Migdymo būdai: I – migdyti tol, kol visiškai užmiega (8)

Kam tinka: naujagimiams ir kelių mėnesių amžiaus kūdikiams, taip pat visiems, kuriuos tėvai turi kantrybės taip migdyti.

Privalumai: derinamasi prie kūdikio, bandoma suprasti, kas jam geriausiai tinka, įsiklausyti į jo poreikius.

Trūkumai: dažnai šis būdas tėvams yra varginantis ir nelabai patogus. Jei šis metodas naudojamas ilgai (iki 9 mėn. ar ilgiau), gali atsirasti sąmoningas ar nesąmoningas pripratimas – pavyzdžiui, vaikas gali užmigti tik supamas ar maitinamas.

Esmė: tai daugiau ne metodas, o natūraliai ir instinktyviai susiformuojantis migdymo būdas. Kūdikis migdomas pasitelkiant į pagalbą „pagalbines priemones“ ir migdomas tol, kol visiškai užmiega. Tuomet mažylis paguldomas į lovytę. „Pagalbinės priemonės“ gali būti įvairios: supimas, lopšinės, maitinimas ir t.t.

Kaip tai daroma? Kūdikį gali nešioti, sūpuoti, dainuoti jam lopšines, žindyti arba maitinti iš buteliuko. Kitiems kūdikiams geriausiai „suveikia“ gatvės triukšmas, pavežiojimas vežimėliu ar net automobiliu. Užmigusį kūdikį paguldyk į lovytę ar lopšį.

Jeigu tau ir tavo šeimai tinka toks kūdikio migdymo būdas – drąsiai jį naudok. Kartais baiminamasi, kad kūdikis išleps ir įpras. Iš dalies tai tiesa: kai „pagalbinės“ migdymo priemonės naudojamos ilgesnį laiką – tarkime iki 9 mėnesių ar metų, vaikas gali tapti nuo jų priklausomas. Atsikratyti įpročio gali reikėti nemažai pastangų. Iš kitos pusės, kūdikiai, o ypač naujagimiai, neišlempa tikrąja to žodžio prasme, nes jų poreikiai yra labai natūralūs ir fiziologiški (pavyzdžiui, fizinio artumo poreikis). Kuo mažesnis kūdikis – tuo labiau reikia prie jo prisitaikyti ir paisyti jo ženklų. Vaikui augant, pamažu galima pereiti prie kitų migdymo būdų (ypač jei šeimai šis migdymo būdo kyla rūpesčių).

Bėda ta, kad yra kūdikių, kurie labai nemėgsta būti paguldyti į lovytę. Dažnai tokius mažylius vadiname neramiais, sunkiais, reikliais, „rankiniais“. Tokiems kūdikiams gali labiau tikti miegas kartu su mama vienoje lovoje.

Patarimas 1. Gera mintis yra kūdikį suvystyti taip, kad kuo mažiau judėtų rankos ir kojos: tuomet jis greičiau užmiega ir miega geriau, nes mataruodamas laisvai paliktomis galūnėmis neretai išbudina pats save.

Patarimas 2. Guldomi į lovytę, kūdikiai dažnai nubunda. Taip nutinka, nes lovytėje paprastai būna vėsiau negu mamos ar tėčio glėbyje. Kad to išvengtum, prieš pradėdama migdyti aprenk kūdikį miegmaišiu ar susupk į antklodę, su kuria ir paguldysi vėliau į lovytę. Taip mažylis, nepajus temperatūros pasikeitimo ir nenubus.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. jurshenas
  jurshenas prieš 6 m.

  Maniskis kai buvo kudikis irgi tik su merliuku uzmigdavo, nosyte ikniaubes. Siaip niekad nesupau, tai bedu neturejau, bet jau su tais miegojimo daiktais tai iki siol bedu yra. Is pradziu merlio jei nerasdavo tai tragediju tragedija o dabar jau jei tokiu nuvalkiotu pliusiniu suniuku nera tai visas daugiabutis girdi

 2. niki
  niki prieš 5 m.

  manoji panele,tai tik ant ranku uzmiega.jau jauciu,nes pasidaro labai irzli - niekas jai nebeidomu...,tada paimu i rankas truputi pasupu,kartais ilgiau ir uzmiega.tada paguldau i lovyte.aisku butu geriau jei uzmigtu pati,bet dar mazute,tai pavargsiu taip,o paskui ziuresim...

 3. Snipstas prieš 5 m.

  mus taip pat reikia pasupti ant vienos pagalves ir ijungti muzikele kitaip sunkiai uzmiega.

 4. Tea party
  Tea party prieš 4 mėn.

  Migdom 1-2h.. būtinai soskė turi būt burnoj, jei iškrenta, geriau kuo greičiau paduot. Dienos metu ir naktį puikiai užmiega pati, o naktinis užmigdymas..

 5. Fleja prieš 4 mėn.

  Katik sūnų migdžiau 1,5 val. Nešiojau, supau, pažindžiau ir ant rankų su muzika užsupau. Pamiegos lovytėj 30 min. atsibus, verks, nes bus ant pilvo apsivertęs, tada vėl supti ant rankų arba žindyti. Vaikas kitaip nuo gimimo nemoka užmigti. O labiausiai kankinamės su vyru jau paskutinius 2 mėn. kai jau ir savo lovytėje nebemiega.
  Labai pavydžiu, jei dienos metu ir pats vaikas užmiega, nes mūsų vaiką ir dieną reikia supti
  Uoj, juokas pro ašaras.