Marius Jampolskis apie šeimos augintinius: „Visi jie – ypatingi“

„Buvo laikas, kai namuose buvo net trys šunys ir du katinai“ „Buvo laikas, kai namuose buvo net trys šunys ir du katinai“

Iš „Tėvai paprastai“ studijos – jau 74-asis tėčio Simono Urbono ir pašnekovų pokalbis. Šįkart studijoje – išskirtinai vyriška kompanija: Lietuvos kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas, atlikėjas, tėtis Marius Jampolskis ir dresuotojas, veisėjas, veislyno „Plieninė iltis“ savininkas Skirmantas Ročka.

Apie ką kalbamės šįkart? Apie santykius ir gyvenimą tarp tėvų, vaikų ir šunų. Kaip išsirinkti šunį? Ką daryti, kai vaikas jo labai nori? Kaip keliauti ir ar apskritai įmanoma, jei turi augintinių?

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Mariaus namuose – keturi augintiniai

„Buvo laikas, – prisimena Marius, – kai namuose buvo net trys šunys ir du katinai.“ Lunai (šuniui – aut. past.) iškeliavus, liko ketveriukė, tai yra du šunys ir du katinai, ir visi – „senamiesčio kilmingieji“, kaip pats juos vadina. Garsus vyras prisimins ne vieną istoriją, kuri patvirtins, kad neveisliniai šunys ir katės – labai gajūs. Marius visada pirmiausia rinksis ne veislinį gyvūną.

Tevai paprastai Marius JampolskisSimonas Urbonas, Marius Jampolskis, Skirmantas Ročka

Gyvena kaip nori ir daro, ką nori

Vyro šeimoje katinai ir šunys – visaverčiai šeimos nariai: „Jie pas mus miega lovose, daro ką tik nori, kur tik nori – gyvena visavertį šeimos gyvenimą.“ Marius sako, kad ir dukra gimė „su visu paketu“ – augintiniai buvo šalia jos nuo gimimo, todėl ji kitokio santykio su jais nepažįsta – dukrai natūralu, kad augintiniai yra šeima. Beje, galimybė vaikui augti kartu su augintiniais, anot garsaus vyro, – galimybė tapti geresniam. 

Plačiau skaitykite:

Kada galima vaikui žadėti šunį

Anot veisėjo Skirmanto, klasikinis scenarijus – kai vaikai nori šuns, tėvai nuperka šunį vaikams, o atsakomybė juo rūpintis ir lieka tėvams. „Iš tiesų, – pabrėžia specialistas, – nors, būna, vaikas ir rūpinasi augintiniu, tačiau atsakomybė už jį vis tiek tenka tėvams.“ Pagrindinė priežastis šiandien, kodėl vaiką sunku priversti kažką daryti, – socialiniai tinklai ir apskritai – internetas.

Apie šunis šeimoje, jų ugdymą, bendravimą su jais ir taisykles – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje su Mariumi Jampolskiu ir Skirmantu Ročka:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:03 – apie senamiesčio kilminguosius

04:03 – gražiausias matytas gyvūnas

07:57 – trauma namuose

10:09 – vieną augintinį keisti kitu

14:06 – vaikas nori šuns

21:52 – šunys vedžiojami atskirai

24:35 – kiek laiko skirti šuniui

26:38 – šuns požiūris į vaiką

28:21 – kokia veislė – tinkama šeimai

31:40 – šunų charakteriai

36:50 – šuo – bute (ar name)

39:03 – kaip atostogauti su šunimis

41:53 – šunys – išeitis prieš vaikus

45:13 – šuo prieš vaiko gimimą

47:22 – atsisakyti šuns

55:24 – šuo iš prieglaudos – prasminga

Susiję straipsniai

4 vaikų mama Reda apie šeimos finansus: „Reikia pinigų, ir jie atsiranda“

Redos istorija atskleis, kaip kartais nemokėjimas valdyti laiko ar nesikalbėjimas gali griauti šeimos santykius. Visos šeimos panašios.

Augustė apie sūnaus auklėjimą: „Mamos žodis ne yra ne“

Augustė, paklausta, kaip pavyksta sutarti su sūnumi, sako, būna visko, tačiau džiaugiasi, kad tas vertybes, kurias nori įskiepyti, pavyksta.

Vaikas nevalgo. Mes – blogos mamos?

Su pirmąja dukra dėl maisto tekdavo žaisti: „Su kiekvienu šaukštu lėktuvėliai skrisdavo į burną, atrodė, kiekvienas kąsnis – laimėjimas.“