MAMOS ISTORIJA. Tūkstantis klausimų ir atsakymų, arba kaip mes rinkome vaikų darželį Nojui (3)

Berniukas šypsosi darželyje FamVeld | Shutterstock.com

Vaikų darželio rinkimasis – daug laiko ir energijos reikalaujantis procesas. Ypač jei norima pasirinkti tinkamą, kad paskui netektų gailėtis.

Vaikų darželio Nojui pradėjome žvalgytis anksti, kai jam tebuvo 5 mėnesiai. Šitaip norėjome laimėti laiko kokybiškoms vaikų darželių paieškoms ir apsidrausti, kad tikrai rasime vietą būtent tame, kurio norėsime.

Taigi, apsišarvavusi kantrybe ir apsiginklavusi nešiojamuoju kompiuteriu, bloknotu ir tušinuku pradėjau sostinės darželių analizę.

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkant vaikui darželį? Skaitykite:

Svarbu tinkamai atsifiltruoti

Visų pirma, išsirinkau visus internete rastus vaikų darželius, kurie atitiko mūsų su vyru lūkesčius. O lūkesčiai buvo, turiu pripažinti, aukštesni:

 • kuo arčiau namų (idealiausia, jei galima būtų nusigauti pėstute per 10 minučių);
 • profesionalūs pedagogai, įvaldę vaikų auklėjimo metodikas, sugebantys tinkamai integruoti intelektinį, praktinį, kūrybinį vaiko vystymąsi;
 • švelnus, mandagus, pagarbus bendravimas, kitaip tariant, iš širdies, su vaiku;
 • geri atsiliepimai iš kitų tėvelių;
 • didelis kiemas su daug žalumos;
 • kaina pagal kišenę.

Žinoma, užduotis rasti tokį variantą už prieinamą kainą – ne iš lengviausių. Bet nenustojau tikėti sėkme ir nutariau visgi pabandyti. Rezultatas: po mėnesio paieškų, tyrinėjimų ir filtravimo, pagaliau sudariau savo darželių favoritų sąrašą.

Privatus ar valstybinis?

Tiek privatūs, tiek valstybiniai vaikų darželiai turi tiek savų pranašumų, tiek minusų. Mudu su vyru apsvarstėme visus variantus, nes norėjome turėti kuo platesnę pasirinkimo laisvę. O dar iš kaimynės sužinojau, kad, renkantis privatų darželį, tėveliams priklauso 100 eurų lengvata. Tad, ilgai nelaukdama, susiplanavau tų į pusfinalį patekusių darželių lankymą (prieš tai paskambinusi ir susitariusi dėl vizito, žinoma).

Pusfinalis, arba gyvoji atranka

Su vyru iš anksto susitarėme, kad darželius lankysime visa šeima. Aš, įjungusi savo moteriškąją nuojautą, Nojus – kad pajustų, ar jam ši vieta tinka, na, o vyras turėjo tapti savotišku teisėju, nuo kurio nuomonės priklausytų galutinis taškas byloje.

Viena svarbiausių taisyklių, kuria vadovavomės, – būtinai susipažinti su būsima vaiko auklėtoja. Juk vaikų darželis – tai tarsi antrieji jo namai, o auklėtoja – svarbiausias žmogus, su kuriuo Nojui teks užmegzti ir išlaikyti kontaktą. Tad be galo svarbu, kad šis žmogus būtų ne tik adekvatus (ko, deja, negaliu pasakyti apie visas savo laikų buvusias vaikų darželių auklėtojas), bet ir išmanytų pedagogiką, vaikų psichologiją, stengtųsi ne tik atsibūti darbe, bet ir įnešti savo indėlį į naujos kartos raidą. Kitaip tariant, labai norėjome, kad auklėtoja būtų ne iš reikalo, o iš pašaukimo.

Ar reikia paruošti vaiką darželiui? Skaitykite:

Pajusti energetiką

Dar vienas svarbus kriterijus renkantis vaikų darželį mums buvo tas, kad Nojus jaustųsi ten kaip namuose. Kaip minėjau, vaikų darželis yra tarsi antrieji vaiko namai, todėl pageidautina, kad jo atmosfera, taisyklės ir vertybės labai nesiskirtų nuo tų, kuriomis yra gyvenama, vadovaujamasi ir skiepijama namuose.

Kai kurie darželiai mielai leisdavo atvykti su vaiku darbo metu, kad galėtume apsižiūrėti, kaip viskas vyksta įprastą dieną ir tiesiog pajusti, ar ši aplinka mums tinka, ar – ne. Ir, turiu pripažinti, kad toks atrankos būdas yra geriausias iš geriausių. Nes jokios rekomendacijos, aprašymai ir reitingai neperteiks tikros darželio energetikos ir vaiko pojūčių būnant jame. Tu viską matai iš karto, ir vaikas, matydamas mamą ar tėtį, jaučiasi saugiau.

Daugiau apie adaptaciją skaitykite:

Pagaliau: radome savo svajonių darželį!

Po ilgų paieškų, tyrinėjimų ir atrankų, pagaliau atradome tinkamą mums darželį: netoli namų, su puikia auklėtoja, akimirksniu radusia priėjimą prie mūsų vaiko, ir šviesia, malonia atmosfera.

Turiu pripažinti, kad praėjome nemenką kelią: daug buvo tyrinėta, klausinėta, kamantinėta. Bet nė kiek nesigailiu sugaišto laiko, nes dabar galiu ramia ir lengva širdimi laukti rudens.

Na, o tiems, kas vis dar dvejoja, kurį vaikų darželį pasirinkti, linkiu kantrybės ir nuoširdžiai patariu prieš renkantis nueiti apsižvalgyti kartu su vaiku. Juk vaiko nuojauta – geriausias filtras, kuris niekada nemeluoja. Ir ji nusako daug daugiau, nei garsūs žodžiai ir administracijos pažadai.

Aukime kartu su vaikais, auginkime kartu su tėvais!

Turite istoriją, kuria norite pasidalyti su skaitytojais, arba pasiūlymų, idėjų, rekomendacijų? Parašykite mums [email protected]. Kartu augti ir auginti smagiau!

Susiję straipsniai

Darželyje vaikai nevedami į lauką: ar tai teisėta?

Buvimas lauke kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam – teikia daugybę naudų: pabuvus gryname ore pagerėja nuotaika, stiprinamas imunitetas.

Pagyrimas nėra lygus pagyrimui: ką sakyti vaikui vietoje „šaunuolė (-is)“?

Kiekvienas vaikas yra ypatingas. Ypač savas! Ir kaip dažnai mums tiesiog taip norisi jiems pasakyti, priminti ir džiaugtis jų pasiekimais.

Kaip su vaikais kalbėti apie seksą?

Pastebėsite, kad pradėjęs lankyti mokyklą (o gal ir anksčiau) vaikas vis intensyviau domisi sekso tema ir aptarinėja ją su draugais.

Naujausi komentarai

 1. Rūta M.
  Rūta M. prieš 2 m.

  Nuėjau i pirma darzeli prie namu, užpildžiau prašymą ir tiek žinių... Jokiu fengšui...

 2. Happy_Day
  Happy_Day prieš 2 m.

  O kažin kaip išsirinkti valstybinį darželį Nes kaip suprantu čia kalba apie privačius, nes nemanau, kad valstybiniame gali iš anksto susipažinti su vaiko būsima auklėtoja, kai net nežinai į kurią jis grupę pateks

 3. Ingka
  Ingka prieš 2 m.

  Silk parašė:
  O kažin kaip išsirinkti valstybinį darželį Nes kaip suprantu čia kalba apie privačius, nes nemanau, kad valstybiniame gali iš anksto susipažinti su vaiko būsima…

  Taip, su auklėtoja rugsėjį susipažinti galima. Jei dar isvis gauni valstybinį darželį 😅