MAMOS ISTORIJA. Pirmoji kelionė su kūdikiu, arba kaip mes atsivežėme pusę savo namų

Mama šnekina kūdikį Garnet Photo | Shutterstock.com

Dauguma tėvų, gimus vaikui, užsidaro ir kuriam laikui pamiršta viską pasaulyje: draugus, keliones, hobius. Kiti, priešingai – nenustygsta vietoje net su mažu kūdikiu ant rankų: keliauja, lankosi koncertuose ir festivaliuose.

Pažadėjome keliauti visada

Mudu su vyru visada norėjome priklausyti tai antrai tėvų kategorijai. Vis svajodavome apkeliauti Artimuosius Rytus, Ameriką, Indiją. Ir pažadėjome sau, kad vaikai niekada netaps kliūtimi. Kad pradėsime grūdinti juos ir pratinti prie įvairių aplinkybių jau nuo pat vystyklų.

Todėl, kai tik Irmai sukako keturi mėnesiai, iškart pradėjome planuotis mūsų pirmąją kelionę trise. Žinoma, ne į Ameriką ar Indiją (kol kas), o tik į Lietuvos pajūrį. Bet juk maži žingsniai – irgi žingsniai.

Kaip „susirinkome“ visus namus

Į kelionę su dviem nakvynėm ruošiausi, tarsi turėčiau apkeliauti visą Žemės rutulį. Daiktų turėjau tiek, kad bagažas sunkiai tilpo koridoriuje (kaimynai, matyt, nusprendė, kad išsikraustome, nes kažkaip keistai žiūrėjo pro langą).

Žinoma, pusės tų daiktų net neprireikė, bet juk keliaujant su keturių mėnesių vaiku atsarga gėdos nedaro. Tada taip atrodė.

Gerai, kad turiu logiškai mąstantį vyrą

Visa laimė, kad mano logiškai mąstančiam vyrui (nes aš tai tikrai ne iš pastarųjų) kilo geniali mintis sudėlioti visą tą gėrį į kelias grupes:

  • tą, kurio nuolat reikės prie savęs (didelis krepšys-rankinė su būtiniausiais daiktais);
  • tą, kurio gali skubiai prireikti po ranka automobilyje;
  • viską, ko prireiks viešbutyje (virdulys, kūdikio maudymo reikmenys ir t. t.).

Pasiruošimas neleido paskęsti daiktuose

Jei ne šis protingas žingsnis, tikriausiai būtume pasimetę tarp sauskelnių, buteliukų, vystyklų, lizdelių, gultukų ir pusę atostogų būtume praleidę ieškodami vieno ar kito daikto. Pasirodo, kartais tvirta vyriška logika gali išgelbėti atostogas.

Verta iš anksto pasirūpinti tinkamu apgyvendinimu

Kadangi gėrio turėjome daug, nutarėme užsisakyti erdvesnį kambarį. Ir tikrai nepasigailėjome. Nes vien vežimėlis ir kėdutė užėmė nemažai vietos, o ką jau kalbėti apie krepšius ir rankines.

Tiesą sakant, jei būtume užsisakę standartinį dvivietį, būtume užtroškę tarp daiktų, be to, mano vyras, visai nepokštaujant, – lunatikas. Taigi mažoje erdvėje tikrai galėtų nutikti visko: net nekaltai nugriuvus atostogos iš „padorių“ taptų „ekstremalios“.

Pasikliovėme rekomendacijomis

Atsižvelgdami į šeimos draugų patarimus, iš anksto pasirūpinome, kad kambaryje būtų šaldytuvas ir vonia kūdikio maudynėms. Jau pirmą atostogų vakarą supratau, kad draugė sakė tiesą (ačiū, Rūta!).

Dar vienas super reikalingas daiktas, kurio 100 procentų prireikia kelionėje su mažu vaiku, – virdulys (buteliukų sterilizavimui, ir ne tik). Kadangi jo mūsų kambaryje nebuvo ir nekilo mintis pasidomėti, tai šitą žingsnį kaip genialų prisiskiriu sau: įsimečiau jį iš namų „dėl viso pikto“ (kartu su puse visko, ką užgyvenome).

Asmeniniai patarimai keliaujant su mažu vaiku

  • Keliaujant į tam tikrą vietą su kūdikiu, verta iš anksto pasidomėti kavinėmis ir pasivaikščiojimo takais, kur galėsite lengvai pravažiuoti su vežimėliu. Lyg ir smulkmena, bet praktikoje ji reiškia tikrai daug.
  • Turite ambicingų norų daug nuveikti per kelionę? Planuokitės ją ilgesnę, nei iki šeimoje atsirandant kūdikiui. Kokybišką laisvalaikį praktiškai teks planuotis išimtinai vaiko miego metu, todėl labai daug laiko nebus.
  • Pirmos atostogų dienos (o ypač kelionė pirmyn) gali būti sudėtingesnės. Mažylis nėra pratęs prie naujos aplinkos, todėl gali užmigti sunkiau, miegoti jautriau. Pakentėkite. Jau antrą–trečią dieną padėtis turėtų stabilizuotis, o jūs pagaliau galėsite pasidžiaugti atostogomis.

Kol vaikas miegojo, radome laiko ir sau

Nors mūsų pirmoji kelionė su keturių mėnesių vaiku buvo kupina iššūkių, dėl protingo planavimo visus juos pavyko įveikti. Kelias valandas per dieną (kol Irma miegojo) turėjome išimtinai sau, todėl galėjome pasivaikščioti, pabendrauti, maudytis, greitai papietauti.

Pirmos atostogos – pasiruošimas tolesnėms išvykoms

Pirmosios atostogos su kūdikiu nėra lengvos. Jos kupinos abejonių, baimių, nerimo. Bet joms pasibaigus, lieka šilti prisiminimai, pasiekimo džiaugsmas, pasitenkinimas ir... patirtis kitai kelionei.

Džiaugiamės, kad pradėjome pratinti Irmą prie naujų aplinkų ir priėmėme mažą iššūkį neužsidaryti namuose. Tik išlipdami iš komforto zonos, mes galime ją išplėsti. Kas žino, galbūt po metų kitų tos ribos pagaliau pasieks išsvajotus tolesnius kraštus.

Pasiruoškite, ir keliaukite. Tikėkite savo galimybėmis, pažinkite savo vaiką. Viskas įmanoma vos su trupučiu pastangų.

Mama Vita

Aukime kartu su vaikais, auginkime kartu su tėvais!

Turite istoriją, kuria norite pasidalyti su skaitytojais, arba pasiūlymų, idėjų, rekomendacijų? Parašykite mums [email protected]. Kartu augti ir auginti smagiau!

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.