Lytiniai santykiai su vyru po gimdymo: naujas planas miegamajame

Pora ruošiasi bučiuotis fizkes | Shutterstock.com

 Renata Cikanaitė Projekto tėvams „Tėvai ryšyje“ autorė
www.tevairysyje.lt 

Renata Cikanaite Tevai rysyje

Daugelis tėvų supranta, kad susilaukus vaikų intymių santykių gerokai sumažės. Tačiau kai vaikai paauga, kai esame mažiau pavargę ir turime daugiau galimybių pabūti tik dviese, tikimės, kad seksualinis gyvenimas grįš į tai, koks buvo prieš susilaukiant vaikų, tiesa?

Tačiau ne visada mūsų lūkesčiai ar numatymas yra teisingi.

Plačiau skaitykite:

Lytinio gyvenimo porų statistika

Na, matyt, ne. „The Journal of Sex Research“ atlikta apklausa rodo, kad mažiausiai mylisi tėvai, kurių vaikai yra paaugliai. 45 % tėvų mylisi rečiau nei kartą per savaitę, o 25 % prisipažino, kad visiškai neturėjo lytinių santykių praėjusį mėnesį. Beveik visos apklausoje dalyvavusios moterys įvardijo, kad „mato seksualinį potraukį ir meilę savo partneriui kaip visiškai nesusijusius dalykus“.

Pagrindinės lytinio gyvenimo atšalimo priežastys

Pagrindinės įvardytos priežastys dėl suretėjusių seksualinių santykių – nuovargis ir privatumo stoka.

Nuovargis buvo įvardytas visose amžiaus grupėse – ne tik tarp tų šeimų, kurios turi naujagimių. Įtampa, darbas, greitas tempas, vaikai... intymūs santykiai dažnai iškeičiami į miegą arba naršymą telefone, norint nebegalvoti ir atsiriboti nuo minčių srauto.

Kitiems, vyresnių vaikų tėvams, privatumo problemos buvo daug svarbesnės nei noro stoka. Pusė tėvų įvardijo, kad daugiau privatumo arba daugiau laiko be vaikų žymiai pagerintų jų seksualinį gyvenimą.

Pirmiausia – bendravimas ir pasitikėjimas 

Harmoningas seksualinis gyvenimas dažnai yra bendravimo ir pasitikėjimo poroje pasekmė. Didžiausia paskata ir atsipalaidavimas intymiuose santykiuose atkeliauja iš... draugystės, kuri paprastai yra kuriama ir prižiūrima ne miegamajame. Kuo labiau žaismingesni ir mylintys esame už miegamojo ribų, tuo lengviau ir darniau miegamajame.

Atsiradus vaikų – naujas planas miegamajame

Atsiradus vaikams, intymius santykius reikia tarsi susidėlioti iš naujo. Praverstų pagalvoti apie tai, kaip tai susiorganizuoti ir vertinti.

1. Laikas

Intymūs santykiai yra tvirtų poros santykių dalis. Žinau, ką tikriausiai galvojate: darbų sąrašas toks ilgas, kad ten jau nebėra vietos. Tačiau planuodami savo savaitės laiką turėtume išsiugdyti įprotį pradėti planus nuo laiko sau, o tada – laiko su partneriu ir vaikais.

Be abejo, kad darbas ir pareigos yra svarbu, bet visi sutiksime, kad šeima ir santykiai yra svarbiau. Tai – mūsų laimės pagrindas. Tad pradėkime reguliariai planuoti laiką, kada galime būti vieni su partneriu.

2. Bazinė fiziologinė ir psichohigiena

Nepatenkinus mūsų bazinių poreikių, neįmanoma norėti kažko daugiau. Naktys, pilnos miego, dienos, praleistos aktyviai judant ir skaniai valgant, yra visa ko pagrindas.

Turime pradėti nuo elementaraus pasirūpinimo savo sveikata, savijauta, gerove. Taip pat rasti dieną laiko ir erdvės sau, kur galime pamaitinti savo asmeninio pažinimo ir saviraiškos poreikius.

3. Kas skatina mamų norą

Moteris stimuliuoja tai, ką ji girdi ar įsivaizduoja. Ir ne, tai dažniausiai ne erotinės paskirties tekstai. Tai mūsų brangių vyrų žodžiai apie mus ir mums. Tai ryšys, santykis, tie momentai, kai mes jaučiamės mylimos, vienintelės, pačios pačiausios. Tai komplimentai ir meilės žodžiai mums, kai mes esame pastebimos, kai mumis žavisi, kai mūsų ilgisi.

Taip pat vyro veiksmai buityje, kai vyras ima siurblį ir tvarko namus, nes tai reiškia, kad nereikės mums. Kai vyras grįžta su vakariene visiems, nes tai reiškia atsipalaidavimą ir lengvumą namuose vakare. Kai vyras pora minučių prieš miegą pamasažuoja kojų padus, nes žino, kiek jomis šiandien su vaikais rankose privaikščioti kilometrai...

4. Naktis ne namuose

Žinojimas, kad vaikai miega už sienos ir bet kuriuo momentu gali pabusti, nes jiems kažko prireiks, ir bet kada atsidarys kambario durys, yra priežastis numeris vienas, kodėl tėvai neatsipalaiduoja namuose ir net nenori pradėti intymių santykių. Privatumo stoka yra įvardijama iš karto po nuovargio.

Paieškokime būdų, kaip vaikai gali pernakvoti pas senelius, pas dėdes ir tetas, gal į namus gali ateiti auklė, o mes, tėvai, galime naktį praleisti ne namuose. O gal esame kartu namuose, kai vaikai darželiuose ar mokyklose?

5. Bendravimas

Be galo svarbu poroje kalbėtis apie viską. Apie nedrąsą pradėti intymius santykius po ilgos pertraukos, apie nuovargį, apie nejaukumą, apie tai, kas mus jaudina, apie tai, kad bijome prarasti partnerį atsisakydamos...

Gimus vaikams, mamos gauna daug laimės hormonų su vaikais, juos liesdamos, maitindamos, leisdamos laiką kartu. Mes didžiąją dalį laiko gyvename tarsi „mamos programoje“.

Vyrai turi išmokti tai atpažinti ir tarsi nutiesti tiltą, ateiti mūsų pasitikti. Tas tiltas – tai pokalbis, prisilietimas, apkabinimas, ilgas mylintis žvilgsnis, kol moters širdis atpažįsta, kad yra kviečiama palikti vaikų pasaulį ir paviešėti poros pasaulyje.

Plačiau skaitykite:

Kartu lengviau augti ir auginti

  • Nežinote, ką daryti, nes vaikai neklauso, meluoja, slepia kažką nuo jūsų? Jūs vieniša mama ar tėtis? Esate poroje, bet santykiai pašliję? „Augantys tėvai“ gali padėti atrasti ramybę ir darną.
  • Tėvų bendrystės grupėje „Augantys tėvai“ kalbamės apie visas tėvystės situacijas, susijusias su vaikų elgesiu, tėvų išgyvenimais, aplinkos nuostatomis.
  • 24/7 veikiančioje feisbuko grupėje sulauksite atsakymų į savo klausimus, naudositės didele biblioteka (video įrašai, konferencijų „Tėvai ryšyje“ pokalbiai), 2 kartus per mėnesį susitiksite su kitais tėvais per „Zoom“ platformą pokalbiui. 
  • Tėvai sako, kad dalyvaudami grupėje tampa ramesni, džiaugiasi buvimu su vaikais ir ramiau reaguoja į neplanuotas situacijas. 
Prisijunkite prie „Augančių tėvų!

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj