Močiutės ir seneliai – geriausi anūkų draugai? (video)
„Senelė mūsų jauna, su džinsais ir tekina...“ Kai bėgame ir skubame per gyvenimą, pirmieji į pagalbą visada atskuba tėvai – vaikų seneliai, kurie patys augino, auklėjo, mokė savo vaikus. Šioje nepaprastai jaukioje „Tėvų darželio“ laidoje kalbame apie anūkus ir senelius, kurių užduotis – lepinti, mylėti, padėti, ir jų pagalbą mums, tėvams.
Seneliai – vaikų užuovėja
Vaikai ryšį su seneliais mezga nuo gimimo, todėl jis – ypatingas. Seneliai mažiau reikalauja, jie kantresni, visada šalia, noriai dalija dėmesį ir pramogauja. Močiutė Aušrelė prisipažįsta: „<...> aš tiesiog juos besąlygiškai myliu. Laikau juos pačia didžiausia dovana man.“ Šį senelių ir vaiko ryšį stiprina nuolatinis buvimas kartu, taip ugdoma pagarba kartoms. Seneliai vaikams perduoda istoriją.
Anūkai mylimi labiau?
Ar tikrai? Anot psichologės Jūratės Bortkevičienės, ne senelių atsakomybė auklėti vaikus. Auklėja ir taisykles nustato tėvai. Senelių atsakomybė – lepinti ir skirti dėmesį. Tačiau egzistuoja tam tikros lepinimo formos. Kokios jos? Koks lepinimas negatyvus ir žalingas vaikams, o koks – sveikas ir naudingas? Kaip išlaikyti pusiausvyrą ir ką reiškia tie „anūkų ir senelių susitarimai“?
Anūkai mylimukai ir nemylimukai
Vieniems dovanos, kitiems – dėmesys? Ar tikrai vaikai skaičiuoja ir matuoja senelių meilę? Tik vienodai dalijamas dėmesys, pagarba ir švelnumas augina senelių ryšį ir stiprina artumą.
Į pagalbą – tėvai
Mama Ieva prisipažįsta: „Mūsų močiutės niekada nesikiša, tariasi dėl dovanų. Jos tik dalija meilę.“ Bet ką daryti, kai senelių lepinimas peržengia ribas, o vaikų ir jų tėvų taisyklės ima negalioti, nes „senelių meilė beribė?.. Kai nuomonės skiriasi – pokalbiai ir taisyklės būtini.
Naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje šilta ir jauki tema išgvildena įdomius pašnekesius apie mylimiausias, pačias geriausias močiutes ir senelius. Patirtimi dalijasi ir močiutės. Jaukiai ir paprastai, kad ryšį stiprinti ir jį puoselėti būtų lengva.