauti jėgas?

Dalykas, kurį mažiausiai norėtum daryti, kai jautiesi išsekusi, – tai atsikelti nuo sofos ir mankštintis. Paprastai manoma, kad sportas yra reikalingas energijai išeikvoti, o ne atvirkščiai. Tačiau sportuojant ar tiesiog aktyviau judant padažnėja širdies plakimo ritmas, ir tai gali padėti atgauti jėgas. Ypatingai tais atvejais, kai po pietų imi jaustis apsnūdusi. Neįtikėtina, bet tam reikia pajudėti vos 15 minučių. Jei esi namuose - įsijunk mėgstamą muziką ir šok nesivaržydama (juk niekas dabar tavęs nemato!). Be jau paminėtų privalumų, judėjimas dar yra ir natūralus antidepresantas.

Vienintelis įspėjimas: venk staigių judesių, galinčių padidinti nugaros ir pilvo apkrovą. Nepatinka šokti? Išeik pasivaikščioti į lauką ar palipk aukštyn–žemyn kelis aukštus laiptais. Nenustebk, jei po šios 15 minučių mankštos pakaks energijos ir noro pratęsti ją dar tiek pat!