Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Pora miega lovoje apsikabinusi Kamil Macniak | Shutterstock.com

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis. Treti renkasi miegą atskirose lovos pusėse, kuo toliau.

O kaip dažniausiai miegate jūs? Pasirodo, tai gali daug pasakyti apie jūsų santykius.

1. Angelas sargas

Angelas sargas – tai miego poza, kai vienas partneris miega apkabinęs kitą iš nugaros. Kartais ji dar vadinama „šaukšteliu“. Atlikta apklausa parodė, kad šioje pozoje miega apie penktadalis visų apklaustų porų.

Ką apie šią miego padėtį sako ekspertai? Jų teigimu, vienas partneris yra linkęs globoti kitą. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei vyras miega apkabinęs moterį. Jei yra priešingai – moteris miega apsivijusi vyrą – tai gali atskleisti jos polinkį nuolat kontroliuoti.

Miegojimas apsikabinus is nugarosHarbucks | Shutterstock.com

2. Nusisukę, bet besiliečiantys

Anot psichologų, ši miego poza yra kone labiausiai paplitusi. Jei miego metu partneriai guli kiek atitolę vienas nuo kito, bet glaudžiasi nugaromis, rankomis ar pėdomis – veikiausiai santykiuose tvyro pasitikėjimas, o partneriai geba išlaikyti savo individualumą ir leidžia antrai pusei būti savimi. Jie nėra vienas nuo kito priklausomi, nesilaiko desperatiškai įsikibę vienas į kitą, nesiekia nuolat ir visur būti kartu. Bet jų ryšys yra tvirtas ir stiprus.

Miega nusisuke bet lieciasiShotPrime Studio | Shutterstock.com

3. Įsimylėjėlių poza

„Įsimylėjėliai“ − tai miego poza, kai partneriai guli apsikabinę, susiglaudę. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tokioje poroje tvyro didelė meilė. Partneriai tarsi bijo paleisti vienas kitą iš glėbio.

Anot specialistų, partneriai, visą naktį miegantys įsimylėjėlių pozoje, yra linkę savintis vienas kitą. Tai nėra blogai (ypač pradinėse santykių stadijose). Bet nuolatinis įsikibimas į partnerį dažnai rodo giluminius asmenybės kompleksus, nepilnumą, nesugebėjimą tvarkytis savarankiškai. Pasekmė: tokios poros gali susidurti su asmeninės erdvės trūkumu, o tai, savo ruožtu, gali pakenkti sąjungai.

Isimylejeliu miegojimo pozaEstrada Anton | Shutterstock.com

4. Ant peties arba krūtinės

Partneris, miegantis ant kito peties arba krūtinės, pasąmoningai nori, kad tas asmuo jį globotų. Tai troškimas atsiremti į tvirtą petį, turėti stiprų užnugarį. Dažniausiai šią pozą renkasi moterys, norinčios, kad vyras prisiimtų už jas atsakomybę, padėtų išspręsti jų problemas.

Miega ant peties arba krutineswavebreakmedia | Shutterstock.com

5. Atitolę fiziškai, bet ne dvasiškai

Anot atliktų tyrimų, apie trečdalis porų miega atitolę vienas nuo kito. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tokių sutuoktinių jausmai yra atšalę. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Anaiptol. Nustebsite sužinoję, kad tokia miego poza dažnai reiškia ne ką kitą kaip... santykių tvirtumą, stabilumą. Tokioje sąjungoje partneriai yra artimi, bet kartu suteikia vienas kitam pakankamai erdvės ir laisvės. O ko daugiau reikia, norint, kad santykiai tęstųsi kuo ilgiau?

Miega nutole vienas nuo kitofizkes | Shutterstock.com

6. Užmiega kaip meilužiai, bet miega kaip partneriai

Ši miego poza – puikus balansas tarp meilės ir individualumo. Tikėtina, kad joje miegantys partneriai − brandžios, savimi pasitikinčios, puikiai viena kitą papildančios asmenybės. Tokie partneriai yra savarankiški, tad santykiai nėra svarbiausia, ką jie turi gyvenime. Bet vienas kitam jie moka būti puikiu ramsčiu.

Uzmiega kaip meiluziaiCookie Studio | Shutterstock.com

7. Atsukę vienas kitam veidus

Miegate atsisukę vienas į kitą, bet nesiliečiate? Tai gali rodyti intymumo ir artumo trūkumą santykiuose. Greičiausiai abu partneriai norėtų suartėti labiau, bet jiems trukdo nematomi psichologiniai barjerai. Tai gali būti praeities įvykiai, vidiniai kompleksai ar įtempta situacija santykiuose. Kaip tą išspręsti? Kalbėkitės. Nuoširdžiai, atvirai, bet švelniai. Ir nebijokite savo pažeidžiamumo. Juk jis yra vienas pagrindinių intymumo variklių.

Miega atsisuke veidaisfizkes | Shutterstock.com

8. Susipynę kojomis

Anot specialistų, partneriai, kurių kojos miego metu yra susipynusios arba susiglaudusios, trokšta būti kuo arčiau vienas kito, rūpinasi vienas kitu ir nenori paleisti nė minutei. Iš tikro, tai geras ženklas. Bet nevertėtų pamiršti ir apie asmeninę erdvę. Ekspertai primena: norint stabilių ir ilgalaikių santykių, verta kartais leisti vienas kitam pabūti atskirai.

Miega susipyne kojomisSvitlana Hulko | Shutterstock.com

9. Atskiruose lovos galuose

Jei partneriai yra neseniai patyrę konfliktą – natūralu, kad veikiausiai norės nusisukti vienas nuo kito. Bet nuolatinis miegojimas nutolus gali būti raudonas signalas, rodantis, kad metas kažką keisti.

Patyrinėkite, koks yra tarpas tarp jūsų miego metu. Didelis atstumas gali išduoti, kad išgyvenate santykių krizę, o visai mažas – kad jūsų santykiai yra tvirta dviejų nepriklausomų žmonių sąjunga.

Miega atskiruose lovos galuoseErmolaev Alexander | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj

Vaikai – dabar, santuoka – kada nors. Ką svarbu žinoti ir apgalvoti?

Prieš kelis dešimtmečius poros, kurioms užkibo netyčiukas, be jokių diskusijų ir alternatyvų skubėdavo susituokti ir įteisinti santykius.