Kokia dovana džiaugtųsi mama? Dovanų gidas mamai Motinos dienos proga

Dovanos mamai Motinos dienos proga Evgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Pandemija daugelį mūsų privertė permąstyti savo vertybes ir prioritetus. Išmokome iš naujo vertinti šventes, šeimą, kokybišką laiką drauge su artimaisiais ir draugais. Juk ilgą laiką to neurėjome.

Pagaliau, po kelių metų ribojimų, galime atsikvėpti laisviau ir gyvai pasveikinti savo mamas su artėjančia Motinos diena.

Taigi kaip paversti šią šventę mamai ypatinga ir nepamirštama?

Mama – svarbiausia, ką turime

Motinos diena Lietuvoje minima pirmąjį gegužės sekmadienį. Ji kviečia mus sustoti, dar kartą permąstyti mamos – bene artimiausio mums žmogaus − svarbą mūsų gyvenime ir išreikšti jai savo dėmesį, dėkingumą, šiltus jausmus. Juk ryšys su mama daugeliui – ypatingas, nenutrūkstamas, brangus. Mama – vienintelis žmogus, kurio meilė, atsidavimas ir rūpestis mums – begalinis ir besąlygiškas.

Dovanos iškalbingesnės už žodžius

Dovana – vienas geriausių būdų parodyti savo pagarbą ir dėkingumą bei pabrėžti, kad žmogus yra mums svarbus, kad jį vertiname. Tai itin aktualu kalbant apie dovaną mamai Motinos dienos proga. Juk šiuo atveju yra svarbi ne tiek finansinė, kiek simbolinė jos pusė: meilės, dėmesio, šiltų jausmų išreiškimas.

Dovanų gidas mamai

Dovanodami pãtirtis, dovanojame atradimus

Poilsis mamaiMonkey Business Images | Shutterstock.com

Mums, gyvenantiems vartotojiškoje visuomenėje, retai pritrūksta daiktų. Žmonės dažniau yra ištroškę naujų patirčių, emocijų, kokybiško laiko su šeima. Dovanodami mamai naują pojūtį, dovanojame galimybę praturtinti savo kasdienybę, praplėsti horizontus, pažiūrėti į pasaulį kitu kampu, padaryti neregėtus gyvenimo atradimus. Beje, šauniai praleistas laikas kartu − tai dar ir puikus būdas sustiprinti abipusį ryšį.

Mamai – smagios naujos patirtys

Nauja patirtis – tai nebūtinai skrydis su parasparniu ar šuolis su parašiutu. Tai gali būti poilsiavietės, laisvalaikio dovanų kuponas, maloni vakarienė jaukioje atmosferoje, jėgų atstatymas SPA procedūromis arba mamos mėgstamos veiklos pamokos ir kursai. Kiekvienas šių variantų neabejotinai nudžiugins, praturtins artimą žmogų, suteiks jo gyvenimui prieskonio.

Apgaubkite mamą šiluma ir jaukumu

Apgaubkite mama silumafizkes | Shutterstock.com

Jaukus, minkštas, šiltas pledas – puikus pasirinkimas. Jis sušildys mamą vėsų rytą ir apgaubs jaukumu lietingą vakarą, patogiai įsitaisius su kvapnia arbata ir mėgstama knyga. Arba, pavyzdžiui, minkštas, iš kokybiškos medžiagos pagamintas platus šalis ne tik sušildys mylimo žmogaus pečius, bet ir privers pasijusti lyg jis būtų apgaubtas debesų.

Pagalvokite ir apie veltinio produktus arba kitus naudingus daiktus: šlepetes, liemenes, šalikus, skaras. Pastaroji itin pravers mamai ne tik namuose ar sode, bet ir papuoš einant į teatrą, kavinę ar pasivaikščioti.

Dovanokite prisiminimus

Fotoalbumas mamaiPavel L Photo and Video | Shutterstock.com

Fotoalbumas, fotodrobė arba, dar geriau, nuotraukų koliažas – nuostabus būdas įamžinti gražiausias šeimos gyvenimo akimirkas. Gyvenimo, kuriame pagrindinė figūra – mama.

Išsirinkite vertingiausias bendras nuotraukas ir surinkite jas. Jūsų rankomis darytą meno kūrinį mama galės pakabinti ant sienos arba pastatyti matomoje namų vietoje. Negalėsite atvykti, bet visada gyvensite širdyje.

Fotoalbumą arba nuotraukų koliažą kalite papuošti šeimos narių delnų arba pirštų atspaudais, ypač mažųjų, juk seneliai taip pasiilgsta ypač atokiau gyvenančių anūkų. Tik būtinai juos pasirašykite, kad mama žinotų, kuris yra kieno. :)

Apyrankė – rankų šilumos atspindys

Apyranke mamaiLephototo | Shutterstock.com

Pagaminti apyrankę savo rankomis yra kur kas paprasčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. O mamai tai gali tapti neįkainojama dovana. Juk šiuo atveju dovanojate ne tik papuošalą, bet ir savo rankų šilumą bei įdėtą širdį.

Viskas, ką reikės padaryti, – tai užsukti į akmenukų parduotuvę ir išsirinkti labiausiai tinkančius mamai. Galite rinktis pagal jos Zodiako ženklą arba pagal labiausiai jai tinkančias akmenėlių savybes (o jų yra visokių, net pritraukiančių gerą energiją, linkinčių laimės ir pan.). Pakakas tik perverti juos specialia, apyrankėms skirta viela ir tinkamai užrišti. Ir viskas – jau turite simbolinę ir prasmingą dovaną mamai.

Viskas, kas iš širdies, – tinkama

Mama džiaugsis ir pirktine apyrange, sege, bet kokiu papuošalu, pavyzdžiui, auskarais, grandinėle, medalionu, kuriuos rinkote iš visos širdies. Jei mama mėgsta gaminti, tik ir išsiuvinėta prijuostė, knygų rinkinys, mėgstančiai skaityti mamai, vaistinės dovanų čekis (juk jos sveikata – svarbiausias prioritetas).

Daugiau dovanų mamai Motinos dienos proga:

 • rankų darbo kepiniai;
 • indai;
 • išsiuvinėti marškinėliai ar džemperis;
 • mėgstamas kremas (kūno priežiūros priemonių rinkinys);
 • kosmetikos rinkinys;
 • eterinių aliejų rinkinys su difuzoriumi
 • masažinė kojų ar rankų vonelė atpalaiduojančioms procedūroms;
 • augalai (žinoma, gėlės mamai!);
 • kvapni žvakė;
 • minkštas, jaukus namų kostiumas;
 • oro drėkintuvas;
 • baldai (ar, pavyzdžiui, čiužinys);
 • kelionė (ten, kur mama visada svajojo, net jei tai – mūsų Lietuva).

Viskas, kas skirta tik mamai, priimtina ir tinkama. Svarbu šią dieną galvoti apie ją. Mamos mėgsta dėmesį sau ir asmeniškai skirtus daiktus. Kad ir ką padovanosite, tegul tai būna išjausta ir apgalvota. Nes niekas kitas taip gerai nepažįsta mamos, kaip jūs...

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.