LG OLED televizorius - geriausias televizorius, skirtas dirbti arba mokytis namuose


Karantino metu išmaniųjų įrenginių naudojimas buvo tiesiog neišvengiamas, tačiau ir prieš jį bei dabar įvairūs išmanieji įrenginiai vis dažniau pasitelkiami darbui bei mokymuisi. Akių ligų gydytojai ir „LG Electronics“ ekspertai aiškina, kad svarbu pasirinkti regėjimą kuo labiau tausojančius įrenginius, į ekraną žiūrėti saugiu atstumu, daryti pertraukas ir atkreipti dėmesį į ekrano laiką.
Mėlyna šviesos įtaka regėjimui ir sveikatai
Mėlyna šviesa yra viena iš regimojo spektro dalių ir ją natūraliai skleidžia saulė, o taip pat ir televizorių, kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir kitų išmaniųjų įrenginių ekranai.
Ekranų skleidžiama mėlyna šviesa yra intensyvi ir gali būti žalinga regėjimui, jeigu per daug dideli jos kiekiai pasieks akies tinklainę.
Tyrimai rodo, kad mėlyna šviesa turi įtakos žmogaus hormonams - dideli jos kiekiai slopina miego hormonu vadinamo melatonino išsiskyrimą, sutrikdo natūralų miego ciklą (būtent todėl likus bent 2 val. iki miego rekomenduojama nežiūrėti į ekranus, o ypač svarbu - neleisti to daryti vaikams).
Ekranus turinčiais ir mėlyną šviesą skleidžiančiais įrenginiais reikėtų naudotis saikingai, nesinaudoti jais tamsoje (pavyzdžiui, vakare kambaryje būtina įsijungti šviesą). Jeigu įmanoma, pareguliuoti mėlynos šviesos intensyvumą įrenginio nustatymuose arba rinktis mažesnio intensyvumo mėlyną šviesą skleidžiančius ekranus.
Akinius nešiojantieji gali įsigyti mėlyną šviesą blokuojančius akinius, sumažinančius jos intensyvumą.
Nuotolinis mokymasis naudojant išmaniuosiuos įrenginius
Vaiko raidos specialistai ir neurologai rekomenduoja vaikams iki 2-3 metų amžiaus neleisti naudotis jokiais ekranus turinčiais prietaisais, o vaikams paaugus svarbu riboti ekrano laiką.
Įprastai rekomenduojama, kad 5–16 metų vaikai ir jaunuoliai prie kompiuterių ir kitų išmaniųjų įrenginių ekranų nepraleistų daugiau kaip 2 valandų per dieną ir reguliariai darytų pertraukas, jų metu atliktų akių mankštą.
Kita vertus, mokantis nuotoliniu būdu išmaniaisiais įrenginiais tenka naudotis bent 5 valandas per dieną. Svarbu paminėti, kad televizoriams taikomi ekrano laiko apribojimai nėra tokie griežti, todėl mokymosi procesui reikalingo turino perkėlimas į televizoriaus ekraną yra puikus sprendimas:
- LG televizoriai patogiai jungiasi prie mobiliųjų įrenginių;
- LG televizoriai turi ir puikiai veikiančią interneto naršyklę, kuria galima naudotis be kitų įrenginių pagalbos;
- Modernių 4K televizorių raiška atvaizduoja puikios kokybės vaizdą;
- Didelis ekranas ir prie kambario apšvietimo pritaikomas jo šviesumas padeda išvengti akių įtampos, akys mažiau išvarginamos.
Žinoma, nepaisant to, labai svarbu išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo ekrano ir laikytis principo – kuo didesnis ekranas, tuo toliau nuo jo reikėtų būti. Būtina nepamiršti ir taisyklingos laikysenos - vaikas turėtų sėdėti ir į ekraną žvelgti tiesiai, prie jo ūgį atikančio stalo ir kėdės.
LG OLED televizoriai: geriausi techniniai sprendimai namams
„LG Display“ sukurti OLED televizoriai turi akims tinkamus ekranus, kurie yra tarptautinių specialistų pripažinti kaip naudingi akių sveikatai.
Šviesa, skleidžiama „LG Display“ 65 colių OLED ekranų yra sudaryta tik iš 34% mėlynos šviesos ir tai yra 50% mažiau negu įprasta - aukščiausios specifikacijos 65 colių LCD ekranai skleidžia 64% mėlynos šviesos, „LG Display“ OLED ekranai skleidžia tik pusę tiek.
Vienas iš OLED monitorių ir foninio apšvietimo ekranų privalumų yra tas, kad „LG WOLED“ skydeliai skleidžia baltą šviesą, kuri pereina per raudoną, žalią ir mėlyną filtrus, priešingai nei LED-LCD televizoriuose, kurie dažniausiai skleidžia labai ryškią mėlyną šviesą ir naudoja mėlynai-violetinį LED foninį apšvietimą, kuris pereina per raudoną ir žalią filtrus arba kvantinius taškus, siekiant sukurti visą spalvų paletę.