Kremai kūdikiams nuo iššutimų – universalesni, nei manėte: 10 jų panaudojimo būdų visai šeimai

Mama tepa kūdikio odelę kremu SofikoS | Shutterstock.com

Švelni kūdikių odelė – pats gražiausias reginys tėvų akims. Todėl daugelis sutiks, kad prižiūrėti trapią kūdikių odelę – ypač svarbu: reikia užkirsti kelią sauskelnių dermatitui, nuraminti sudirgusią odą, palengvinti egzemos simptomus ir t. t. Tinkamas rūpestis, pasirinkus tinkamą priemonę, užtikrins, kad kūdikis būtų sveikas, ramus ir laimingas.

Siekiant palengvinti esamas kūdikių odos problemas ir norint užkirsti kelią naujoms, rekomenduojama namų vaistinėlėje turėti nuo kūdikystės tinkamą naudoti kremą. Geriausia, jei jo sudėtis – subalansuota, o sudedamosios dalys puikiai viena kitą papildo. Kremai ir tepalai su cinko oksidu ir hipoalerginiu lanolinu kompleksiškai efektyvūs, tinkami naudoti nuo pirmųjų dienų. 

Cinko oksidas apsaugo audinius nuo skysčių praradimo, pasižymi sutraukiamuoju poveikiu, o hipoalerginis lanolinas odą minkštinanti, drėkinanti ir raminanti medžiaga, kuri puikiai subalansuoja bet kokio kremo ar tepalo sudėtį.

Idealiausiu atveju rinkitės kremą, kurio apsaugos pakanka ne tik mažiausiųjų odos problemoms spręsti. Kartais viena priemonė puikiai tinka ir kūdikio, ir visos šeimos odos priežiūrai.

Ne tik strijoms ir iššutimams

Priemonės su cinko oksidu ir hipoalerginiu lanolinu gali tikti ne tik kūdikių, bet ir suaugusiųjų odos problemoms spręsti. Kūdikių odos iššutimai – kasdienis tėvelių rūpestis. Paminėjus kremą nuo iššutimų, kaip pirmą pagalbos priemonę tėvai jau ne vieną dešimtmetį renkasi kremą su cinko oksidu ir lanolinu. Tačiau daugelis tėvų nežino, kad tai – kur kas universalesnė ir plačiau panaudojama priemonė. Jei vargina pigmentinės ir kitos dėmės, randai, strijos, verta išbandyti kremą nuo iššutimų, nes jo panaudojimo būdų sąrašas kasmet ilgėja. 

Dėmės

Labai dažnai užduodamas klausimas, ar kremai nuo iššutimų tinka ir veido odai prižiūrėti? Kūdikių odelė – itin jautri išorės dirgikliams, todėl jos priežiūrai skirtų priemonių sudėtis ilgai testuojama, todėl tokie kremai tinka ir suaugusiųjų veido odos problemoms spręsti.

Pavyzdžiui, vienoje apklausoje net 93 proc. respondentų teigė, kad kremas nuo iššutimų gali būti veiksmingas kovojant su aknės simptomais bei dėmėmis, likusiomis spuogams sugijus. Pasak ekspertų, tokį efektą suteikia benzilo alkoholis, pasižymintis antiseptinėmis savybėmis ir veikiantis kaip vietinis anestetikas, mažinantis uždegimo sukeltą skausmą ir diskomfortą.

Odos nutrynimai

Jeigu bėgiojate arba važinėjate dviračiu, puikiai žinote, kas yra odos nutrynimai. Tačiau jų išvengti arba sumažinti skausmą vėlgi gali padėti tie patys kremai nuo iššutimų: prieš sėsdamiesi ant dviračio arba šokdami į sportinius batelius ant šlaunų vidinės pusės plonu sluoksniu paskirstykite šiek tiek kremo nuo iššutimų ir leiskite jam veikti.

Nudegimai saulėje ir jų padariniai

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad cinko oksidas teigiamai veikia aktininės keratozės paveiktą odą. Aktininė keratozė – odos susirgimas, kai gausiai saulės spindulių paveiktos odos susiformuoja šiurkščios, pleiskanojančios dėmelės.

Kremas nuo iššutimų padės sumažinti ir aštrų, badantį skausmą nudegus odą saulėje. Nudegusią ar saulės pažeistą vietą švelniai patepkite kremu ir leiskite jam lėtai įsigerti į odą.

Neleidžia savaiminio įdegio kremui įsiskverbti į odą

Apsauginiai kremai su lanolinu ir cinko oksidu sukuria natūralų apsauginį odos barjerą. Taigi mamoms prieš tepant savaiminio įdegio losjoną rekomenduojama kremu nuo iššutimų išsitepti delnus, padus ir plaukų liniją: tai padės išvengti oranžinių dėmių. Niekas nesužinos, kad jūsų įdegis nenatūralus.

Sausos odos raminimui

Priemonės, skirtos kūdikių sudirgusiai užpakaliuko odai prižiūrėti, tinka ne tik kovojant su randais, bet ir kaip viena geriausių priemonių veido odai drėkinti. Trijų unikalių ingredientų mišinys leidžia veiksmingai gydyti odos sausumą:

  • hipoalerginis lanolinas odą ramina ir minkština;
  • cinko oksidas neleidžia prarasti drėgmės;
  • parafinas ir kiti vaškai sukuria apsauginį sluoksnį.

Gelbsti po vabzdžių atakų

Keliaujant į gamtą neįmanoma pasiimti visos kosmetinės, todėl kremas nuo iššutimų padeda gydyti vabzdžiams įgėlus atsiradusias žaizdeles, virš pažeistos odos suformuodamas apsauginį sluoksnį, taip pat jis sumažina infekcijos riziką, veikia kaip švelnus vietinis anestetikas, malšina diskomfortą.

Padeda gydyti smulkius įpjovimus ir nudegimus

Galbūt neseniai pradėjote laipioti tikromis ar dirbtinėmis uolomis, o gal ir vėl nusideginote kepdami maistą orkaitėje? Benzilo benzoatas ir benzilo cinamatas, išgauti iš Peru augančio balzamo bei plačiai žinomi dėl savo gydomųjų savybių, – vaistinio kremo nuo iššutimų sudėtyje esantys ingredientai.

Kulnų įtrūkimams gydyti

Jeigu kulnai – išsausėję ir sutrūkinėję, prieš miegą pėdas ištepkite storu kremo nuo iššutimų sluoksniu. Per naktį cinko oksidas pradės veikti, o pabudus pėdos bus pastebimai minkštesnės ir lygesnės.

Mažina niežėjimą

Kūdikių odelės priežiūros kremai, sudėtyje turintys cinko oksido, padeda palengvinti niežulį odą išbėrus, pasireiškus virusinėms infekcijoms (pavyzdžiui, odos užkrečiamajam moliuskui), kuriomis persirgus ant odos lieka dėmių, ir kt. Dėl savo raminamųjų savybių cinko oksidas dažnai naudojamas odos niežuliui mažinti. Jis slopina histamino – niežėjimo sukėlėjo – išsiskyrimą, todėl yra naudingas slopinant šį nemalonų simptomą.

Gali padėti sumažinti randus ir strijas

Vaistiniai kremai nuo iššutimų ne tik padeda gydyti dėmes, bet ir sumažinti strijas, pašviesinti randus.

Teigiamas cinko oksido poveikis gydant didelius randus keliuose tyrimuose buvo siejamas su jo gebėjimu stimuliuoti fermenų, sudarančių kolageną, gamybą.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.