Kūdikio odos priežiūra šaltuoju metų laiku: į ką atkreipti dėmesį?

Kūdikis žiemą nešamas ant mamos rankų KAZLOVA IRYNA | Shutterstock.com

Prasidėjus šaltajam metų laikui dažnai savo kasdienę rutiną ir odos priežiūros įpročius turime pakeisti. Kūdikio odos priežiūra – ne išimtis. Šaltas oras, vėjas, lietus ir sniegas gali paveikti kūdikio odą taip pat, kaip ir jūsų.

Tiesą sakant, jautri kūdikio odelė gali dar labiau išsausėti. Kai kurie produktai yra specialiai sukurti jūsų mažylio odai prižiūrėti, tačiau to nepakanka: svarbi ir papildoma priežiūra.

Odos problemos

Šaltesniais mėnesiais galite pastebėti, kad jūsų mažylio oda ir lūpos pasikeitė. Tiek oda, tiek lūpytės sudirgusios, atsišerpetojusios, raudonos, išsausėjusios, net – niežtinčios. Taip yra todėl, kad šaltas vėjas gana greitai paveikia ir išsausina odą. Kaip galite padėti savo kūdikiui?

Lūpos

Galite pastebėti, kad šaltesniais mėnesiais jūsų mažylio lūpos suskilinėja. Ypač žiemą, kai orai visai vėsūs, jos ne tik skilinėja, bet ir skeldėja, kadangi burnytė dažnai šlapiuoja nuo seilių. Sudirginimą galite sumažinti naudodami lūpų balzamą su kūdikiams saugiais ingredientais.

Sausa, niežtinti, raudona oda

Gana greitai pastebėsite, kad jūsų kūdikio veidas ir skruostai išsausėjo. Šaltas, sausas oras sausina ir atviras, ir uždengtas kūdikio odos vietas. Kūdikiams tinkamas jautrios odos drėkiklis gali padėti ir sumažinti šį sudirginimą, ir apskritai jo išvengti. Prieš išeidami į lauką tokiu oru ir grįžę į vidų, turėtumėte naudoti kūdikiams skirtą drėkinamąjį kremą. Itin sudirgusiai odai arba esant odos ligoms, tokioms kaip egzema, gali prireikti gydomojo kremo. Tiesa, visada perskaitykite etiketę. Jei jūsų kūdikio oda nereaguoja į priemonę, gali tekti pasitarti su gydytoju.

Maudynės

Keleto dalykų negalima pamiršti maudant kūdikį šaltu metų laiku. Pirmiausia venkite muilo ir kitų higienos produktų, kuriuose yra galimai nesaugių ingredientų ar kvapiųjų medžiagų, kurios gali alergizuoti. Tokie produktai dar labiau sausina ir dirgina odą. Taip pat reikia vengti per dažnai maudyti savo mažylį. Kartais pilną vandens vonelę iškeiskite į švelnią kempinę su drungnu vandeniu: visiškai pakaks tik apiprausti mažylį. Jei visgi maudote dažniau, itin stebėkite temperatūrą. Šiltas (drungnas) vanduo kur kas geriau nei karštas.

Sauskelnių bėrimas (dermatitas)

Žiemos mėnesiais sauskelnių bėrimas (dermatitas) gali būti rimta problema. Kūdikis yra apvyniotas žieminiais, šiltesniais ar storais miegojimo drabužėliais, priklotas antklodėmis. Ką tai reiškia? Kad oda praktiškai nekvėpuoja, taigi susidaro drėgna terpė, kuri, veikiama šilumos, bakterijų, dažnu atveju ir lemia sauskelnių bėrimą. Kaip galite išvengti tokio bėrimo arba pasirūpinti juo, kai atsiranda?

  • Naudokite gerą apsauginį kremą, kad išvengtumėte sauskelnių bėrimo ir apsaugotumėte nuo jo kūdikio odą; patepkite juo kiekvieną kartą keisdami vystyklus.
  • Po ilgos kelionės automobiliu pakeiskite kūdikio sauskelnes iškart, kai tik atvyksite į vietą.
  • Aprenkite kūdikį šiltai žiemą, kai esate lauke, bet vos grįžus į vidų nedelsdami nuimkite viršutinius drabužių sluoksnius.
  • Jei galite, kiekvienos dienos pabaigoje palaikykite vaiką be sauskelnių.
  • Jei pastebite pirmuosius sauskelnių bėrimo požymius, patepkite odą antiseptiniu gydomuoju kremu, kad nuramintumėte. Visada perskaitykite produkto etiketę. Ankstyva prevencija gali užkirsti kelią rimtoms sauskelnių bėrimo pasekmėms.
  • Jei sauskelnių bėrimas lemia kūdikio odos uždegiminius procesus, itin pažeidžia odą, reikėtų pradėti naudoti specifinį gydomąjį kremą, kad būtų užkirstas kelias antrinėms infekcijoms. Tačiau tokiu atveju gydomąjį poveikį turintį kremą reikėtų naudoti tik pasikonsultavus su gydytoju.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.