Migdymo būdai: I – migdyti tol, kol visiškai užmiega (20)

Migdymas supant

Kam tinka: naujagimiams ir kelių mėnesių amžiaus kūdikiams, taip pat visiems, kuriuos tėvai turi kantrybės taip migdyti.

Privalumai: derinamasi prie kūdikio, bandoma suprasti, kas jam geriausiai tinka, įsiklausyti į jo poreikius.

Trūkumai: dažnai šis būdas tėvams yra varginantis ir nelabai patogus. Jei šis metodas naudojamas ilgai (iki 9 mėn. ar ilgiau), gali atsirasti sąmoningas ar nesąmoningas pripratimas – pavyzdžiui, vaikas gali užmigti tik supamas ar maitinamas.

Esmė: tai daugiau ne metodas, o natūraliai ir instinktyviai susiformuojantis migdymo būdas. Kūdikis migdomas pasitelkiant į pagalbą „pagalbines priemones“ ir migdomas tol, kol visiškai užmiega. Tuomet mažylis paguldomas į lovytę. „Pagalbinės priemonės“ gali būti įvairios: supimas, lopšinės, maitinimas ir t.t.

Kaip tai daroma? Kūdikį galite nešioti, sūpuoti, dainuoti jam lopšines, žindyti arba maitinti iš buteliuko. Kitiems kūdikiams geriausiai „suveikia“ gatvės triukšmas, pavežiojimas vežimėliu ar net automobiliu. Užmigusį kūdikį paguldykite į lovytę ar lopšį.

Jeigu jums ir jūsų šeimai tinka toks kūdikio migdymo būdas – drąsiai jį naudokite. Kartais baiminamasi, kad kūdikis išleps ir įpras. Iš dalies tai tiesa: kai „pagalbinės“ migdymo priemonės naudojamos ilgesnį laiką – tarkime iki 9 mėnesių ar metų, vaikas gali tapti nuo jų priklausomas. Atsikratyti įpročio gali reikėti nemažai pastangų. Iš kitos pusės, kūdikiai, o ypač naujagimiai, neišlempa tikrąja to žodžio prasme, nes jų poreikiai yra labai natūralūs ir fiziologiški (pavyzdžiui, fizinio artumo poreikis). Kuo mažesnis kūdikis – tuo labiau reikia prie jo prisitaikyti ir paisyti jo ženklų. Vaikui augant, pamažu galima pereiti prie kitų migdymo būdų (ypač jei šeimai šis migdymo būdo kyla rūpesčių).

Bėda ta, kad yra kūdikių, kurie labai nemėgsta būti paguldyti į lovytę. Dažnai tokius mažylius vadiname neramiais, sunkiais, reikliais, „rankiniais“. Tokiems kūdikiams gali labiau tikti miegas kartu su mama vienoje lovoje.

Patarimas 1. Gera mintis yra kūdikį suvystyti taip, kad kuo mažiau judėtų rankos ir kojos: tuomet jis greičiau užmiega ir miega geriau, nes mataruodamas laisvai paliktomis galūnėmis neretai išbudina pats save.

Patarimas 2. Guldomi į lovytę, kūdikiai dažnai nubunda. Taip nutinka, nes lovytėje paprastai būna vėsiau negu mamos ar tėčio glėbyje. Kad to išvengtumėte, prieš pradėdami migdyti aprenkite kūdikį miegmaišiu ar susupkite į antklodę, su kuria ir paguldysite vėliau į lovytę. Taip mažylis, nepajus temperatūros pasikeitimo ir nenubus.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

(Ne)privalomas pietų miegas darželiuose

2023 m. gruodžio pradžioje visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Apie pietų miego (ne)naudą darželyje: baimės laikas vaikui?

Nors vieniems vaikams jis puiki proga pailsėti, kitiems, kuriems jo jau nebereikia, tampa tikru baimės laiku.

„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. O jei užmigdyti sunku? Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Nežinomaa prieš 3 m.

  Silk parašė:
  Maniskis ant sonu isvis nemiegodavo, tik ant nugaros. Nepatikdavo jam ant sonu

  Aš tai kažkaip bijau palikti vaiką ant nugaros, dieną leidžiu pagulėti ant nugaros, o šiaip guli ant šonų, pastoviai kaitomi šonai.🙂

 2. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 3 m.

  Nežinomaa parašė:
  Aš tai kažkaip bijau palikti vaiką ant nugaros, dieną leidžiu pagulėti ant nugaros, o šiaip guli ant šonų, pastoviai kaitomi šonai.🙂

  Kodel bijot? Jei del atpylimo, tai kudikiai turi refleksa pasukt galva.

 3. User has not uploaded an avatar
  Nežinomaa prieš 3 m.

  lilygirl parašė:
  Kodel bijot? Jei del atpylimo, tai kudikiai turi refleksa pasukt galva.

  Taip, mums ne visada pavyksta atrauginti, o mums tuoj bus savaitę.

 4. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 3 m.

  Nežinomaa parašė:
  Taip, mums ne visada pavyksta atrauginti, o mums tuoj bus savaitę.

  Nežinomaa parašė:
  Taip, mums ne visada pavyksta atrauginti, o mums tuoj bus savaitę.

  Pabandykit toki atrauginimo buda, jei ilgsi neatsirugsta. Kai panesiojat, paguldykit teumpam ant lovos ir ant nugaros ir vel pakelkit, maniskei labai padeda. Irgi budavo, kad laikant stacia neatsirugsdavo, pagildydavau ir vel pakeldavau, padedavo.

 5. Happy_Day
  Happy_Day prieš 3 m.

  Nežinomaa parašė:
  Taip, mums ne visada pavyksta atrauginti, o mums tuoj bus savaitę.

  Maniskis praktiskai neatsirukdavo, zinoma ir neatpylinedavo beveik, kelis kartus tebuvo, bet as nebijodavau, nes jis visada guledamas ant nugaros galvyte budavo sonu pasukes. Niekada nelaikydavo galvytes tiesiai. Visada sonu. turbut del to ir nebijodavau. ir nakti leisdavau ant pilvuko miegoti, nes jam padedavo kai pusdavo pilvuka, bet jis irgi visada pasukdavo galvyte sonu, todel irgi nebuvo baimes, kad uzdus ar dar kazkas