Mia: „Sunku nieko neturint išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“

„Sunku nieko neturint išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“ „Sunku nieko neturint išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau septynioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tėtis Simonas Urbonas, tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas, antrą naujų metų laidą pradeda pokalbiu apie nepilnamečius tėvus. Retai viešai, bet labai dažnai – už akių aptariama tema.

Jaukiame pokalbyje dalyvauja dainininkė Mia, savo sūnaus susilaukusi dar 11-oje klasėje, ir dvynukių mama, pagarbios tėvystės filosofijos skleidėja Dovilė Šafranauskė.

Plačiau skaitykite:

17-os metų likti vienai su vaiku be paramos – labai sunku

Atlikėja atskleidė, kad ją ištiko būtent šis skyrybų scenarijus: po skyrybų, dar visai jauna, ji liko viena su vaiku ant rankų. Teko dirbti net trijuose darbuose be jokio savęs tausojimo. Tuos laikus ji prisimena kaip itin skaudžius ir sunkius tiek finansiškai, tiek morališkai: „Tikrai nebuvo pyragų laikas, <...> nebuvo paramos absoliučiai iš niekur.“ Mia atvira: „Vyras pasitepė slides kaip patogiau buvo.“

Mia „Tėvai paprastai“ buvo visiškai atvira ir atskleidė, kad vyras ją ir sūnų paliko:

Atvirai: „Įmesta į vandenį, aš vis tiek išplaukiau“

Dainininkė sako, kad jos sūnus jai visada teikė daug jėgų, buvo paspirtis gyvenime. Jis buvo ta priežastis, dėl kurios Mia privalėjo eiti pirmyn, ir visada – begalinė motyvacija. Išgirsime ir apie gražiausias mamos ir sūnaus tradicijas, kurias jie abu puoselėja nuo tada, kai Matas, dabar jau vyras, buvo dar visai mažytis.

Visą tinklalaidę apie paauglišką Mios (Vilijos Pilibaitytės) motinystę, iššūkius, išbandymus ir šiandienę savijautą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

01:05 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:32 – kaip Mia tapo nepilnamete mama

04:20 – nepilnametei mamai kylančios baimės

11:18 – kaip tėvams priimti žinią, kad nepilnametis vaikas laukiasi

12:40 – ankstyvos tėvystės pliusai

14:47 – Mios santykis su tėvais ir su sūnumi

18:59 – palaikymas nepilnametei mamai

20:03 – sunku nieko neturint išeiti su vaiku į gatvę

23:20 – Mios ir Mato tradicijos

26:47 – vaikas tėvams – ir draugas

33:39 – tėvystėje pavargti nėra kada

37:02 – kaip vaiko paauglystę išgyventi tėvams

40:13 – jei sūnus Matas anksti taptų tėvu

43:24 – moterų klaidos – per vaikus keršyti vyrams

46:31 – ankstyvos ir vėlyvos motinystės minusai ir pliusai

Susiję straipsniai

Gimdymas vandenyje: privalumai ir rizikos

Gimdymas vandenyje turi ir pliusų, ir minusų. Vis dėlto dauguma gydytojų pritaria, kad sąrėmiai vandenyje yra ne tokie skausmingi ir trunka trumpiau.

Depresija nėštumo metu

Apie pogimdyvinę depresiją esame girdėję daugelis. Tačiau dalis moterų ir nėštumo metu taip pat patiria depresiją ar depresyvių epizodų.

Vaisiaus alkoholinis sindromas

Vaisiaus alkoholinis sindromas – tai mamos įsčiose besivystančio kūdikio būklė, kurią sukelia gausus ir reguliarus alkoholio vartojimas nėštumo metu.