Migdymo būdai: I – migdyti tol, kol visiškai užmiega (20)
Kam tinka: naujagimiams ir kelių mėnesių amžiaus kūdikiams, taip pat visiems, kuriuos tėvai turi kantrybės taip migdyti.
Privalumai: derinamasi prie kūdikio, bandoma suprasti, kas jam geriausiai tinka, įsiklausyti į jo poreikius.
Trūkumai: dažnai šis būdas tėvams yra varginantis ir nelabai patogus. Jei šis metodas naudojamas ilgai (iki 9 mėn. ar ilgiau), gali atsirasti sąmoningas ar nesąmoningas pripratimas – pavyzdžiui, vaikas gali užmigti tik supamas ar maitinamas.
Esmė: tai daugiau ne metodas, o natūraliai ir instinktyviai susiformuojantis migdymo būdas. Kūdikis migdomas pasitelkiant į pagalbą „pagalbines priemones“ ir migdomas tol, kol visiškai užmiega. Tuomet mažylis paguldomas į lovytę. „Pagalbinės priemonės“ gali būti įvairios: supimas, lopšinės, maitinimas ir t.t.
Kaip tai daroma? Kūdikį galite nešioti, sūpuoti, dainuoti jam lopšines, žindyti arba maitinti iš buteliuko. Kitiems kūdikiams geriausiai „suveikia“ gatvės triukšmas, pavežiojimas vežimėliu ar net automobiliu. Užmigusį kūdikį paguldykite į lovytę ar lopšį.
Jeigu jums ir jūsų šeimai tinka toks kūdikio migdymo būdas – drąsiai jį naudokite. Kartais baiminamasi, kad kūdikis išleps ir įpras. Iš dalies tai tiesa: kai „pagalbinės“ migdymo priemonės naudojamos ilgesnį laiką – tarkime iki 9 mėnesių ar metų, vaikas gali tapti nuo jų priklausomas. Atsikratyti įpročio gali reikėti nemažai pastangų. Iš kitos pusės, kūdikiai, o ypač naujagimiai, neišlempa tikrąja to žodžio prasme, nes jų poreikiai yra labai natūralūs ir fiziologiški (pavyzdžiui, fizinio artumo poreikis). Kuo mažesnis kūdikis – tuo labiau reikia prie jo prisitaikyti ir paisyti jo ženklų. Vaikui augant, pamažu galima pereiti prie kitų migdymo būdų (ypač jei šeimai šis migdymo būdo kyla rūpesčių).
Bėda ta, kad yra kūdikių, kurie labai nemėgsta būti paguldyti į lovytę. Dažnai tokius mažylius vadiname neramiais, sunkiais, reikliais, „rankiniais“. Tokiems kūdikiams gali labiau tikti miegas kartu su mama vienoje lovoje.
Patarimas 1. Gera mintis yra kūdikį suvystyti taip, kad kuo mažiau judėtų rankos ir kojos: tuomet jis greičiau užmiega ir miega geriau, nes mataruodamas laisvai paliktomis galūnėmis neretai išbudina pats save.
Patarimas 2. Guldomi į lovytę, kūdikiai dažnai nubunda. Taip nutinka, nes lovytėje paprastai būna vėsiau negu mamos ar tėčio glėbyje. Kad to išvengtumėte, prieš pradėdami migdyti aprenkite kūdikį miegmaišiu ar susupkite į antklodę, su kuria ir paguldysite vėliau į lovytę. Taip mažylis, nepajus temperatūros pasikeitimo ir nenubus.
----------------------------------------------------
Kiti migdymo būdais:
I – migdyti tol, kol visiškai užmiega
III – savarankiškas nusiraminimas
Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt
Aš tai kažkaip bijau palikti vaiką ant nugaros, dieną leidžiu pagulėti ant nugaros, o šiaip guli ant šonų, pastoviai kaitomi šonai.🙂