Motinystė, aplankiusi nesulaukus pilnametystės: iššūkius numatyti buvo sunku

„Pamenu tai, kad aš iki paskutinės minutės netikėjau, kad tai įvyks“ „Pamenu tai, kad aš iki paskutinės minutės netikėjau, kad tai įvyks“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau septynioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tėtis Simonas Urbonas, tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas, antrą naujų metų laidą pradeda pokalbiu apie nepilnamečius tėvus. Retai viešai, bet labai dažnai – už akių aptariama tema.

Jaukiame pokalbyje dalyvauja dainininkė Mia, savo sūnaus susilaukusi dar 11-oje klasėje, ir dvynukių mama, pagarbios tėvystės filosofijos skleidėja Dovilė Šafranauskė.

Plačiau skaitykite:

Baimės, kylančios nepilnametei mamai

Laidos vedėjui paklausus, kokios tos pirmosios baimės, sužinojus, kad esi nėščia 11-oje klasėje, dainininkė Mia buvo atvira: „Pamenu tai, kad aš iki paskutinės minutės netikėjau, kad tai įvyks, kad tai vyksta. Svarsčiau, gal tai yra ne dėl „to“, kas vyksta dabar su manim. Kad tai yra netikra kažkaip. <...> Ir tuos visus tyrimus, darymus testų ir taip toliau aš vis kažkaip atidėliojau, galvodama „gal dar ne šiandien, gal dar nedarysiu“.“

Ką tai reiškia? Kodėl jauna mergina nuolat metė šią mintį iš galvos ir mąstė, kad tai vyksta ne jos gyvenime? Ką į šį klausimą atsako specialistė?

Tevai paprastai podcastasMia, Simonas Urbonas, Dovilė Šafranauskė

Diskusijos mūsų forume:

Ankstyva motinystė: ar galima įžvelgti pliusų?

Garsi moteris laidoje atskleidžia, kad šiandien jos sūnui – jau 22-eji ir sako išduosianti paslaptį: „Tuo metu, kai visi vaikščiodavo į klubus, važiuodavo atostogų su tėvais, atostogaudavo su draugais ar eidavo į vakarėlius, aš sėdėdavau prie savo vaiko. <...>. Šiandien, kada „visi apsivaikavę“, jie visi sėdi prie lopšio, vežioja vaikus į mokyklas, į darželius, o aš sėdžiu ir poilsiauju.“ Mia pabrėžia, kad, savo atvargusi jaunystėje, šiandien turi šalia savo sūnų – geriausią draugą.

Ar gali mama ir vaikas būti draugais? Kur yra šios draugystės riba ir kodėl ji – pavojinga? Laidoje atsako specialistė.

Plačiau skaitykite:

Mia: „Sunku, nieko neturint, išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“

Mia sako, jog ji taip ir išėjo: tuščiomis rankomis. Kas tada atsitiko? „Dirbi darbus nonstopu, ieškaisi bet kokio darbo, <...>, ir tiesiog bandai išgyventi.“ Dainininkė sako, kad tuo metu tikrai nebuvo „pyragų laikas“, buvo sunku ir finansiškai, ir morališkai, teko dirbti net keliuose darbuose. Taigi muzikinio kelio pradžioje, su mažu vaiku ant rankų, teko suktis net trijuose darbuose, nes paramos nebuvo, o „vyras pasitepė slides kaip jam buvo patogiau“.

Kaip reikėjo statytis pagrindą po kojų, būti mama, dirbti ir siekti karjeros be jokio užnugario ir pagalbos? Mia apie viską kalba laidoje.

Visą tinklalaidę apie paauglišką Mios (Vilijos Pilibaitytės) motinystę, iššūkius, išbandymus ir šiandienę savijautą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale kiekvieną antradienį, 19 val.:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

01:05 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:32 – kaip Mia tapo nepilnamete mama

04:20 – nepilnametei mamai kylančios baimės

11:18 – kaip tėvams priimti žinią, kad nepilnametis vaikas laukiasi

12:40 – ankstyvos tėvystės pliusai

14:47 – Mios santykis su tėvais ir su sūnumi

18:59 – palaikymas nepilnametei mamai

20:03 – sunku nieko neturint išeiti su vaiku į gatvę

23:20 – Mios ir Mato tradicijos

26:47 – vaikas tėvams – ir draugas

33:39 – tėvystėje pavargti nėra kada

37:02 – kaip vaiko paauglystę išgyventi tėvams

40:13 – jei sūnus Matas anksti taptų tėvu

43:24 – moterų klaidos – per vaikus keršyti vyrams

46:31 – ankstyvos ir vėlyvos motinystės minusai ir pliusai

Susiję straipsniai

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“

Veroniką atleidžiant pakišo dokumentus: „Aš skaitau, ir tiesiog... ką?“

Kai Veronika, būdama vieniša mama, buvo spaudžiama išeiti iš darbo tuščiomis, pradėjo ieškoti pagalbos, kas jai padėtų šioje situacijoje.