MAMOS ISTORIJA. Pagimdžiau netikėtai ir be skausmo (dalykimės patirtimis komentaruose) (367)

Ką tik pagimdžiusi mama verkia Natalia Deriabina | Shutterstock.com

Dažnai gyvenime būna taip: bijome ko nors, kuriame liūdniausias prognozes, nerimaujame taip stipriai, kad net kinkos dreba. Ir štai... atsitinka gimdymas. Nelauktai, netikėtai ir be galo lengvai. Tiesiog paima ir susiklosto.

Taip sklandžiai ir sėkmingai, kaip negalėjome net pagalvoti. Panašią staigmeną gyvenimas paruošė ir man. Patikėsite ar ne – pagimdžiau vos per tris minutes. Ir visai be skausmo. Nors jau buvau pasiruošusi blogiausiam.

„Vienas lengviausių gimdymų“

Pirmąjį savo sūnų – Ąžuolą – pagimdžiau per keturias valandas. Anot medikų, tai buvo vienas lengviausių ir sklandžiausių gimdymų per visą jų praktiką. „Tikriausiai juokaujate“, – atšoviau, vos tą išgirdusi. Sąrėmiai, baimė, panika... su tokiu chaosu mintyse tos keturios valandos man pasirodė lyg keturios savaitės. Ir, pasakysiu atvirai, nieko nuostabaus: tai buvo mano pirmas gimdymas.

Vaikai ateina netikėtai

Puikiai atsimenu tą pavakarę. Kai išplovusi indus pagaliau priguliau pažiūrėti mėgstamiausio serialo. Ir staiga... nubėgo vandenys! Akimirksniu supratau, kad jokio serialo čia nebus... tiksliau, prasideda kitas mano likimo epizodas... gyvenimo „kulminacija“...

Greitai atsistojau, negalėdama patikėti savo akimis: „Nejaugi ta akimirka jau atėjo, – galvojau, – taip greitai?“ Puoliau skambinti vyrui, kad greičiau grįžtų iš darbo. Nes juk šiose linksmybės norėjosi dalyvauti ne vienai.

„Atsidarė 8 cm, gimdysime be nejautros“

Kai vyras atvežė mane į ligoninę, išgirdau baisų (kaip man tada atrodė) gydytojo verdiktą: „Kaklelis atsidaręs jau 8 cm, nejautros nebus.“ „Kaip tai nedarysime?!..“ Kibau gydytojui į atlapus: „Man reikia epiduro!“ Dabar, prisimenant tą akimirką, šlaunys iš gėdos pašoka. Bet tada man rūpėjo tik vienas dalykas pasaulyje: nuskausminimas.

Matyt, reikalavau epiduro labai aršiai, nes savo pasiekiau. Nuskausmino, aplinkinis pasaulis akimirksniu pasidarė gražus. Tiesa, neilgam. Netrukus prasidėjo stūmimas... o tada, it kokia narkomanė, ėmiau reikalauti papildomos dozės. Gydytojas tik šyptelėjo ir pasakė, kad nebereikia: vaikelis jau pakeliui.

„Daugiau niekada gyvenime negimdysiu“

Kaip dabar atsimenu: gulėjau po gimdymo, žiūrėjau į lubas ir kartojau, kad daugiau niekada gyvenime negimdysiu, užteks ir vieno. Ir, nors tuo metu jaučiausi laimingiausia mama pasaulyje, tvirtai nusprendžiau, kad tos laimės man pilnai pakanka.

Bet praėjo metai... ir mudu su vyru pasiekė žinia, kad, pasirodo, jau laukiame ir antrojo mūsų gyvenimo stebuklo – Eglės.

Per gimdymą tikėjausi blogiausio

Po lengvo (pasak gydytojo ir akušerių), bet be galo skausmingo (nes sąrėmiai buvo išties stiprūs) pirmojo gimdymo, be galo bijojau panašios patirties. Ką ką, bet tą pragarą antrą kartą patirti norėjau mažiausiai. Skausmo bijojau kaip tikro velnio. Bet... šį kartą apsirikau. Ir ačiū Dievui.

Gimdymas įvyko netikėtai

Viskas įvyko nelauktai. Nieko nesitikėdama, jau susiplanavusi vakarą (su vyru buvome sutarę važiuoti pavakarieniauti), lankiausi pas gydytoją. Buvo graži, saulėta popietė, iki gimdymo likusios dar kelios dienos. Eilinė apžiūra, ir jos metu girdžiu gydytojos balsą: „Kaklelis atsidaręs jau 3 cm, gal norėtumėte gimdyti?“ Visa laimė, kad tuo metu gulėjau. Jei bučiau sėdėjusi – ko gero, būčiau apalpusi, garbės žodis. Ką gi, vakarienę teko atidėti.

Pagimdžiau greičiau nei pirmąkart

Bet tai buvo dar ne pats didžiausias siurprizas. Kur kas didesnė staigmena laukė gimdykloje, nes pagimdžiau... vos per 3 minutes! Ir visai be skausmo. Kad tik būtumėte matę gydytojo nuostabą, kai, jam pasiūlius žadėtą epidurą, atšoviau: „O kam? Nereikia man jokios nejautros. Taigi neskauda!“

Drąsinkime kitas mamas: ne visos istorijos skausmingos

O kaip gimdyti sekėsi jums? Ar gimdymas buvo sklandus? Gal prisimenate kokių kuriozų prieš gimdymą, kurie iki šiol kelia šypseną? Galbūt sava patirtimi pavyko paneigti sklandžiusius mitus, kurių prisiskaitėte ar prisiklausėte iki gimdymo? Padėkime viena kitai palaikydamos savomis patirtimis.

#mamosbemitu

Naujausi komentarai

 1. Brigi Tukas
  Brigi Tukas prieš 8 mėn.

  Pagimdžiau termino diena. Pirmas gimdymas, atsikėliau kažkiek po 4 su sarėmiais kurie jau jau buvo kas 4-6 min, trūko apie 1 min. Draugas paskambino į greitąją tai po 5 val. buvau priimamajame, kol tikrino tonusus ir pildė dokumentus nubėgo vandenis, išvežė į gimdyklą apie 6 val. Patikrinus gimdos kaklelį buvo pilnai atsidaręs, pasiruošė gimdymui, mane kirpo tai per daug maž 20-25 min. laikiau savo mažylę ant rankų. Viskas greitai ir lengvai praėjo, jokios gimdymo baimės. Gimė mergytė 53 cm. ir 3,540 kg.

 2. Tirli pirli
  Tirli pirli prieš 8 mėn.

  Mano gimdymas buvo netikėtas visomis prasmėmis. Pirmiausia tuo, kad gimdymas prasidėjo anksčiau laiko...Nubėgo vandenys, o toliau jokios veiklos. Nuvykus į klinikas stebėjo 12h. Po to pradėjo skatinti tabletėmis... 1, 2 tabletės- jokios veiklos galiausiai nakčiai iš kart sugirdo 2... Kiek keista toks sprendimas, bet ne man juk priimt sprendimus... Išgeriu tabletes, nueinu miegoti. Gydytoja ispėja, kad jeigu pradės skaudėti, pasakyti, jei neprasidės veikla iki ryto, greičiausiai lauks extra cezaris... Užmigau nežinodama ko tikėtis. Pabudau po kelių valandų nuo pirmo lengvo sąremio. Mintyse apsidžiaugiau, kad pagaliau kažkas pradeda bent vykti. Vos 10min o aš jau jaučiu sąremius kas 4 min. Dar 10min pastebiu ar reaguliarūs ir einu pranešti slaugytojai, kad prasideda veikla. Skausmas lengvas... Ji mane nuveda matuoti tonusų, vos atsisėdu ir tas lengvas skausmas jau tampa skausmingesnis, kelios minutės ir jau skausmas tampa nebepakeliamas, noris lipti sienom. Nusedėti labai sunku. Raitaus ir tyliai bandau kentėti, kamuoja nežinomybė, kiek ilgai teks laukti, nes žinojau, kad ilgai tokio skausmo nepakelsiu. Po pusvalandžio grįžta slauge, sako eime pasimatuot kaklelio... Nuo skausmo nepaeinu, kelis kart stabteliu pakeliuj. Galiausiai sugniaužiu jėgas. Patikrina ir sako, tu jau gimdai. Greitai nueiname iki gimdyklos. Vos atsigulu ir jau pradedu stumti. Kiek kartų stūmiau- neskaičiavau. Bet ilgai netrūkau. Labai džiaugiaus akušere, kuri leido man rinktis kada stumt, ir pačiai jausti kada jau laikas. Nuo pirmo sąremio pradžios iki tos akimirkos, kai laikiau dukrą, praėjo lygiai 2h. Per maždaug 1,5h mano kaklelis prasivėrė 8cm, nes lygi to laiko tebuvo 2cm prasivėrę. Tad džiaugiuosi, kad viskas taip greitai ivyko, nors ir labai skausmingai.

 3. Sandraem
  Sandraem prieš 6 mėn.

  2 gimdymas buvo labai lengvas palyginus su purmuoju. Gimtadienį turėjome švęsti per Kalėdas, bet panelė sugalvojo švęsti anksčiau. Gruodžio 9 paryčiais pradėjau jausti saremius. Iš pradžių galvojau,kad tik šiaip maudžia pilvą, nes per didelio vandenų kiekio viską skaudejo jau seniai. Bet kuo toliau,tuo stipriau ir dažniau pradėjo spazmuoti, pradėjau skaičiuoti intervalus. Nėštumo metu buvo komplikacijų,tad ryte nieko nebelaukę išvažiavome į ligoninę. Kadangi aš jau buvau gimdžius tai galvojau,kad su tokiais skausmelaiis dar namo paleis, jei nieko nevyksta nes nelabai ir skauda ligoninėje patikrino - pilnas atsidarymas ir kuo skubiau į gimdyklą. 😂 O man dar tokie pakenčiami skausmai... Gimdykloje iškart nuleido vandenis, pora stangų ir per du tris stūmimus užgimė dukrytė. Palyginti su pirmuoju gimdymu tai šis buvo labai lengvas ir greitas. O jei būtume bent pusvalandžiu vėliau išvažiavę būčiau, pagimdžius mašinoje 😂🤦

 4. .LAIME-LAIME.
  .LAIME-LAIME. prieš 6 mėn.

  Pirmas gimdymas buvo ganėtinai lengvas, esu čia jį rašius, tik nežinau gal dėl jaudulio, pamiršus buvau visas per kursus klausytas rekomendacijas, dėl kvepvimo, dėl to manau buvo gana skausmingi paskutiniai cm, bet pavyko išstumti 4,540cm be nuskausminamųjų
  Antru gimdymu kaip ir pirmu, sulaukiau termino, nieko nevyko, tad jau buvo paskirta skatinimo diena, kurios labai nenorėjau Tad prisiminėm su vyru kaip pirmąją dukrą prisikvietėm išėję pasivaikščiot ir kaip aš pabėgiojau miške esančiais laiptais(vyras dar įjungė eye of thr tiger :D) tą naktį išvažiavau gimdyt Kadangi buvo gražus vakaras, tai juokais pagalvojom kad būtų gerai pakartot šią tradiciją tiesą sakant tikrai nesitikėjau, kad viskas vyks kaip pirmą kartą, nes jaučiausi labai gerai, ir visai nesijautė kad turėčiau gimdyti
  Taigi po vaikštynių ir pasilaipiojimo tais mano gimdymo laiptais nuėjau miegoti lyg niekur nieko, vienintelis jausmelis vakare buvo kad vaikas labai žemai. Prabudau apie 3val nuo kažkokio skausmelio, bet kadangi jau paskutiniu metu buvo ne vieni paruošiamieji tai bandžiau miegoti. Laikas slinko žiauriai letai, vis prabusdavau, eidavau į dušą pastovėti, skausmo kaip ir nebuvo bet susittaukimus jaučiau ir nemiegojau ne dėl pačio diskomforto o dėl minčių ar čia jau tikri ar paruošiamieji kita dilema buvo, kaip sulaukt ryto mat labai norėjau važiuoti su savo vyru, o dukrelę palikti būtent su savo mama, kadangi vyro mamą rečiau matydavo. Mama tada budėjo parą, jos pamaina baigėsi 7val ryte, tad aš pasiryžau sulaukti tos 7val kvailai skamba ale man tada taip susišvietė na ir vartaliojausi aš toje lovoje su pasnaudimais, sarėmiai buvo nereguliarūs, tai vis glvojau kad viskas praeis. Jau apie 6ryto užeidavo stipresni sarėmiai, bet kažkaip labai susikaupus kvepuodavau, tai skausmo didelio nebuvo, tiesiog sunku būdavo judėti ir lengdavo prie žemės. Vyras išvažiavo paimti mamos ir iškeliavom 7val į Vgn aš visą laiką pergyvenau kad atvažiavom be reikalo, nes pildant dokumemtus atrodė viskas praėjo, bet va gi per apžiūrą pasakė kad jau 7cm! gimdymo palatoje gulinėjau irgi ramiai, vis užeidavo stipresni sąrėmiai, bet tas skausmas buvo labai jau pakenčiamas, net sąrėmių matuoklis nerodė labai stiprių ir jie vis buvo nelabai reguliarūs, prisiminus pirmąjį gimdymą galvojau kad manęs dar laukia ilgas kelias vandrnys buvo dar nenubėgę, į palatą labai retai užeidavo kadangi gulėjau tyliai ir atrodė visiems kad viskas vyks negreit, kol netikėtai supratau kad jau noriu stumti patiktinus iškarto nubėgo vandenys, atsidarymas buvo pilnas, brliki tik išstumti. Kas šį kartą buvo man kažkodėl labai skausminga, nors dukra buvo žymiai mažesnė, 3.380kg. Taigi šiektiek pasikankinus pasaulį išvydo mano mažylė, 9:05, lengavi ir greitai o to miško laiptus dabar vadinam gimdymo laiptais

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 mėn.

  Pirmas gimdymas, nu fantastiškai viskas lengva ir paprasta. Atvykau į ligoninę su 7cm apie 7val.ryto. Ramiai, su skausmingais sąrėmiais, 10:37h.gimė mano gražuolė Jei kas nors būtų pasakęs, kad taip paprasta Išlauktas, išjaustas gimdymas, su visiška ramybe. Nors ir pirmas, bet labai brandus gimdymas