Moters bambos pokyčiai nėštumo metu

Moters bamba nėštumo metu Basilico Studio Stock | Shutterstock.com

Daugelis nėščiųjų pastebi mažesnius ar didesnius bambos pokyčius, daugelis jų neramina, sukeldami klausimus, ar tai – normalu, ar vis tik reikėtų susirūpinti? Taigi, ką reikėtų žinoti apie bambos pokyčius pilvukui pradėjus sparčiai augti?

Iššokusi bamba nėštumo metu

Maždaug antrojo nėštumo trimestro pabaigoje (~25–28 sav.), pilvui intensyviai augant, raumenims plečiantis, būsimųjų mamyčių bamba iššoka į priekį. Tai nutiks net ir tuo atveju, jei iki tol bamba nuolat būdavo „įtraukta“, gili ir beveik nepastebima.

Ši būklė – laikina, pagimdžius, gimdai ir pilvo sienai traukiantis, bamba vėl turėtų sugrįžti į pirminę būseną. Kai kurioms nėščiosioms „išsišovusi“ bamba nepatinka, todėl jos ją klijuoja pleistrais, tvarsčiais ar kitaip stengiasi tą iškilimą paslėpti, kad po drabužiais jis būtų kuo mažiau pastebimas.

Kada reikėtų sunerimti? Jei bamba stipriai išsikišusi ar patinusi, jei bambos srityje apčiuopiate gumbelį, gali būti diagnozuota pilvo sienos (bambos) išvarža. Tai patologija, kai dalis organo ar audinio išsikiša per silpną pilvo raumens sieną į paodį. Ši būklė nėra pavojinga, tačiau moteris jaučia diskomfortą, skausmą, o išvarža gali didėti. Bambos išvaržos – gana dažnos nėštumo metu arba po gimdymo. Pagrindinis simptomas – skausmingas, paspaudus neišsilyginantis gumbelis (ar keli gumbeliai) aplink bambą.

Plokščia bamba nėštumo metu

Nėštumo metu bamba taip pat gali tapti plokščia, lygi, įsitempusi odos paviršiuje. Tokio tipo bamba – irgi visiškai normalu, ir kai tik pagimdysite, pilvas ir bamba vėl grįš į įprastas normas.

Srities aplink bambą niežėjimas

Nemažai nėščiųjų pastebi keistą reiškinį: pilvo odą aplink bambą pradeda intensyviai niežėti. Tai vyksta dėl odos tempimosi, tad nerimauti nėra reikalo: niežulys – tik laikinas ir visiškai normalus. Norint sumažinti diskomfortą, reikėtų dažniau drėkinti pilvo odą aliejumi, kremu ar losjonu. Jei šis pojūtis labai vargina, galima įsigyti ir specialų kremą iš vaistinės.

Daugiau apie odos niežėjimą nėštumo metu skaitykite:

Bambos skausmas nėštumo metu

Kartais bambos srityje nėščiosios jaučia skausmą. Skausmą gali sukelti pilvo odos arba raumenų tempimasis / plėtimasis. Jei pajutote skausmą, būtinai informuokite savo gydytoją: jis įvertins bambos pokyčius, galimas skausmo priežastis ir patars, kaip elgtis. Atminkite, kad pilvui tempiantis diskomforto paprastai išvengti nepavyksta.

Svarbu

Jei skausmas bambos srityje – aštrus, veriantis, tęsiasi ilgiau nei minutę, gydytojui skambinkite nedelsdama.

Bambos auskarai ir nėštumas

Jei bamboje turite auskarą, veikiausiai bus aktualu, kaip elgtis: auskarą palikti ar išsiverti? Taigi kiekviena moteris, pasitarusi su gydytoju, priima individualų sprendimą: vieno atsakymo nėra. Kai kurios nėščiosios pilvukui smarkiai padidėjus segėdamos bambos auskarą jaučia diskomfortą, todėl nedvejodamos auskarą išsisega. Auskarai, pagaminti iš neelastingų medžiagų, gali sužaloti, todėl dažnai nėščiosios įprastus auskarus pakeičia silikoniniais arba plastikiniais, kur kas ilgesniais, o po gimdymo vėl įsiveria originalų iki pastojant turėtą auskarą. Svarbiausia, kad jaustumėtės patogiai ir nekiltų grėsmių sveikatai.

Daugiau apie moters išvaizdos pokyčius nėštumo metu skaitykite:

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.