Motinystės realybė: „Būdavo taip sunku, kad nežinojau, ar miegojau“

„Nėra nesergančių vaikų“ – ar tikrai? „Nėra nesergančių vaikų“ – ar tikrai?

Tėvų diskusijos apie vaikų ligas nesibaigia: kas geriau – namų metodai ar moderni medicina? Kada tikrai reikia kreiptis į gydytoją, o kada pakanka laukti ir duoti daugiau arbatos? Ar tikrai geriausia priemonė nuo peršalimo – šiltos kojinės ir citrina? O gal vaikui susirgus geriau nieko nedaryti ir „tegul pats išgyja“?

Apie tai naujausiame „Tėvai paprastai epizode vedėjas Simonas Urbonas kalbina dvi pašnekoves: Gintarę Trainavičienę – šeimos gydytoją, sporto trenerę, kuri instagrame turi net per 18 tūkst. sekėhų ir visada visiems atsako į klausimus, ir Viktoriją Arlauskienę – tapytoją ir mamą, kuri tiki, kad prevencija yra geriausias vaistas nuo ligų.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

„Nėra nesergančių vaikų“ – ar tikrai?

Gydytoja G. Trainavičienė neslepia – vaikų ligos yra neišvengiama jų augimo dalis. „Nėra vaikų, kurie neserga. Jų organizmas turi pažinti virusus ir bakterijas, kad išmoktų su jais kovoti“, – sako ji. Tačiau ar tikrai kiekvieną slogą reikia gydyti vaistais?

Vaikų ligos ir tėvų emocijos Tėvai paprastaiGyd. Gintarė Trainavičienė, Simonas Urbonas, Viktorija Arlauskienė

Vaikų nutukimas: šių dienų iššūkis

Pasak gydytojos, šiandien vaikai tikrai serga kitaip nei prieš kelis dešimtmečius. „Anksčiau daugiausia problemų kėlė bakterinės infekcijos, dabar – virusinės ligos ir įvairūs alerginiai susirgimai. Taip pat daugėja nutukimo atvejų tarp vaikų, kurie ilgainiui sukelia įvairių sveikatos problemų“, – sako ji.

Plačiau skaitykite:

Ką žino gydytojai, bet ignoruoja tėvai?

Didžiausi mitai apie vaikų sveikatą:

„Jeigu vaiką paskiepijau, jis tikrai nesirgs.“ – Netiesa. Skiepai apsaugo nuo sunkių ligų formų, bet ne visada nuo pačios ligos.

„Citrina ir imbieras padės išvengti visų ligų.“ – Naudinga, bet toli gražu ne visagalė priemonė. Imunitetas priklauso nuo daugelio faktorių.

„Jei tris dienas laikosi temperatūra, reikia antibiotikų.“ – Mitas. Antibiotikai reikalingi tik esant bakterinei infekcijai, o dauguma vaikų ligų yra virusinės.

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pašnekovų pristatymas
06:15 – kaip dainos ir menas padeda išgyventi ligų laikotarpius?
12:40 – ar įmanoma išvengti vaikų ligų?
18:20 – pagrindiniai tėvų mitai apie sveikatą
25:05 – ar įmanoma sustiprinti vaikų imunitetą?
32:10 – ligos ir šeimos dinamika: kaip nesipykti su antra puse?
38:45 – kaip vaiko liga gali parodyti, kad jis jaučiasi vienišas?
45:30 – kaip tėvai patys save išsekina ir kodėl reikia laiko sau?
52:50 – ką būtina žinoti apie prevenciją ir vitaminus?
58:30 – svarbiausi patarimai tėvams

Susiję straipsniai

Vaiko netektis: Donatas neteko ką tik gimusios dukters

Donatas Kantakevičius sako, kad tik pačioje nėštumo pabaigoje su žmona sužinojo, jog dukrytė turi problemų su širdele ir reikės operacijų.

Gydytojai buvo atviri: „Jei jūsų vaikas išgyvens penkias paras – įvyks stebuklas“

Tėvystė – tai ne tik džiaugsmo, bet ir milžiniškų iššūkių kelias. Tačiau kas nutinka, kai tėvai susiduria su situacija, kuriai nėra pasiruošę?

CRB tyrimas: ar jūsų sergančiam vaikui reikia gerti antibiotikus?

Anksčiau peršalusiems ir sunkesne ligos forma sergantiems vaikams gydytojai skirdavo antibiotikų. Dažnai jie būdavo skiriami profilaktiniais tikslais.