Linkime saldžių sapnų! Ką daryti, kad vaikai ramiai miegotų? (video)

Berniukas miega ant pilvo Tatyana Soares | Shutterstock

Septintojoje „Tėvų darželio“ TV laidoje linkėjome saldžių sapnų ir apie ramų mažylių (ir ne tik jų) miegą kalbėjomės su miego konsultante, „Miego pelyčių“ įkūrėja, dvynių dukryčių mama Dovile Šafranauske ir du vaikučius auginančia „Nesupermama“, tinklaraštininke Viktorija Beišiene.

Kodėl geras vaikų miegas toks svarbus?

Miegas yra gyvybiškai būtinas kiekvienam, tačiau vaikams jis itin svarbus. Mokslininkų teigimu, miego metu vaiko organizmas ne tik ilsisi ir atsistato, bet ir tobulėja bei stiprėja vaiko imuninė sistema, gaminasi hormonai, pavyzdžiui, augimo hormonas somatotropinas, tad pasakyme, kad vaikai auga miegodami yra tiesos.

Miego metu vaikučių smegenys „apdoroja“ ir įsimena naują informaciją, „įtvirtina“ naujai išmoktus įgūdžius. Manoma, kad dėl šios priežasties vaikų miego fazės yra pasiskirsčiusios kitaip nei suaugusiųjų.

Daugiau apie tai skaitykite:

Kiek miego reikia vaikams?

Vaikų miego trukmė (o taip pat ir nakties bei dienos miego pasiskirstymas) labai priklauso nuo jų amžiaus. Itin sparčiai augančių naujagimių miegas išsiskaido į 6-7 vienodo ilgio miego tarpsnius, o bendra jų miego trukmė siekia net 18 valandų per parą!

Vaikučiui augant bendra paros miego trukmė mažėja, ilgėja nakties miegas, o dienos miegeliai tampa retesni ir trumpesni. Vienerių metų sulaukę vaikučiai miega apie 13-14 valandų per parą, iš jų net 12 valandų turėtų sudaryti nakties miegas, o likusią valandėlę ar dvi reikėtų dalinti vienam ar dviems dienoms poguliams.

Daugiau apie vaikų nakties ir dienos miego trukmę skaitykite:

Kodėl vaikas nemiega ar miega neramiai?

Dažną vaiko atsibudimą ir prastą miegą gali lemti daugybė skirtingų priežasčių. Naujagimiai ir kūdikiai naktį dažnai nubunda dėl fiziologinių priežasčių - jų skrandis yra mažas, tačiau jiems reikia daug energijos, tad tenka dažnai žįsti (pavyzdžiui, pirmosiomis paromis naujagimiui reikia žįsti apytikriai kas tris valandas).

Augančio vaikelio dažną atsibudimą gali lemti miego regresas, augimo šuoliai, per dieną patirti stiprūs įspūdžiai ar pokyčiai vaiko gyvenime. Apie galimas blogo vaikų miego priežastis laidoje papasakojo miego konsultantė Dovilė Šafranauskė.

Ką daryti, kad vaikas greitai užmigtų?

Kiekvienas mažylis yra unikalus, tad ir sėkmingiausi migdymo būdai skiriasi, tačiau dauguma naujagimių ir kūdikių puikiai užmiega prie krūties arba girdėdami baltąjį triukšmą, vyresniems vaikams itin praverčia migdymo ritualai - kiekvieną vakarą pasikartojančių veiksmų sekos, padedančios vaikui nurimti ir pasiruošti miegui.

Daugiau naudingų migdymo patarimų rasite:

Laimėkite vilnonę vaikišką „Flokati“ anklodę šiltiems sapnams

Laidos (ir ramaus miegelio) draugai „Flokati“ „Tėvų darželio“ mažiesiems žiūrovams dovanoja vilnones antklodes patiems šilčiausiems sapnams.

Vilnonė patalynė yra laidi orui ir drėgmei, tad miegant nebus nei per karšta, nei per šalta. Vilnos plaukelių mikromasažas pagerins kraujotaką ir audinių regeneraciją, o natūralūs lanolinas sudrėkins odą, apsaugos nuo dulkių ir nešvarumų kaupimosi bei alergiją sukeliančių dulkių erkių veisimosi.

Konkurse kviečiame dalyvauti čia.

 

„Tėvų darželis“ - šeštadieniais 10 val. per TV3. Laida kartojama pirmadieniais 9 val. per TV8. Visus laidos įrašus rasite „Tėvų darželio“ portale ir TV3play.lt

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.

Skelbimai

20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.