MAMOS ISTORIJA. Naujas mamos vaidmuo, arba kaip aš mėgaujuosi atradimais (2)

Mama laiko apkabinusi kūdikį Africa Studio | Shutterstock.com

Niekada nemaniau, kad iki pilnos laimės žmogui reikia tiek nedaug. Mėgautis maistu. Bet kokiu, iš bet kur. Svarbiausia – šiltu. Ramiai, neskubant išsiplauti galvą, o jei dar ir kaukę pasidaryti pavyksta – iš vis fantastika!

Galėti be nervų atsakyti į skambučius ir net kelias minutes linksmai paplepėti su draugėmis. Žiūrėti į dangų, mėgautis žaliais medžiais ir žydinčių vyšnių aromatu. Pasipuošti šiek tiek daugiau, nei naminiais marškinėliais. Ir, žinoma, pabūti tyloje. Pasirodo, tai tokia neapsakoma palaima... Kol netapau mama, to nežinojau.

Motinystė – nauja, bet įdomi patirtis

Motinystė – išties įdomus potyris. Nepaisant visų sunkumų, bemiegių naktų, nervų, įtampos bei jausmo, kad visas gyvenimas bėga pro šalį, ji moko džiaugtis labai paprastais dalykais ir jausti laimę, atrodytų, visiškose gyvenimo smulkmenose – mažylio šypsenoje, kuri, lyg veidrodis, atspindi tavąją.

Taip pat vandenyno gilumo žvilgsnyje, kuriame, atrodytų, gali paskęsti. Pirmame drabužėlyje, kuriame jis nebetelpa, nes juk vaikai taip greitai auga. Mažose rankytėse, su meile čiupinėjančiose mano ir vyro veidus. Žinojime, kad jis švarus, sausas, išsimiegojęs, sotus ir patenkintas. Ir stebėjime, kaip smalsiai tyrinėja pasaulį...

Vaiko atėjimas pasuko gyvenimą kitu kampu

Jis atėjo į mūsų gyvenimą ir išmokė mus su vyru žiūrėti į dalykus kitaip. Vertinti vienas kitą, rūpintis ir dėkoti. Už nupirktas maisto prekes, ne visai vyriškus pirkinius, paruoštą vakarienę ir už viską, ką vienas dėl kito darome. Nes tik retkarčiais turėdama abi rankas laisvas vyrą apkabinti, pradėjau suprasti šio kontakto svarbą.

Naujos mamos nauji atradimai

Jūs neįsivaizduojate, kiek džiaugsmo suteikia kasdieniai, nors ir nedideli, mamos atradimai... Pavyzdžiui:

 • pasirodo, mažylį gali užmigdyti ne tik niūniuojamos dainos, bet ir... įprastas virdulys. Šiam veikiant, mūsų mažasis princas užmiega greičiau, nei spėju mirktelėti.
 • Pasirodo, saugumo jausmą vaikui galima suteikti daug paprasčiau, nei galvojame: kartais užtenka tik apkloti ir stipriau prisiglausti.
 • „Youtube“ platformoje yra nuostabus 8 valandų takelis su „šššš“ garsais. Ir kartais, kai labai reikia, jis tikrai neblogai pamaino mamą!
 • Ir tokių mažų, bet didelį džiaugsmą teikiančių atradimų yra tikrai daug. Daug daugiau, nei galėjau įsivaizduoti.

Žiūrėti į gyvenimą vaiko akimis

Vaikui gimus, tarsi pažįstame pasaulį iš naujo. Mokomės žiūrėti į gyvenimą jo akimis. Mūsų atspindys jo tyrose akyse pasako viską: kur klystame, ką darome gerai. Per mažo žmogaus atsaką ir reakcijas pradedame suvokti prasmę ir tikrąjį gėrį. Jis mums primena tai, ką, regis, kažkur labai giliai žinome, bet seniai pamiršome. Ir skatina žengti kartu su juo, žingsnis po žingsnio, vidinio tobulėjimo link.

Ko išmokau iš mūsų mažojo...

 • Gyventi „čia ir dabar“. Ne prisiminimais, ne ateitimi (visa tai gimdo vien depresiją ir nerimą). O šia akimirka. Juk joje ir telpa visas gyvenimas. Vaikai tą puikiai žino. Ir gyvena dabartimi, akimirka. Tiesiog mėgaujasi. Galbūt todėl jie yra tokie laimingi.
 • Mylėti besąlygiškai. Juk vaikai myli mus, tėvus, ne už kažką. Jie tiesiog myli. Bent jau tie, patys jauniausi.
 • Atvirumo pasauliui. Suaugę žmonės dažnai yra patyrę nemažai vidinių traumų, todėl, norėdami apsisaugoti nuo sukrėtimų ateityje, „užrakina savo širdį“. O juk pasaulis yra atviras tiems, kurie yra atviri pasauliui.
 • Kad grožis slypi paprastume ir natūralume. Suaugusiųjų elgesys dažnai yra sukaustytas taisyklių, stereotipų, įpročių. Esame supančioti primestų mums gyvenimo modelių ir sąlygiškumo, per kurį nematome naujų perspektyvų ir horizontų. Vaikai šių pančių neturi. Jie yra laisvi. Todėl jų elgesys yra natūralus, kylantis iš esybės gelmių, o ne visuotinai pripažintų stereotipų.

Iš savo vaiko išmokau nemažai. Ir dar daugiau išmoksiu ateityje. Todėl noriu padrąsinti kitas moteris, greitu laiku tapsiančias mamomis. Atėjus sunkiam laikotarpiui, kai drabužiai permirkę, kūnas dreba iš nuovargio, o galvoje totalus chaosas, verta priminti sau, dėl ko visa tai. Ir visa tai tikrai to verta.

Susiję straipsniai

„Tėvai paprastai“ su „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta: visos brandžios motinystės pusės

Simonas Urbonas kartu su psichologe Renata Cikanaite ir tinklaraščio „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionyte kalba apie brandžią motinystę.

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Veronika Montvydienė: „Buvau tik mama, nes tai buvo mano savirealizacija“

Paklausus, ar Veronika kada pagalvojo, kodėl jos vaikai šoka, ar tai nėra tėvų svajonių pildymas, moteris tarstelėjo, kad to niekas neprognozavo.

Naujausi komentarai

 1. aiste.ko
  aiste.ko prieš 1 m.

  Labai gražu. Ir šilta

 2. Niuni
  Niuni prieš 1 m.

  Koks geras straipsnis. Labai teigiamai nuteikiantis bei teisingas