Mamos dalijasi patirtimi apie vaikų ligas ir sirgimus: kaip sau padėti?

Ar tikrai vaikas turi susirinkti visas bakterijas, kad imunitetas sustiprėtų? Ar tikrai vaikas turi susirinkti visas bakterijas, kad imunitetas sustiprėtų?

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuonioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kalbina projekto šeimoms įkūrėją Ivetą Bakanauskę ir šeimos gydytoją, būsimą žindymo konsultantę Vytenę Menkevičienę apie vaikų ligas, su kuriomis susidūrė ne tik šios mamos, bet ir, ko gero, visi Lietuvos tėvai.

Kaip, kiek ir kodėl serga vaikai?

Plačiau skaitykite:

Ką daryti, kai vaikas serga nuolat?

Laidos vedėjui pasiteiravus, ar pavyko nesusirgti, Iveta Bakanauskė nestokojo humoro: „Pas mus šeimoje vyrauja klausimas kiek kartų jau sirgom, kaip sunkiai sirgom, o ne ar apskritai sirgom.“ „Nors, – sako Iveta, – situacija su laiku gerėja, tačiau ligos – neišvengiamos.“ Daugiausia mergytę mama gydo namų sąlygomis ir su gydytojų pagalba išlaviruoja. Visgi po ligų, kurios kartais trunka po kelias savaites, reikia net gydytojus jaukintis iš naujo.

Šeimos gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja, sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja patys gydytojai?

Tevai paprastai apie vaiku ligasIveta Bakanauskė, Simonas Urbonas, gyd. Vytenė Menkevičienė

Ar išleistas į darželį vaikas tikrai susirgs?

Ar tikrai vaikas turi susirinkti visas bakterijas, kad imunitetas sustiprėtų? Vaikas gali susirgti net darželio draugui palaižius kaktą? Atsakydama į klausimą kodėl vaikai, lankydami darželį, taip dažnai serga, gydytoja šypsosi: „Vaikai bendrauja visiškai kitaip negu mes, suaugusieji. Kadangi bendravimas – betarpiškas, ir per seiles, per žaislus, būtent tai ir lemia ligas.

Gydytoja akcentuoja, kad mažo vaiko imuninė sistema dar nėra susiformavusi. Bakterijos patenka per nosį, burną, nėra pakankamai apsauginių reakcijų. Anot gydytojos, pati anatomija lemia, kad dar nėra galimybių apsaugoti vaiko organizmo.

Plačiau skaitykite:

Ar tiesa, kad žindomi vaikai neserga?

„Iš tiesų visuomenėje vyrauja mitas, kad motinos pienas yra stebuklinga esencija, kuri išgelbės vaikus nuo visko“, – sako Iveta Bakanauskė ir priduria, kad nesąžininga sakyti, jog žindomas vaikas nesirgs. Iveta motinos pieno naudos neginčija ir pritaria, kad tam tikrai atvejais jis tikrai gali padėti sveikti. Visgi gydytoja ir Simonas prasitarė, kad jų vaikai, maitinti mišiniais, sirgo rečiau.

Gydytoja sako, kad svarbiausia – nepradėti savęs kaltinti, kad kažko nepadarėme: vaikas serga, vaikas nebuvo žindomas – tėvai kalti. Visgi – akcentuoja gydytoja – mišinys vargu ar kada pasieks motinos pieno naudą vaikui, mat tam tikrais tyrimais nustatyta, kad žindyti vaikai kai kuriomis ligomis serga rečiau.

Visą tinklalaidę apie vaikų ligas, jų nuolatinį sirgimą ir išbandymus šeimoje žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale kiekvieną antradienį, 19 val.:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:50 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:53 – nuolatiniai vaikų sirgimai

05:42 – vaikų ligos: kiek sirgti – normalu

12:10 – ar reikia gydyti slogą

14:33 – vaiko ligų manipuliacijos

22:03 – ar alergijos išaugamos

23:10 – ar išleistas į darželį vaikas tikrai sirgs

29:32 – kaip sustiprinti imunitetą vaikui

33:00 – kaip apsaugoti nesergančius vaikus šeimoje

34:43 – kiek įtakos ligoms turi vaiko apranga

36:18 – ar dantų būklė turi įtakos ligoms

37:52 – žindomi vaikai neserga

42:08 – vaikui nuolat skauda galvą

43:50 – kokioms ligoms ruoštis pavasarį

45:08 – palaikymo žinutė mamai

Susiję straipsniai

Vaiko netektis: Donatas neteko ką tik gimusios dukters

Donatas Kantakevičius sako, kad tik pačioje nėštumo pabaigoje su žmona sužinojo, jog dukrytė turi problemų su širdele ir reikės operacijų.

Kaip užregistruoti vaiką į darželį?

Straipsnyje trumpai apžvelgiama priėmimo į darželius 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose tvarka.

Kokius klausimus užduoti renkantis darželį?

Renkantis darželį vertėtų pasikalbėti su administracijos darbuotojais arba auklėtoja. Paruošėme klausimų, kuriuos verta užduoti, sąrašą.