Susiję straipsniai

Vaikas bijo tuštintis: ko imtis tėvams pasireiškus puoduko baimei?

Paprastai dėl šlapinimosi vaikams didesnių problemų nekyla, tačiau „didelio reikalo“ vaikas gali neiti net dvi ar tris dienas.

4 pagrindinės odos iššutimų priežastys

Naujagimių ir kūdikių odelė – gležna, jautri ir neatspari aplinkos poveikiui. Neigiamą efektą paaštrina dar ir sauskelnės: odą nuolat veikia drėgmė.

Antibiotikai vaikui: kaip saugiai juos vartoti ir kodėl jie ypač pavojingi ankstyvame amžiuje?

Antibiotikai nėra tie vaistai, kurie skirti bet kokioms ligoms gydyti. Juos paskiria tik gydytojas, įvertinęs vaiko ligos sukėlėją ir ligos eigą.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Auganti Kartu prieš 1 mėn.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Vaidute57 parašė:
    Kad darželį burba kad nedaro ant puoduko

    Vaidute57 parašė:
    Kad darželį burba kad nedaro ant puoduko

    Na, mano padėtis šiuo klausimu paprastesnė, nes į darželį neina. Bet manau, kad nei tėvai, nei darželis negali priversti vaiko daryti ant puodo, tai turi susitaikyti, kad yra, kaip yra.

  2. User has not uploaded an avatar
    Auganti Kartu prieš 1 mėn.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Zhuzhu parašė:
    Tevai negali išmokyti vaiko. Išmoksta vaikas. Tai yra vaiko atsakomybe. Tėvai palaiko ir padeda įgyti įgūdžius.

    Bet vaiko kankinimas, verčiant būti su nešvaria sauskelne, kad "pajustų pasekmes", kas, beje, gali baigtis net tokiais dalykais kaip šlapimo pūslės uždegimas/sepsis/mirtis yra "tikrai apie Jus".

  3. User has not uploaded an avatar
    Zhuzhu prieš 1 mėn.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Auganti Kartu parašė:
    Bet vaiko kankinimas, verčiant būti su nešvaria sauskelne, kad "pajustų pasekmes", kas, beje, gali baigtis net tokiais dalykais kaip šlapimo pūslės uždegimas/sepsis…

    Nekalbu apie palikimą visai dienai,pusdienio ar net valandai. Vaikai reaguoja i drėgmę -kai kurie eina keistai, kiti verkia iš karto. Čia mes jiems padedame. Pavyzdžiui vardiname pojūčius - tau nesmagu, šalta, nemalonu? Patvirtintame tą pojūtį. Pasiūloje eiti persirengti. Tegu nueina pats. Mokote nusiimti apatinius, apsiauti, susirast švarius, galbūt padėti šlapius kur nors specifiskai, jeigu dar nemoka. Kalbame kad kai geriame vandenį/pieną, puodelis pilvelyje prisipildo ir jį reikia išleisti.jus tą darote tuolete. Dar variantas kai jūs norite I tulika.vaikui igarsinate ką jūs darote. Pavyzdžiui pavalgius pasakoti, kad jaučiate savo pilve kad puodelis prisipildė ir eisite jo išleisti i tualetą. Gal vaikas nori eiti kartu. Galite pasakoti, ką darote pati ,t.y. kai pajaučiu kad noriu, einu I tualetą, nusimaunu kelnes,atsisedu ir sysioju. Tada girdžiu kaip bėga i tualetą, gal but pasakote kad matote gelsva vandenį, tada nusisluostote ir apsimaunate kelnės. Galite žaisti su žaisliukais. Čia žinoma ne dienos ir ne dviejų darbas, bet vaikai labai greitai pagauna kampą.

  4. User has not uploaded an avatar
    Vaidute57 prieš 1 mėn.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    julyp parašė:
    Darykit pertraukėlę. Bent knyga "puoduko reikalai" rašo, kad 2 savaites neįvykus progresui daryt pertrauka. Po kiek laiko vėl bandyt. Šiuo dalyku vadovavausi ir pav…

    Ačiū

  5. User has not uploaded an avatar
    Kinder prieš 1 mėn.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Papasakosiu savo dviejų vaikų kelią iki puoduko. Pirmąją dukrą sodindavau ant puoduko mazdaug nuo 7 mėn tiesiog pasedėti, kad prie jo priprastų ir nebijotų, ir niekada neduodavau su juo žaisti. Kai sodindavau, pasakodavau, kad čia reikia daryti susiu, pavykdavo labai retai, bet tada dar nebuvo tikslo išmokti, nes buvo peranksti. Taip darydavau kiekvieną dieną. Maždaug budama 1,5metukų pasakė sisi ir nubėgo prie puoduko, pasisiojo. Labai pagyriau ir pagalvojau kad tai ženklas ir jau laikas. Tą dieną nuėmiau pampersą. Kas 1-1,5val. prieš ir po miego, po valgio pasodindavau ant puoduko, kartais padarydavo, kartai ne. Tikrai buvo daug šlapių kelnių, bet taip žaidėm apie 2sav. Ir viskas pavyko. Naktčiai uždėdavau pampį, bet kai jau išmoko dieną, tada pradėjom ir nakčiai mokintis, prieš einant miegoti pasisiodavo, ir naktį keldavau pasodinti ant puoduko. Taip iki 2metų pilnai atsisakėm pamoersų.
    Su kita dukra buvo panaši istorija, tik ji pati nepasiprašė, bet maždaug tokiu pačiu laiku nuėmiau pampersą. Užtruko šiek tiek ilgiau negu 2savaitės, bet nenuleidom rankų.
    Tarp kitko atsiminkim senus laukus, kai nebuvo pampersų, visi vaikai iki 1,5-2 metų sisiodavo į puoduką. Tad mano nuomonė, vaikams reikia pasakoti, aiškinti, mokinti tada visas procesas vyksta greičiau.