Lengvesnės ir sklandesnės šv. Velykos: 10 triukų, kuriuos privalote žinoti

Šeima dažo margučius prieš šv. Velykas Evgeny Atamanenko | Shutterstock.com

Turite mažų vaikų? Jei taip, tikėtina, kad šv. Velykas praleisite vaikydamiesi savo atžalas, ketinančius sudaužyti dešimtis dailutėlių margučių. Velykos – nuostabi pavasario ir šeimos šventė, tačiau jei visko gerai nesuplanuosite, vargu, ar pavyks išvengti įtampos ir nusivylimo. 

Taigi dalijamės 10-čia puikių patarimų, kaip suplanuoti ir smagiai atšvęsti gražiausią pavasario šventę.

1. Ruoškitės iš anksto

Bet kokios šventės sukelia kur kas mažiau streso, jei joms ruošiatės iš anksto ir sudarote darbų / pirkinių sąrašus. Likus kelioms dienoms iki Velykų galima pasiruošti drabužius, baigti tvarkyti namus, taip pat galima suplanuoti šventinį meniu ir įsigyti reikiamų ilgiau galiojančių maisto produktų.

Dieną prieš Velykas marginkite kiaušinius, pagaminkite ilgiau negendančius patiekalus.

Šventinę dieną atsikelkite šiek tiek anksčiau nei įprastai ir sudėliokite galutinius štrichus, pavyzdžiui, paprašykite vaikų padengti stalą.

2. Dalis margučių – plastikiniai

Jei turite daugiau vaikų arba per Velykas susirenka kone pusė giminės, reikės numarginti bent kelias dešimtis margučių. Bet didžioji jų dalis tiesiog bus sudaužyti ir išmetami. Tai maisto ir pinigų švaistymas. Taigi, dalį margučių galima keisti plastikiniais arba mediniais. Juos taip pat galima nudažyti, papuošti lipdukais ir pan. Jei plastikinis kiaušinukas – per lengvas, į vidų (žinoma, jei jis atsidaro) galima pridėti smulkių saldainiukų, centų ar kitokio užpildo.

3. Surenkite margučių dekoravimo vakarėlį

Margučius labai smagu marginti didesnėje draugijoje, tad pasikvieskite vaikų turinčių artimųjų ar draugų ir kartu marginkite kiaušinius. Tiesa, nepamirškite įsigyti ar paruošti kuo įvairesnių marginimo priemonių: maistinių dažų, lipdukų, kreidelių, gumučių, svogūnų lukštų, vaško ir t. t.

Jei dalį margučių keisite plastikiniais, reikės primarginti mažiau tikrų kiaušinių, tad galėsite rinktis daugiau laiko pareikalausiančius marginimo būdus (pavyzdžiui, margučių dekupažą), tačiau jei vis tik tradiciškai marginsite kelias dešimtis kiaušinių, rinkitės greitesnius dažymo būdus, pavyzdžiui, dažymą popieriniais rankšluosčiais.

4. Paprastas ir greitai paruošiamas maistas

Šeimos susibūrimai – labai smagūs, tačiau dalis smagumo dingsta, jei reikia priruošti daugybę patiekalų ir kone visą dieną stovėti prie puodų. Todėl kai svečiai klaus, ką atsinešti, nesigėdykite ir įvardykite konkrečius patiekalus ar užkandžius. Patys taip pat nepersistenkite: kuo paprastesni patiekalai, tuo geriau. Pasidomėkite vienos skardos / vieno puodo patiekalais, pavyzdžiui, orkaitėje kepkite mėsą ar žuvį su daržovėmis.

Galiausiai, jei apskritai neturite laiko, noro ar galimybių gaminti, maistą galite užsisakyti: nemažai restoranų ruošia gausų meniu šv. Velykų stalui.

5. Pagalvokite ne vien tik apie maistą, bet ir apie pramogas

Margučių slėpynės ar ridenimas – tobuli velykiniai žaidimai, tačiau jei norite, kad pasibuvimas būtų dar smagesnis, parinkite kelis žaidimus, tinkamus ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Tam, kad jums nereikėtų vargti, jau atrinkome 15 populiariausių ir įdomiausių velykinių žaidimų.

Marguciu paieskosFamVeld | Shutterstock.com / Taip vyksta margučių paieškos!

6. Žaidimų organizavimą patikėkite vyresniems vaikams

Tėvams per šventes veiklos ir taip netrūksta. Taigi žaidimų organizatoriai gali būti vyresni vaikai ir paaugliai: jiems patikėkite visų reikiamų priemonių žaidimams suruošimą, margučių slapstymą, prizų įteikimą ir pan.

7. Suskirstykite vaikus į komandas pagal amžių

Žaidžiant velykinius žaidimus suskirstykite vaikus į komandas pagal amžių. Žaidžiant minėtuosius velykinius žaidimus, jei namuose susirenka daugiau skirtingo amžiaus vaikų, gali būti daug nusivylusių. Pavyzdžiui, kol mažieji (2–3 m. pypliai) dar tik pradės margučių paieškas, vyresni vaikai jau gali būti sumedžioję didžiąją dalį kiaušinių. Todėl geriausia suskirstyti juos į kelias komandas pagal amžių (pavyzdžiui, iki 4 m., 5–7 m., 8–11 m. ir pan.).

8. Paruoškite prizų

Nepakirškite apdovanoti vaikų mažomis dovanėlėmis. Taip pat vienas iš kiaušinių gali būti pažymėtas kaip auksinis, t. y. jį radęs vaikas gaus papildomą prizą (pavyzdžiui, 5 ar 10 eurų). Tai margučių medžioklę pavers dar smagesne atrakcija, ypač vyresniems vaikams.

9. Patikrinkite, ar po žaidimų sugrįžo visi margučiai

Prieš vaikams išslapstant margučius, pirmiausia juos suskaičiuokite, o po to patikrinkite, ar vaikai surado visus kiaušinius: antraip po kelių savaičių galite sulaukti nemalonios staigmenos.

10. Kurkite savo tradicijas

Puiku, jei laikotės lietuviškų šv. Velykų tradicijų ir papročių, jų semiatės iš savo vaikystės ir jaunystės. Tačiau jūs turite visišką teisę kurti ir naujas SAVO tradicijas: jūs neprivalote daryti taip, kaip daro kiti, o tam tikras tradicijas apskritai galite eliminuoti.

Nėra vienintelio tinkamo būdo švęsti šventes, tad jei, pavyzdžiui, negaminsite katilo baltos mišrainės ar nekepsite velykinės bobos, jūsų šventės nebus prastesnės.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Skelbimai

25,00 €
20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.