Kokios 4 kūdikių miego problemos pasitaiko dažniausiai ir kaip jas spręsti?

Kūdikis neužmiega; kūdikių miego problemos ChameleonsEye | Shutterstock.com

Dėl kūdikio miego įpročių negalite ramiai išsimiegoti naktį? Visų pirma žinokite, kad su šia problema susiduria didžioji dauguma tėvų. Daug bėdelių pasitaiko pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais.

Tiesa, nors kaip kurie mažyliai gana greitai įpranta išmiegoti visą naktį, kitų nepavyks užmigdyti kelias valandas, o ir naktį suskaičiuosite bent kelis ilgesnius prabudimus.

Taigi, naujagimių ir kūdikių miego problemos yra neišvengiamos. O kokios – dažniausiai pasitaikančios ir kaip jas efektyviai spręsti?

1. Kūdikis neužmiega pats, jį reikia sūpuoti

Daugelis tėvų žino, ką reiškia, kai nuo ilgo mažylio nešiojimo ir sūpavimo migdant pakerta nugarą.

Tam, kad kūdikis išmoktų užmigti savarankiškai, jis turi įvaldyti du pagrindinius įgūdžius: gebėjimą užmigti ne ant tėvų rankų ir be sūpavimo. Kai kurie tėvai renkasi drastišką metodą: tiesiog paguldo kūdikį į lovelę, uždaro duris ir leidžia mažyliui išsiverkti, kol jis galiausiai užmiega. Tačiau toks migdymo būdas priimtinas ne visiems tėvams.

Kitas būdas – kurti naujas asociacijas, naujus miego ritualus. Vietoje sūpavimo galima rinktis baltąjį triukšmą. Jis duos signalą apie miego proceso pradžią, todėl pereinamasis etapas nuo snūduriavimo ant tėvų rankų iki užmigimo lovelėje bus daug lengvesnis.

Ir būtinai būkite emociškai pasiruošę momentui, kad kai kūdikis pabus ir nepulsite jo sūpuoti, bus nemažai verksmo.

Gal mažyliui bus lengviau užmigti, kai šalia sėdite arba glostysite jį?

2. Kūdikis miega visur, tik ne namuose, ir ne tada, kai reikia

Kai kurie kūdikiai užmiega vos tik įsodinti į automobilinę kėdutę. Tačiau kai grįžus tėvai atsargiai bando perkelti mažylį į lovelę namuose, jis iškart atsibunda, o numatytu laiku paskui nenori miego.

Jeigu vaikai užmiega net ir itin trumpų kelionių automobiliu metu, tikėtina, kad jie apskritai miega nepakankamai. Kitas variantas – galbūt kažkur išsiruošiate prieš pietų miego laiką? Tuomet reikėtų iš naujo susidėlioti dienotvarkę. Juk 20 min. trukmės snūstelėjimas gali sužlugdyti visą 2 val. ir ilgesnį miegą, kurio metu jau net buvote prisiplanavę įvairiausių veiklų.

Puiki rekomendacija – stebėti kūdikį per visą 24 valandų ciklą. Gal jūs tiesiog nemokate identifikuoti, kada mažylis yra mieguistas? Paprastai tokiu atveju jie trina akis, nori prisiglausti, tampa nerimastingi, irzlesni nei įprastai.

3. Kūdikis tik trumpai nusnaudžia

Dar viena aktuali problema – kad kūdikis nusnaudžia tik apie 20 minučių. Tačiau per pastarąją valandą būdravimo jis vėl pradeda trinti akis ir atrodo pavargęs.

Pirmiausia reikėtų bandyti rasti priežastį: gal kūdikį patalpoje kažkas erzina? Gal jam per šilta ar per šalta? Gal jam nepatinka triukšmas? O gal mažylis tiesiog dar neįvaldė gebėjimo pabudęs nurimti ir savarankiškai užmigti?

Jei kūdikis nuolat per greitai atsibunda, pirmiausia vėlgi įvertinkite nakties miego ritmą, trukmę ir kt. Per didelis nuovargis taip pat neleidžia mažyliams gerai išsimiegoti.

Jei kūdikis gerai miega naktį, tuomet dienos metu pasistenkite sukurti panašią aplinką (pavyzdžiui, užtraukite užuolaidas, kad kambaryje būtų tamsu).

Taip pat stenkitės, kad kūdikis nepervargtų, nes tada jį bus labai sunku užmigdyti. Pavyzdžiui, pirmaisiais mėnesiais kūdikius jau reikia migdyti praėjus ~2 val. po pabudimo ryte.

4. Kūdikis laikosi tik griežtos miego rutinos

Kai kurie kūdikiai puikiai miega namuose, yra pripratę prie rutinos ir bet koks didesnis pokytis viską sugriauna, išmuša juos iš ritmo.

Tai gali sukelti sunkumų viešint pas senelius, keliaujant ir t. t. Taigi, stenkitės atkurti tą patį miego režimą, kurio laikotės ir namuose: pavyzdžiui, vakare mažylį maudykite vonioje ar dainuokite jam lopšines.

Į kelionę pasiimkite kūdikio mėgstamų daiktų: antklodėlę ar miego žaisliuką, o gal net ir gigantišką grojančią karuselę virš lovytės. Jei kelionės metu kūdikis patiria daug įspūdžių, stenkitės, kad naktį jis gerai pailsėtų.

Net jei šiuo metu kūdikio miegas varo jus į neviltį, atminkite, kad tai nesitęs amžinai: vis tiek išauš diena, kai mažylis pradės miegoti taip, kaip priklauso.

Susiję straipsniai

Kaip užmigdyti kūdikį?

Migdymas - svarbi ir nemažai laiko užimanti kūdikio priežiūros dalis. Ką daryti, kad migdymas būtų kuo paprastesnis, sklandesnis ir greitesnis?

Miegodamas kūdikis knarkia: ar tai normalu?

Ką reikėtų žinoti apie kūdikių knarkimą, kodėl apskritai kūdikiai knarkia ir kada reikėtų pasirodyti gydytojui?

Ką daryti, kad kūdikis greičiau užmigtų? Patarimai išsekusiems naujagimio tėvams

Kūdikis sunkiai užmiega, o jūs esate pervargę nuo naktinio budėjimo prie jo lovytės? Labiausiai už viską pasaulyje svajojate apie vakarinę ramybę?