Moters kūnas po nėštumo: atsakymai į pagrindinius klausimus

Moteris laiko kūdikį ant rankų Stanislaw Mikulski | Shutterstock.com

Tai ta pati jūs... bet kitokia. Kaip susitaikyti su fiziniais kūno pokyčiais, kuriuos sukelia nėštumas?

Nors galite būti viena iš tų laimingųjų, kurios atsigauna po gimdymo gana greitai ir netrukus grįžta į ankstesnes kūno formas, nesijauskite blogai, jei tai nėra taip lengva. Dauguma moterų nesėkmingai kovoja su po gimdymo atsiradusiais pokyčiais.

Iš anksto žinant, kas nutiks, gali būti lengviau pasiruošti. Štai ko tikėtis...

Kodėl aš vis dar atrodau nėščia?

Taip galite jaustis dėl to, kad nėštumo metu jūsų raumenys buvo ištempti, todėl pilvas iš karto nesugrįš į įprastinę formą, kokia buvo anksčiau. Kurį laiką jis bus šiek tiek laisvesnis.

Kaip atsigauti?

Galbūt to nežinote, bet jums gali padėti žindymas: jis sukelia susitraukimus, dėl kurių kur kas greičiau susitraukia gimda. Ir degina kalorijas. Taip pat padės ir mankšta po gimdymo: sportas gali tonizuoti dubens dugno ir pilvo raumenis ir, žinoma, būti papildoma motyvacija sveikiau maitintis.

Problemos, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Kai esate nėščia, jūsų pilvo raumenys gali atsiskirti. Kai jūsų kūdikiui sueis aštuonios savaitės, jie turėtų normalizuotis. Jei jie vis dar atsiskyrę, pasitarkite su savo šeimos gydytoju: gali prireikti siuntimo pas kineziterapeutą.

Ar strijos po nėštumo išnyks?

Nėštumo metu galėjote pastebėti strijų ant pilvo, krūtų ir vidinės šlaunų pusės. Jos atrodo kaip siauros rožinės arba violetinės linijos. Po gimdymo šie dariniai turėtų išnykti.

Kaip atsigauti?

Galite įsigyti produktų, skirtų strijoms šalinti ar mažinti, tačiau atlikta mažai tyrimų, kad įvairios kosmetinės priemonės iš tiesų veikia. Galbūt strijos taps mažiau pastebimos, nors mažai tikėtina, kad jos visiškai išnyks. Jei ypač išgyvenate dėl šių pokyčių, galite pasidomėti apie jų šalinimą lazeriu.

Ar nugaros skausmas po gimdymo yra normalu?

Taip, daug moterų po gimdymo patiria nugaros skausmus.

Kaip atsigauti?

Turėtumėte:

  • žindydama gerai atremkite nugarą;
  • atsiklaupkite arba pritūpkite (tik nelenkite nugaros), norėdama atlikti darbus, kurie reikalauja susilenkti, pavyzdžiui, maudydama kūdikį;
  • sauskelnes keiskite ant pakelto paviršiaus;
  • keldama kūdikį laikykite nugarą tiesiai ir sulenkite kelius;
  • stumdama vežimėlį laikykite nugarą tiesiai arba nešiokite kūdikį gerai prigludusioje vaikjuostėje.

Jei nugaros skausmas nepraeina, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Ar nuovargis yra normalu?

Taip. Įprasta jaustis neįtikėtinai pavargusiai po gimdymo. Jūsų kūnas daug išgyveno, be to, kūdikis greičiausiai pabus kelis kartus per naktį. Bet kuo toliau – tuo bus geriau. Patikėkite.

Kaip atsigauti?

Sena tiesa – pamiegoti, kol miega kūdikis. Jei maitinate mišinuku arba kombinuotai, pasidalykite naktiniais maitinimais su savo partneriu.

Naudingas patarimas

Stenkitės eiti miegoti labai anksti, tarkime, 1 savaitę. Jei per anksti ir negalite užmigti, prieš tai pusvalandį kaip nors atsipalaiduokite, pavyzdžiui, pagulėkite šiltoje vonioje.

Problemos, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Jei esate ypač irzli, įsitempusi ar prislėgta, pasikalbėkite su savo gydytoju. Jis gali įvardyti priežastį, įvertinęs simptomus: galbūt užklupo pogimdyvinė depresija

Kodėl po gimdymo dažnai skauda galvą?

Apytiksliai 39 % moterų pirmą savaitę po gimdymo jaučia galvos skausmą.

Kaip atsigauti?

Gerkite daug vandens ir vartokite paracetamolį arba ibuprofeną.

Problemos, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Pasakykite savo šeimos gydytojui, jei jus vargina stiprus ar nuolatinis galvos skausmas, ypač jei buvo atliktas epidūras. Tai gali būti eklampsijos (aukšto kraujospūdžio) požymis, tad gali prireikti gydymo.

Ir, galiausiai, pora kitų rūpesčių po gimdymo...

Cezario pjūvio randas

Atkreipkite dėmesį, kad žaizda būtų švari, dėvėkite laisvus patogius drabužius ir, jei reikia, išgerkite skausmą malšinančių vaistų. Kreipkitės į gydytoją, jei įtariate, kad radosi infekcija. Infekcijos požymiai – išskyros, nemalonus kvapas ir pan. Cezario pjūvio randas laikui bėgant taps mažiau pastebimas, ir dažnu atveju jį paslėps gaktos plaukai.

Giliųjų venų trombozė

Nėščioms ir maždaug prieš šešias savaites pagimdžiusioms moterims kyla didesnė giliųjų venų trombozės rizika. Simptomai: patinusios, skausmingos kojos ir (arba) pasunkėjęs kvėpavimas.

Giliųjų venų trombozę sukelia giliosiose kojų venose susidarantis krešulys. Tai gali būti mirtina, jei krešulys nukeliauja iš jūsų kojų į plaučius. Jei po ilgesnio pasivaikščiojimo ar sėdėjimo kojos patinsta, jas skauda ar pasunkėjo kvėpavimas, skubiai kreipkitės į šeimos gydytoją.

Susiję straipsniai

Gausus prakaitavimas nėštumo metu

Nėštumo metu gausesnis prakaitavimas tiek dieną, tiek ir naktį pasitaiko itin dažnai. Ką daryti, kad prakaitavimas nėščiosios pernelyg nevargintų?

Kaip sumažinti pykinimą nėštumo metu?

Pykinimas - nėštumo simptomas su kuriuo susiduria didžioji dalis besilaukiančiųjų. Pasinaudokite išbandytais būdais, padėsiančiais jaustis geriau.

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.