Modelių mokykla vaikams: tėvų užgaida ar puiki galimybė?

Mergaitė sėdi ant mamos kelio, kuri ją bučiuoja Look Studio | Shutterstock.com

Šių dienų rinkoje įvairių būrelių vaikams paklausa – didelė kaip niekada anksčiau. Tarp jų gana populiarios ir modelių mokyklėlės. Tačiau tėvai jas vertina prieštaringai.

Vieni teigia, kad verčiau vaikus leistų į šokius, menus ar sporto treniruotes, kur vaikai įgis kur kas daugiau jiems gyvenime praversiančių įgūdžių. Tėvų nuomone, modelio karjera – labai sunki, lydima nežmoniškos konkurencijos, didelio krūvio, valgymo sutrikimų, svaigalų ir kt. Teigiama, kad tokiems būreliams labiau pritaria mažesnį išsilavinimą įgiję tėvai, ypač mamos, kurių pareiga namuose – tiesiog būti gražioms ir moteriškoms.

Kiti teigia, kad lankantys modelių mokyklėles vaikai gauna daug naudos: išmoksta gracingos laikysenos, gražiai judėti, pozuoti, puoštis, lavinamas jų estetikos jausmas, yra galimybė užsidirbti ir t. t.

Taigi, kaip yra iš tiesų ir kokius modelių mokyklų privalumus bei trūkumus galima išskirti?

Kodėl verta vaikus leisti į modelių mokyklą? Pagrindiniai privalumai

Tėvų požiūris į modelio karjerą gali pakisti, jei vaikai yra įtraukiami į praktinę veiklą (pavyzdžiui, dalyvauja fotosesijose, tampa įmonių reklaminiu veidu ir kt.). Pavyzdžiui, nemažai įmonių ieško vaikų, kurie joms padėtų kurti patrauklų turinį, skatinti pardavimus bei didinti prekės ženklo žinomumą.

Pažintis su pasauliu

Vaikams būtina susipažinti su juos supančiu pasauliu. Tačiau tėvai nerimauja, kad mados pasaulis nėra tam tinkamiausias būdas. Esą jis konkurencingas, sudėtingas ir jame ne vieta jautriam vaikui, bet iš tikrųjų tai gali padėti vaikams greičiau emociškai subręsti ir geriau suvokti, kas vyksta realiame pasaulyje.

Modelio darbas gali būti ir labai smagus. Vaikų modelių agentūros turi nemažai darbo su vaikais ir paaugliais patirties, todėl vaikai nesijaus tarsi atsidūrę ne savo rogėse ir nenuobodžiaus.

Tiesa, saugoti vaiko psichinę sveikatą ir bendrąją gerovę – išties svarbu, todėl vaikas ir tėvai drauge turi nuspręsti, ar modelio karjera nevers vaiko būti ne savimi.

Naujos pažintys, pasitikėjimas savimi, lavinamas grožio ir estetikos suvokimo jausmas

Patirtis prieš fotoobjektyvą gali padėti sustiprinti vaiko pasitikėjimą savimi. Lankydamas modelių mokyklėlę, vaikas susipažins su daugybe kitų vaikų, suaugusiųjų, kurių kitomis aplinkybėmis jis nebūtų sutikęs.

Vaikai, lankantys mados mokyklėles, paprastai turi aukštesnę savivertę lyginant su vaikais, kurie nelanko mokyklėlių ir nedalyvauja įvairiuose konkursuose.

Taip pat vaikai susipažįsta su grožio standartais, estetika, mokosi puoselėti išvaizdą ir kt.

Padeda ugdyti užsispyrimą, kantrybę

Modelio darbas – puikus būdas ugdyti kantrybę, mokyti siekti užsibrėžtų tikslų. Užaugęs vaikas turės įsilieti į darbo rinką. Jau būdamas mažuoju modeliu vaikas žinos, ko iš jo tikimasi, o tai pravers ateities karjeroje. Vaikas mokysis derinti mokslus, darbą ir laisvalaikį, planuoti laiką. Žmogus, išmokęs laiko planavimo subtilybių nuo pat mažens, įgis puikų pagrindą po kojomis ateičiai.

Kodėl neverta vaikų leisti į modelių mokyklą? Pagrindiniai trūkumai

Modelių mokyklėlėms reikia nemažai laiko, ypač jei vaikas dalyvaus kelias valandas trunkančiose fotosesijose, įvairiose atrankose, perklausose ir kt.

Turėkite omenyje, kad vaiką kažkas turės lydėti į renginius, todėl vieno iš tėvų darbo grafikas turi būti lankstus, jis turi apskritai nedirbti, gali tekti samdyti auklę ar lydintįjį asmenį. Įsidėmėkite, kad pačios modelių mokyklos veikia ir atrankos bei fotosesijos vyksta didmiesčiuose, tad atokiau gyvenančios šeimos turėtų būti nusiteikusios daugybei būsimųjų kelionių.

Veikla gali užgožti mokslus, laisvalaikį

Mažojo modelio veiklai teikiama pirmenybė, tad vaikui dažnai teks atšaukti planus paskutinę minutę.

Taip pat vaikas kartais turės praleisti pamokas, kitus būrelius, tad ar mokyklos administracija ir pedagogai tam pritars? Ar vaikas laisvalaikį tikrai norės leisti plušėdamas prie namų darbų, kurių nespėjo atlikti dėl ilgos fotosesijos?

Nuolatinė įtampa ir nuovargis

Modelio darbas suaugusiesiems kelia stresą, ir nors vaikų modelių agentūros ir prekių ženklai paprastai nekelia tokių aukštų reikalavimų, yra draugiškesni, vis tiek terminų teks laikytis, o tai – jau tam tikras spaudimas. Vaikui gali tekti dirbti ilgai ir sunkiai, tad įtampa ir nuovargis – irgi galimi šios veiklos palydovai.

Vietoje išvadų: ar vis tik verta pradėti modelio karjerą?

Tėvai turi nuspręsti, ar vaikui tikrai vieta modelių mokyklėlėje. Jei vaikas svajoja būti modeliu, jo patirtis veikiausiai bus teigiama, iš šios veiklos jis gaus realios naudos, tačiau jeigu tėvai vaiką į modelių mokyklą leidžia tik todėl, kad taip esą reikia, naudos nebus, vaikas gali pradėti stresuoti.

Modelių mokyklos priima įvairaus amžiaus vaikus, todėl jei dabar vaikas nepraėjo atrankos, tai dar nereiškia, kad jis neturi potencialo ir nėra sutvertas šiai veiklai. Talentingi vaikai, net ir nelankę modelių mokyklos, vis tiek ateityje gali tapti sėkmingais modeliais.

Jei vaikas negali apsispręsti, ar nori lankyti modelių mokyklą, visuomet galima bandyti jį užregistruoti į bandomąsias pamokas ar profesionalią fotosesiją: tik taip jis įsitikins, ar ši veikla – jam įdomi ir artima bei galėtų išaugti į puikią karjerą.

Susiję straipsniai

Moksleivių atostogos 2023-2024 mokslo metais

Moksleivių laukia rudens, žiemos (Kalėdų), žiemos ir pavasario (Velykų) atostogos, o mokslo metams pasibaigus prasidės vasaros atostogos.

Kaip užregistruoti vaiką į darželį?

Straipsnyje trumpai apžvelgiama priėmimo į darželius 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose tvarka.

Kokių vitaminų ir mineralų dažniausiai trūksta vaikams?

Kokių vitaminų ir mineralų dažniausiai trūksta vaikams, į kokius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį tėvams ir kaip papildyti mikroelementų atsargas?