MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Nėščia moteris verkia, atsisėdusi ant lovos Maridav | Shutterstock.com

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo didžiuliu gyvenimo įvykiu su mylimu vyru gali būti svaiginanti.

Tačiau tuo pat metu viskas gali apsiversti, nes netrukus jis... palieka. Bet kodėl? Atrodo, ką tik džiaugėtės būsimu kūdikiu.

Kodėl vyras išeina nėštumo metu?

Dažniausios priežastys, kodėl vyras palieka, sužinojęs apie nėštumą, – jam trūksta moralės ir etikos, jis bijo įsipareigojimų, nori pabėgti nuo atsakomybės, nepasirengęs būti tėčiu arba yra narcizas.

Taip, širdį skauda, nes jūs pasitikėjote ir tikėjote, kad jis visą laiką bus šalia ir prisiims atsakomybę, bus tėvas savo vaikui. Tačiau jam jus palikus nėščią pradeda slėgti vienatvė, neužtikrintumas, jaučiatės jūs ir kūdikis apleisti.

Taigi kodėl. Kodėl jis palieka, nesuprasdamas, kaip tai pakeis jūsų ir vaiko kasdienybę, kokią tuštumą atvers?

Tačiau bet kokiu atveju jums lieka svarbiausia – jūsų vaikas.

MAMOS ISTORIJA

Mano vyro paaiškinimas: aš nežinau, kas man pasidarė, nežinau, kodėl tave palikau, ir dar besilaukiančią, tik žinau, kad kažkada gailėsiuosi ir kad tai bus mano didžiausia klaida...

Šiandien jaučiuosi gerai, bet pradžia buvo labai sunki. Viskas pasimiršta... aš nebijau viena auginti vaikelio, puikiai tvarkausi pati. Aišku trūksta tų akimirkų, kad kas paglostytų pilvuką ar palepintų, na, bet čia jau pasvajoti lieka...

Labai norečiau suprasti, kodėl taip viskas įvyko, gal kada ir sužinosiu, nes dabar tai tikrai nesuprantu... Kam tada reikėjo planuoti ir laukti, sapalioti, kaip vesis vaiką žaisti futbolo ir t. t... Ir vieną dieną visko atsisakyti...

Vaikus jis myli, tik kažkodėl neįdomus savas...

1. Jam trūksta moralės ir etikos

Deja, yra vyrų, kurie yra taip apimti savanaudiškų troškimų, kad yra pasirengę leistis į kompromisus su visais moralės ir etikos principais, kad gautų tai, ko nori. Tokio vyro žodis nieko nereiškia, jis meluos, kad įtikintų jus savo meile ar pasirengimu įsipareigoti, nejausdamas kaltės ar sąžinės graužaties.

Gali būti, kad jis pasakė jums tai, ką, jo manymu, norėjote išgirsti, kad liktų su jumis, ir dabar, kai viskas tapo labai realu, jis bėga.

Tai sunku suprasti, bet jei vyras nenori kūdikio, jis išeis, kai būsite nėščia. Vaikas vyro nepririš. Supraskite, tokiu atveju geriau be jo, nes jis jus ir vaiką padarys nelaimingus.

2. Jis bijo įsipareigoti

Žmonės nesikeičia ir nesitransformuoja, nebent patys to nori. Galite suteikti vyrui kuo daugiau išorinės motyvacijos tai padaryti, bet tikimybė, kad jis pasikeis, – labai menka. Vyras turi pats norėti keistis.

Vyras, kuris bijo įsipareigojimų, neįveikia šių baimių, net kai įsimyli. Priešingai, kuo rimtesni ir stabilesni tampa santykiai, tuo labiau įsijungia jo baimės ir nesaugumas.

Vaiko gimimas yra kažkas, kas sujungs du žmones amžinai, ir tai susiję su didele atsakomybe.

Tai gražus įvykis poros gyvenime, tačiau neretai vyras leidžia pokyčiams jį užvaldyti, ir jis nesusitvarko. Įsipareigojimo jausmas įsibujoja pernelyg giliai, ir jis išeina.

Įsipareigojimas jums, jūsų santykiams ir kūdikiui – pagrindinės priežastys, kodėl vyrai palieka nėštumo metu.

3. Jis nori pabėgti nuo atsakomybės

Įsipareigojimas – tai noras ir garbė pasirodyti, tačiau atsakomybės prisiėmimas – tai etika, protinis tvirtumas ir noras aukotis, rūpinantis tuo, už ką esi atsakingas. 

Turėti gerus ketinimus yra viena, o laikytis to, ką privalai padaryti, yra kita.

Vaiko gimimas pareikalaus daug aukų. Tam tikra prasme reikės nustumti save į šoną ir rūpintis kūdikiu. Kitaip tariant, vyras jausis likęs antroje vietoje. Ši atsakomybė yra sveikintina, nes jūs mylite savo kūdikį ir atliekate šios mažos gražios sielos globėjo ir puoselėtojo vaidmenį, tačiau vyrui to – per daug.

Vyras tokiu atveju gali likti įstrigęs „jaunuolio“ mąstysenoje, buvimą tėčiu vertinti kaip auką ir grėsmę savo nepriklausomybei ir gebėjimui gyventi laisvam.

Kitaip tariant, jis yra savanaudis ir nori daryti tai, ką nori, o ne bręsti ir sunkiai dirbti, kad taptų tikru tėvu ir partneriu.

4. Jis nenori būti tėčiu

Tai gali būti sunku suprasti žmogui, kuris visada norėjo būti tėvu. Visgi yra vyrų, kurie tiesiog nenori būti tėvais. Arba nėra sukurti jais būti, nes nenori augti kaip žmonės.

Dėl vienos ar kitos priežasties vyras pasirenka nematyti savęs šitame vaidmenyje. Jis gali jaustis nesubrendęs, mirtinai išsigandęs arba traumuotas dėl savo praeities. Kad ir kaip būtų, prisijaukinti minties būti tėvu jis nenori, net jei tai bendras kūdikis su jumis, net jei yra meilė.

Taigi, užuot daręs tai, kas moraliai ir etiškai teisinga, jis tiesiog išeis ir apsimes, kad neturi vaiko.

5. Jis narcizas

Yra vyrų, kurie „patys sau gražūs“. Tai narcizai, kurie išeis, kai pastosite, nes jiems „grės“ kūdikis. Vyras narcizas nori būti dėmesio centre. Jis yra svarbiausias ir nepasirengę mainytis vaidmenimis.

Jis nori jaustis viską kontroliuojantis ir piktinasi, kad bet kam kitam yra „antrinėje padėtyje“. Akivaizdu, kad gimęs kūdikis ir jo poreikiai šeimai taps prioritetu.

Narcizas gali nesugebėti su tuo susitvarkyti ir, užuot laikęsis kaip vyras, išeiti ieškoti „kito savo tikslo“. Jis nemąsto apie tai, kas yra teisinga ir kas neteisinga visuomenės ir šeimos atžvilgiu. Priešingai, jis tiesiog galvoja apie tai, kas jam tinka ir kas – ne, remdamasis narcizišku pasaulio ir žmonių vertinimu.

Plačiau skaitykite: