Mama atvira: „Ligos prasidėjo išleidus dukrą į darželį“

Iveta atvira: „Paskutiniai metai buvo „kaip savaitė – taip naujiena“ Iveta atvira: „Paskutiniai metai buvo „kaip savaitė – taip naujiena“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaikų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.

Kaip, kiek ir kodėl serga vaikai?

Plačiau skaitykite:

Kodėl vaikas, išleistas į darželį, nuolat serga?

Mama, Iveta Bakanauskė, auginanti trimetę, atskleidžia, kad vos pradėjus lankyti darželį užklupo klampios, ilgos, net 2–3 savaites trunkančios ligos. „Kai išleidi vaiką į darželį, – sako Iveta, – tikiesi, kad pagaliau jau po dvejų metų grįši į darbus po motinystės atostogų ir šiek tiek įsivažiuosi į savo karjerą, bet, deja, nieko panašaus neįvyko.“

Iveta Bakanauskė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad mergaitei pradėjus lankyti darželį nuolat griūdavo šeimos planai:

Vaikui darželį palankius metus, jau galima planuotis gyvenimą

Iveta atvira: „Paskutiniai metai buvo „kaip savaitė – taip naujiena“: nauja kažkokia liga, nauji simptomai, vis sprendžiame ką daryti.“ Šie metai moteriai buvo išties nelengvi: teko stipriai laviruoti su vyru, derinti dienotvarkes, svarstyti, kas atšauks kokį darbo susitikimą ir pan. Sudėtingiausia buvo, anot Ivetos, planuotis išvykas ar susitikimus su draugais: „Jeigu susitariame susitikti, tai vaikas būtinai tą rytą susirgs, arba jei kokias atostogas susiplanuojame, tą patį rytą būtinai su temperatūra atsikels.“

Visą tinklalaidę apie vaikų ligas, jų nuolatinį sirgimą ir išbandymus šeimoje žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale kiekvieną antradienį, 19 val.:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:53 – nuolatiniai vaikų sirgimai

05:42 – vaikų ligos: kiek sirgti – normalu

12:10 – ar reikia gydyti slogą

14:33 – vaiko ligų manipuliacijos

22:03 – ar alergijos išaugamos

23:10 – ar išleistas į darželį vaikas tikrai sirgs

29:32 – kaip sustiprinti imunitetą vaikui

33:00 – kaip apsaugoti nesergančius vaikus šeimoje

34:43 – kiek įtakos ligoms turi vaiko apranga

36:18 – ar dantų būklė turi įtakos ligoms

37:52 – žindomi vaikai neserga

42:08 – vaikui nuolat skauda galvą

43:50 – kokioms ligoms ruoštis pavasarį

45:08 – palaikymo žinutė mamai

Susiję straipsniai

Niežai: kaip atpažinti ir gydyti?

Lietuvoje pastaruoju laiku kasmet fiksuojama daugiau nei 600 niežų atvejų. Dažniausiai niežais užsikrečiama šaltuoju metų laiku – rudenį ir žiemą.

Mamos dalijasi patirtimi apie vaikų ligas ir sirgimus: kaip sau padėti?

Gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja, sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja gydytojai?

RSV infekcija - pavojus kūdikiams ir senjorams

RSV infekcija – tai ūmi viršutinių kvėpavimo takų liga. Dažniausiai ji pasireiškia kūdikiams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.