Mama Eglė apie dukters Liepos ligą: „Mes dar laukiame“

„Aš sėdėjau prieš savo vaiką ir galvojau, ką jai sakys tas žodis „vėžys“ „Aš sėdėjau prieš savo vaiką ir galvojau, ką jai sakys tas žodis „vėžys“

„Tėvai paprastai“ studijoje pašnekovus tėtis Simonas kalbina jau 62-ąjį kartą. Šiandien bendraujame su Egle Seiliūte-Žukauskiene, jos dukryte Liepa ir „Mamų unijos“ vadove Egle Mėlinauskiene.

Gyvenimas itin apsiverčia tada, kai jį sukrečia vaikų ligos. Kaip gyvena šeimos, kurios su tuo susiduria? Kalbame apie vienos šeimos kasdienybę, laiko branginimą ir kiekvienos akimirkos džiaugsmą.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Diena, kai su Liepa kalbėjome apie tai

„Aš sėdėjau prieš savo keturių metų vaiką ir galvojau, ką jai sakys tas žodis „vėžys“, jai išvis turbūt nieko nereikš, – prisimena mama Eglė. – Ką aš jai ten aiškinsiu, kaip čia tau durs, kaip čia tau ims... Man buvo taip sudėtinga, kad ir, atrodo, tokius labai paprastus dalykus papasakoti vaikui.“ Taigi mama vaikui sugalvojo pasaką, kad paaiškintų visą situaciją.

Tevai paprastai apie vaiko ligaLiepa, Eglė Seiliūtė-Žukauskienė, Eglė Mėlinauskienė, Simonas Urbonas

Sesers liga stipriai paveikė jaunesnį brolį

„Kai mes išvykome į ligoninę, mūsų kitas vaikas dar miegojo ryte, o mes išvažiavome ir nebegrįžome namo beveik du mėnesius, – prisimena mama. – <...> Taigi pabunda vaikas ryte, mamos, sesės nelieka, o tėtis išvyksta į darbą ir vaikas lieka namie su seneliais.“ Vaiko išgyvenimai lėmė raidos pokyčius, procesai sustojo: „Vaikas iki antrojo gimtadienio puikiai skiemenavo savo vardą, atrodė, ta raida, vystymasis – puiku, ir nebelieka tiesiog taip nieko jo gyvenime, ir jis užsidaro, nebendrauja, atsiranda beprotiškai didelis pasipriešinimas...“

Daugiau istorijų:

Labai svarbu, kaip jaučiasi kiti šeimos nariai

„Paprastai susidūrimas su liga paveikia visą šeimą, – sako „Mamų unijos“ vadovė Eglė Mėlinauskienė. – Mums labai svarbu, kaip jaučiasi kiti šeimos nariai.“ Ji iš savo praktikos prisimena įvairiausių atvejų: vaikai visiškai nustoja kalbėti, pradeda šlapintis į lovą, buvo net atvejų, kai paaugliai bandė nutraukti gyvenimą tam, kad sulauktų tėvų dėmesio ir meilės. Broliukas, sesutė, būna, sako: aš noriu sirgti ta pačia liga, nes tada mama, tėtis tiek pat mylės.

Apie vaiko ligą, pokyčius šeimoje, kitų šeimų nuotaikas ir kasdienybę kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:31 – gyventi akimirka

03:48 – mergaitės ligos istorija

13:23 – tėvai palūžta

19:57 – „Mamų unijos“ Šeimos namai

22:43 – vaiko pažintis su liga

28:30 – apie vaikų vėžį

32:31 – Liepos brolis Vakaris

41:50 – išgyvena visa šeima

47:47 – tikėti stebuklais

52:24 – tėvai pasikeičia

56:21 – nereikia sakyti bet ko

01:00:35 – ryšys su vaiku

01:10:37 – gėda sirgti

01:15:17 – Liepos svajonės

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Gabrielė apie sprendimą sukurti paskyrą dukrai: „Ji seniai prašė“

Adrijai nuo mažumės patinka dėmesys ir socialiniai tinklai, tad mama, kai Adrija buvo dar visai mažytė, sukūrė uždarą instagramo paskyrą.

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.