Mamų nuomonės: ar reikia skaičiuoti finansus planuojant vaikus? (2)

Nėščia moteris deda pinigus į taupyklę Rawpixel.com | Shutterstock.com

Jeigu laukiatės kūdikio, šeimos finansinė situacija neabejotinai pasikeis. Visgi laukia didesni ar mažesni finansiniai pokyčiai. Skirdami šiek tiek laiko savo finansams susitvarkyti ir ateities planams pasidėlioti, vėliau tikrai nesigailėsite. 

Nepamirškime, kad tam tikrais gyvenimo etapais jūsų vaikas turės skirtingus poreikius, todėl ankstyvas planavimas ir šeimos finansų „analizė“ yra svarbūs, kad galėtumėte komfortabiliau jaustis, kai:

 • reikės gauti ir mokamas medicinines paslaugas nėštumo metu ir po jo bei gimus vaikui;
 • prispirs išlaidos kūdikio įrangai ir reikmenims, pvz., lovelei, automobilinei kėdutei ir kt.;
 • padidės namų ūkio išlaidos kūdikio maistui, sauskelnėms, drabužiams ir kt.
 • užgrius didelės nuolatinės išlaidos, pvz., mokėjimas už vaiko priežiūrą auklei, darželiui (o jei norėsis ne valstybinio?);
 • reikės galvoti apie būsiančias išlaidas, pvz., vaiko būreliams, edukacijai, t. y. išsilavinimui;
 • ne taip populiaru, bet labai protingas sprendimas – skubios pagalbos fondas: labai paranku atsidėti bent trijų mėnesių atlyginimą.

Viskas apie šeimos finansus, laukiantis ir gimus vaikui:

O kokios mamų nuomonės apie finansų planavimą prieš susilaukiant vaikų?

1 nuomonė

Finansinis klausimas, kai svarstomas vaikų klausimas, yra didžiausia nesąmonė. Šiandien gali turėti, ryt – ne. Ir priešingai. Nesvarbu, ar turi vaiką vieną, ar – du. Vaikai apskritai finansiškai neapsimoka.

2 nuomonė

Nesutinku. Kvaila yra apie finansus negalvoti, planuojant vaikus. Oru gyvi nebūna.

3 nuomonė

Jei tu čia ir dabar esi plikas basas, kokia prasmė vaikus gimdyti? Susikurk gerbūvį, įrodyk, kad gali gyventi, sugebi užsidirbti, tada tik gali vaikus planuot. Man pinigai yra svarbus faktorius, kad norėčiau turėti vaikų. Turiu pati patogiai gyventi. Jei net pati negaliu patenkinti visų savo poreikių, kam reikia vaiką atvesti į tokią padėtį? Jei sukaupei turto ir mokėjai užsidirbti, o bėdai nutikus mokėsi išsikapstyti, gerai. Jei esi tingus, tai kam vaikai?

4 nuomonė

Žinoma, reikia atsižvelgti į finansus, bet milijonų tikrai nereikia. Aš pati esu vienturtė ir nors, atrodo, netrūko man iš tėvų nieko gyvenime, bet visgi trūko: brolio ar sesės. Tėvai su saule negyvens ir ateis toks laikas, kai gali atsitikti taip, kad tas vaikas taip ir liks vienas. Reikia nepamiršti, kad ateis laikas, kai gali reikėti pasirūpinti ir tėvais, o vienam gali būti sunku tai padaryti tiek finansiškai, tiek fiziškai. Auginti du ar tris vaikus gaunasi pigiau nei vieną (kalbu apie tai, kad, pvz., vienam perki vežimuką, tai lieka antram, jau susitaupo, arba drabužėliai tie patys pereina kitam. Aišku, maistas daugiau kainuoja, dovanos kokios, bet iš esmės kiti vaikai jau mažiau kainuoja negu pirmas, o laimės įneša laaaabai daug.

5 nuomonė

Pragmatiškas skaičiavimas ir projektavimas į ateitį gali kilti tik tada, kai tikrai stipriai abejoji dėl antrojo vaiko. O jei abejoji: kam jis tada? Mačiau įspūdingų karjerų mamų su 4 vaikais ir mamų, kurios augina vieną vaiką, bet kažkaip nesugeba suderinti trikampio „vaikas-darbas-namai“. Man svarbesne emocinė mamos būsena. Taip pat ir tėčio. Koks jų ryšys. Nes jei mama dar po pirmojo gimdymo kažkur tarp žemės ir dangaus... na, tai tas antrasis vaikas ją galutinai gali patiesti.

6 nuomonė 

Svarbus kielvienas faktorius, kuriu yra daug. Ir finansai bet kokiu atveju yra svarbūs, nes jie ir maistas, ir sveikata, ir taip pat emocinė būsena. Kai mažiau reikia rūpintis, ką vaikas valgys ar kuo jį aprengti, na, tai nori nenori lengviau ir emociškai, nebent esi mama, kuri dievina nuolat ieškoti akcijas, kas kur ką atiduoda, ką pigiau parduoda ir t. t. Kitas mamas tokie dalykai vargina.

Kurios nuomonės laikotės jūs? Pasidalykite nuomonėmis komentaruose!

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  EgleEglute prieš 5 mėn.

  Finansai finansam nelygus. Vieni svarsto ar sugebes vaikui buta ir masina nupirkti,kiti ar studijom pinigu uzteks,o treti svarsto, ar vezimeliui pinigu uzteks. Jeigu nera pinigu sauskelnem ir misineliui,tai tikrai finansinis aspektas labai svarbus ir tada geriau susilaikyti

 2. Silk
  Silk prieš 5 mėn.

  Kaip gali nereiketi skaiciuoti finansu.. 🤭 Visada reiktu, o ypac planuojant zmoguti nes atsiradus kudikiui, padideja elementarus poreikiai. Dideja mokesciai, o kur maistas, kur mazylio daiktai (zinoma, ju gali gauti ir nemokamai is geru zmoniu, bet ne visa gyvenima). Kur vaistai, papildomos islaidos vykstant pas medikus (jei prireikia). Mokyklos prekes ir visa kita.