Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) (2)

Dmytro Zinkevych | Shutterstock.com

Kūdikio sutiktuvių arba laukimo vakarėliai (angl. baby shower) sparčiai populiarėja. Tai puiki proga pasidžiaugti paskutinėmis nėštumo akimirkomis, pabendrauti su artimiausiomis draugėmis ir giminaitėmis bei susirinkti reikalingą kraitelį naujagimiui.

Angliškai šis vakarėlis vadinamas baby shower, t.y. kūdikio lietus – toks pavadinimas simbolizuoja vaikelio ir jo mamos apipylimą dovanomis.

Manoma, kad tradicija kilo iš jau Viktorijos epochoje egzistavusių nuotakos vakarėlių, kurių metu būsimoji žmona gaudavo ne tik buičiai reikalingų daiktų, bet ir santuokinio gyvenimo patarimų.

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) planavimas

Atsakingas asmuo. Planuojant bet kokį vakarėlį vertėtų paskirti vieną atsakingą asmenį, kuris suburs visus svečius, paskirstys darbus ir pasirūpins šventėms detalėmis, sužinos ir perduos nėščiosios pageidavimus. Paprastai nėščioji nesirūpina sutiktuvių vakarėlio organizavimu, o visą atsakomybę prisiima jos sesuo, mama ar geriausia draugė.

Vakarėlio data ir laikas. Dažniausiai kūdikio sutiktuvės švenčiamos 6-8 nėštumo mėnesį, tačiau tai priklauso nuo nėščiosios savijautos ir pageidavimų. Planuojant vakarėlį susitarkite ne tik dėl datos, bet ir dėl laiko – vienos nėščiosios geriau jaučiasi ir daugiau jėgų turi ryte, o kitos, atvirkščiai, yra energingesnės vakare.

Svečių sąrašas. Pasitardami su nėščiąja arba būsimuoju tėčiu sudarykite svečių sąrašą. Tradiciškai sutiktuvių vakarėlyje dalyvauja tik moterys, tačiau pastaruoju metu populiaru rengti vakarėlį ir su vaiko tėčiu, giminės vyrais ir draugais.

Vakarėlio vieta. Vakarėlio vietos pasirinkimas priklauso, visų pirma, nuo svečių skaičiaus ir nėščiosios bei jų norų. Nedidelė kompanija jaukiai jausis ir namuose, o didesniam būriui reikės rezervuoti kelis stalus ar salę restorane arba planuoti šventę erdvesnėje sodyboje.

Maistas ir gėrimai. Kūdikio sutiktuvių vakarėlio metu daug bendraujama, žaidžiama, dovanojamos dovanos, todėl dažniausiai tiekiami tik smulkūs užkandžiai, užtepėlės, vaisiai bei gaivieji gėrimai. Dažnai yra maisto, susijusio su kūdikiu, pavyzdžiui, rausvi arba žydri (priklausomai nuo mažylio lyties) keksiukai.

Nuotraukos. Galite nusamdyti fotografą arba paprašyti pafotografuoti vienos iš tą mėgstančių daryti ir gerą fotoaparatą turinčių viešnių. Juk smagų vakarėlį tikrai norėsis atsiminti!

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) žaidimai

Įdomus faktas apie vaikystę. Ant nedidelių popieriaus skiautelių paprašykite svečių parašyti po trumpą, įdomų, juokingą faktą ar pasakojimą apie savo vaikystę. Skiauteles susukite, sudėkite į maišelį. Kiekvienas svečias turi ištraukti skiautelę, garsiai perskaityti ir pasistengti atspėti žmogų. Tai puikus susipažinimo (ar prisiminimų) žaidimas!

Negalima sakyti „kūdikis“! Kiekvienai dalyvei įsekite žiogelį ir susitarkite, kad iki tam tikros valandos (ar net viso vakarėlio metu) negalima sakyti žodžių „kūdikis, mažylis, vaikelis, kūdikėlis ir pan." Jeigu kuri nors dalyvė išgirsta, kad kita pavartojo draudžiamą žodį, ji garsiai apie tai praneša ir pasiima pralaimėjusios viešnios žiogelį. Daugiausiai žiogelių vakarėlio pabaigoje surinkusiai viešniai galima įteikti prizą.

Kai mes buvome mažyliai... Paprašykite visų atsinešti savo bei savo antrųjų pusių vaikystės ir kūdikystės nuotraukų, jas sudėkite į krepšį ir traukite po vieną. Vakarėlio dalyvėms reikia atspėti, kas yra nuotraukoje.

Degustacija. Nupirkite arba namuose paruoškite įvairiausių kūdikių tyrelių ir pieno mišinukų, nuimkite etiketes. Žaidimo tikslas yra jų paragauti ir pasistengti kuo tiksliau nustatyti ingredientus. Dalyvėms galite užrišti akis, kad nespėliotų ingredientų pagal spalvą.

Berniukas ar mergaitė. Vakarėlio pradžioje persiųskite gražų storesnio popieriaus lapą, kuriame moterys turėtų pažymėti, kokios lyties mažylio jos tikisi. Žinoma, tai tinka tik, jeigu nėščioji neviešina vaiko lyties (arba jos nežino, jei mažylis – slapukas).

Būsimos mamos pilvuko dydis. Kiekviena dalyvė gauna galimybę atsikirpti virvelės ar kaspino pagal spėjamą mamos pilvo apimtį – tiksliausiai atkirpusiai moteriai galima įteikti smulkų prizą.

Palinkėjimai ant sauskelnių. Kiekviena dalyvė parašo po palinkėjimą ant sauskelnių ir sudeda į dėžę. Gimus vaikui sauskelnes bus galima panaudoti, o vaiką vystanti mama prisimins vakarėlį ir drauges.

Vaikelio kraitelis. Į maišelį įdėkite 10 (ar kitokį kiekį) įvairių, kasdieniškų, nedidelių, skirtingų kūdikio daiktų: čiulptuką, kojinytę, barškutį, seilinuką ir kt. Šventės dalyvių užduotis yra nežiūrint, per pusę minutės, rankomis apčiupinėti daiktus ir ant lapelio užrašyti kuo daugiau atpažintų daiktų.

Sauskelnių keitimas. Pasiruoškite kūdikio dydžio lėlę ar pliušinį meškiuką, užriškite viešnioms akims ir paprašykite kuo greičiau ir kuo tvarkingiau pakeisti lėlei sauskelnes.

Teminės šarados. Paruoškite lapelių su įvairiais, su nėštumu, gimdymu, naujagimiais susijusiais terminais. Pavyzdžiui, virkštelė, placenta, sąrėmiai, APGAR skalė, seilinukas, smėlinukas ir t.t. Svečius padalinkite į dvi komandas. Komanda siunčia 1-2 savanores, kurios nežiūrėdamos išsitraukia lapelį ir be žodžių vaidina tai, kas jame parašyta, o komanda turi atspėti terminą per 1-2 minutes. Jeigu komandai pavyksta, ji gauna tašką. Paeiliui vaidina ir spėlioja abi komandos iki kol pasibaigia lapeliai.

baby-shower 6ventės žaidimai | Africa Studio | Shutterstock.com

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) dovanos

Dovanos pagal sąrašą. Vakarėlio organizatorė gali paprašyti nėščiosios arba būsimojo tėčio sudaryti reikalingų daiktų sąrašą. Visoms viešnioms tuomet beliks pasidalinti, kas ką perka ir padovanoti šeimai tikrai reikalingus daiktus.

Viena, bet didesnė dovana. Daugelis šeimų susirenka kūdikio drabužėlių, žaisliukų ir kitų smulkmenų kraitelį iš giminaičių, draugų, tačiau dažnai trūksta vieno ar kelių brangesnių, didesnių daiktų. Galbūt šeima apsidžiaugtų, jeigu svečiai „susimestų“ vežimui, gultukui, natūralios vilnos „vokeliui“ į vežimą?

Praktiškos dovanos gimdyvei ir kūdikiui. Tikrai pravers praktiškų, „susinaudojančių“ dovanų rinkiniai naujagimiui ir gimdyvei: sauskelnės, paklotėliai, drėgnos servetėlės, prausikliai, ekologiškos, kūdikių odai tinkančios skalbimo priemonės, įklotai po gimdymo mamai, įklotukai į liemenėlę pienui sugerti ir t.t.

Naujagimiui ir gimdyvei reikalingų daiktų sąrašus rasite čia:

Maistas į namus. Paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis arba pirmosiomis po kūdikio gimimo, tikrai nesinori rūpintis maisto ruoša. Jeigu gyvenate didesniame mieste, galite šeimai padovanoti kuponą – papildymą maistui į namus. Jeigu jūsų gyvenvietėje niekas neteikia tokių paslaugų, galite susitarti dėl dienotvarkės, kada ir kas atveš paruoštą patiekalą į vaiko susilaukusios šeimos namus.

Fotosesija. Nėščiosios, gimusio kūdikio arba visos šeimos fotosesija yra puiki dovana. Šeimai liks ne tik nuotraukos, bet ir įdomi patirtis, galimybė smagiai praleisti laiką kartu.

Dovana paskutinėms nėštumo akimirkoms. Kūdikio sutiktuvių vakarėlis dažniausiai švenčiamas 6-8 nėštumo mėnesį, todėl iki gimdymo dar yra šiek tiek laiko. Būsimąją mamą galite pradžiuginti nėščiosioms skirtu masažu, mankšta, įdomiais kursais, apsilankymu SPA centre ar trumpa išvyka į jaukų viešbutį.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 2 m.

  Ar baby shower vakarėly būna vaikai?

 2. User has not uploaded an avatar
  Gdparis prieš 2 m.

  Mano drauge suorganizavo kūdikiu sutiktuve , atsiklausė ko kviesiu , tai kadangi musu visu draugai turi vaikų, tai pasakiau organizatorei kad gali vaikus kviesti . Jiems smagu bus , ir tėveliams mažiau rūpesčiu bus kur dėtis vaiką . Tai baby shower bus žaidimu kambaryje .