Migdymo būdai: I – migdyti tol, kol visiškai užmiega (11)

Migdymas supant

Kam tinka: naujagimiams ir kelių mėnesių amžiaus kūdikiams, taip pat visiems, kuriuos tėvai turi kantrybės taip migdyti.

Privalumai: derinamasi prie kūdikio, bandoma suprasti, kas jam geriausiai tinka, įsiklausyti į jo poreikius.

Trūkumai: dažnai šis būdas tėvams yra varginantis ir nelabai patogus. Jei šis metodas naudojamas ilgai (iki 9 mėn. ar ilgiau), gali atsirasti sąmoningas ar nesąmoningas pripratimas – pavyzdžiui, vaikas gali užmigti tik supamas ar maitinamas.

Esmė: tai daugiau ne metodas, o natūraliai ir instinktyviai susiformuojantis migdymo būdas. Kūdikis migdomas pasitelkiant į pagalbą „pagalbines priemones“ ir migdomas tol, kol visiškai užmiega. Tuomet mažylis paguldomas į lovytę. „Pagalbinės priemonės“ gali būti įvairios: supimas, lopšinės, maitinimas ir t.t.

Kaip tai daroma? Kūdikį gali nešioti, sūpuoti, dainuoti jam lopšines, žindyti arba maitinti iš buteliuko. Kitiems kūdikiams geriausiai „suveikia“ gatvės triukšmas, pavežiojimas vežimėliu ar net automobiliu. Užmigusį kūdikį paguldyk į lovytę ar lopšį.

Jeigu tau ir tavo šeimai tinka toks kūdikio migdymo būdas – drąsiai jį naudok. Kartais baiminamasi, kad kūdikis išleps ir įpras. Iš dalies tai tiesa: kai „pagalbinės“ migdymo priemonės naudojamos ilgesnį laiką – tarkime iki 9 mėnesių ar metų, vaikas gali tapti nuo jų priklausomas. Atsikratyti įpročio gali reikėti nemažai pastangų. Iš kitos pusės, kūdikiai, o ypač naujagimiai, neišlempa tikrąja to žodžio prasme, nes jų poreikiai yra labai natūralūs ir fiziologiški (pavyzdžiui, fizinio artumo poreikis). Kuo mažesnis kūdikis – tuo labiau reikia prie jo prisitaikyti ir paisyti jo ženklų. Vaikui augant, pamažu galima pereiti prie kitų migdymo būdų (ypač jei šeimai šis migdymo būdo kyla rūpesčių).

Bėda ta, kad yra kūdikių, kurie labai nemėgsta būti paguldyti į lovytę. Dažnai tokius mažylius vadiname neramiais, sunkiais, reikliais, „rankiniais“. Tokiems kūdikiams gali labiau tikti miegas kartu su mama vienoje lovoje.

Patarimas 1. Gera mintis yra kūdikį suvystyti taip, kad kuo mažiau judėtų rankos ir kojos: tuomet jis greičiau užmiega ir miega geriau, nes mataruodamas laisvai paliktomis galūnėmis neretai išbudina pats save.

Patarimas 2. Guldomi į lovytę, kūdikiai dažnai nubunda. Taip nutinka, nes lovytėje paprastai būna vėsiau negu mamos ar tėčio glėbyje. Kad to išvengtum, prieš pradėdama migdyti aprenk kūdikį miegmaišiu ar susupk į antklodę, su kuria ir paguldysi vėliau į lovytę. Taip mažylis, nepajus temperatūros pasikeitimo ir nenubus.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Tea party
  Tea party prieš 3 m.

  Migdom 1-2h.. būtinai soskė turi būt burnoj, jei iškrenta, geriau kuo greičiau paduot. Dienos metu ir naktį puikiai užmiega pati, o naktinis užmigdymas..

 2. Fleja prieš 3 m.

  Katik sūnų migdžiau 1,5 val. Nešiojau, supau, pažindžiau ir ant rankų su muzika užsupau. Pamiegos lovytėj 30 min. atsibus, verks, nes bus ant pilvo apsivertęs, tada vėl supti ant rankų arba žindyti. Vaikas kitaip nuo gimimo nemoka užmigti. O labiausiai kankinamės su vyru jau paskutinius 2 mėn. kai jau ir savo lovytėje nebemiega.
  Labai pavydžiu, jei dienos metu ir pats vaikas užmiega, nes mūsų vaiką ir dieną reikia supti
  Uoj, juokas pro ašaras.

 3. User has not uploaded an avatar
  sauletekis82 prieš 3 m.

  O ka daryti kai mergaitei 2metukai ir negali uzmigti be mamos pirsto ar rankos?eisim I darzeli uz poros men,neisivaizduoju kaip atpratinti..miega savo lovytej bet tik su pirstu uzmiega kas migdo,ir dar nakti prabudus paiesko?juokas ir per asaras,zailai laikinas dalykas,merliuko neapkente nuo gimimo,o as su pirstu prisipratinau greitai uzmigti...siaubas,kaip dabar vaikui padeti?'....

 4. User has not uploaded an avatar
  kato prieš 3 m.

  sauletekis82 parašė:
  O ka daryti kai mergaitei 2metukai ir negali uzmigti be mamos pirsto ar rankos?eisim I darzeli uz poros men,neisivaizduoju kaip atpratinti..miega savo lovytej bet t…

  Mūsų berniukui 3,7 m., namie užmiega su tėčio arba mamos ranka (šalia vaiko lovos yra lova suaugusiajam, kuris migdo). Darželį lanko jau 2 metus, ten miega puikiai, jokios rankos nereikia (ir tokios problemos net nebuvo). Dar namuose lovoje būtinai turi būti mylimas meškutis (kitaip nemiegos). Darželyje meškučio nėra ir nereikia. Neatimkime iš vaiko mamos rankos/piršto, manau su laiku patys išaugs ir nebereikės.

 5. gato
  gato prieš 3 m.

  kato parašė:
  Mūsų berniukui 3,7 m., namie užmiega su tėčio arba mamos ranka (šalia vaiko lovos yra lova suaugusiajam, kuris migdo). Darželį lanko jau 2 metus, ten miega puikiai,…

  Pritariu. Darželyje vaikai dažnai elgiasi visai kitaip nei namuose. Gal miegos be jokio piršto ar rankos kuo puikiausiai.
  Pvz. mūsiškė pradžioj darželyje visai neužmigdavo, vėliau priprato ir miega kuo puikiausiai.

  2 metų mergytė dar labai mažutė, jei ji užmigdama su suaugusiojo ranka jaučiasi saugesnė, tai ir tegu. Nereikės gi tos rankos iki 18 m. tikrai