Naktiniai košmarai ir naktiniai siaubo priepuoliai (60)

Nors tai skamba panašai, naktiniai košmarai ir naktiniai siaubo priepuoliai nėra vienas ir tas pats. Kaip juos atskirti?
Naktiniai siaubo priepuoliai
Vaiko elgesys naktinio siaubo priepuolio metu
Naktinių siaubo priepuolių metu vaikas pradeda verkti ar net klykti, vaiko akys paprastai būna plačiai atmerktos, jis atrodo išsigandęs ir sutrikęs, tačiau nebando ieškoti pagalbos, nes nebūna visiškai nubudęs ir sąmoningas, jis nemato kas dedasi aplinkui, taip pat ir jūsų, jei ateinate į vaiko kambarį.
Tai, kad vaikas nėra sąmoningas, yra pagrindinis siaubo priepuolio ir pabudimo iš naktinio košmaro skirtumas, nes pabudęs iš naktinio košmaro vaikas būna visiškai sąmoningas.
Kiek trunka naktiniai siaubo priepuoliai?
Naktinis siaubo priepuolis gali trukti nuo kelių minučių iki pusvalandžio, tačiau jam pasibaigus vaikas užmiega ir ryte šio epizodo neprisimena.
Šis priepuolis ištinka pirmoje nakties pusėje, kuomet vaikas yra giliojoje miego fazėje, apytiksliai dvi-trys valandos po užmigimo. Manoma, kad dėl kažkokių priežasčių vaikas nesugeba pereiti iš giliojo miego fazės į greitojo miego fazę ir dėl to sutrinka jo miegas.
Kam dažniausiai pasireiškia naktiniai siaubo priepuoliai?
Šiuos priepuolius patiria vaikai nuo apytiksliai vienerių metų (nors pasitaiko ir jaunesniems), ir jie gali tęstis iki mokyklinio amžiaus. Tikslios statistikos nėra, tačiau manoma, kad jie vargina 3-5% vaikų.
Jei bent vienas iš vaiko tėvų vaikystėje patirdavo šiuos priepuolius, yra didelė tikimybė, kad juos patirs ir jų mažylis.
Ką daryti, jei vaikui kartojasi naktiniai siaubo priepuoliai?
Naktiniai siaubo priepuoliai atrodo bauginančiai, todėl tėvai mano, kad tai yra rimtas sutrikimas ir jų vaikui reikia specialisto pagalbos.
Tačiau ekspertai teigia, jog naktiniai košmarai yra normalus reiškinys, ir su laiku, trumpėjant giliojo miego fazės trukmei, vaikas juos išauga.
Tėvai tegali padėti vaikui pamėgindami šių priepuolių išvengti, o jiems ištikus – imtis teisingų veiksmų siaubo priepuoliams suvaldyti.
Taip pat skaitykite
Naktiniai košmarai
Naktinį košmarą susapnavęs vaikas taip pat gali verkti ir atrodyti išsigandęs, tačiau, skirtingai nuo naktinio siaubo priepuolio, jis nubunda, yra sąmoningas, dažnai bėga į tėvų kambarį ar kaip kitaip ieško paguodos ir nusiraminimo.
Jei vaikas pakankamai gerai kalba, jis gali papasakoti, kas jį išgąsdino, o ryte atsimena nakties įvykius. Košmarą susapnavęs vaikas gali bijoti likti vienas, todėl greičiausiai turėsite likti šalia ir turėsite padėti jam vėl užmigti.
Kitas skirtumas nuo naktinių siaubo priepuolių – nubudimai iš naktinio košmaro paprastai nutinka antrojoje nakties pusėje, kuomet vaikas yra greitojoje (arba kitaip sapnų) miego fazėje.
Košmarus gali sapnuoti ir visai maži vaikai, tačiau dažniausiai blogi sapnai aplanko vyresnius nei trijų metų vaikus. Praktiškai kiekvienas vaikas yra bent kartą pabudęs iš naktinio košmaro.
Jei norite, kad vaikas dabar miegotų ramiau, pasinaudokite patarimais, kaip sumažinti naktinių košmarų tikimybę ir kaip elgtis, jei vaikas dėl jų nubunda.
Sveikos mamos... Mano maziui 1.4men ir tai prasidėjo.. Atrodo išeisiu is proto nes kai tik pardeda verkt aš jį imu ant rankų glaut, o jis mane stumia. Ta prasme neįmanoma jo nesiot, jis klykia ir stumia mane rankom ir kojom. Skauda širdį. O kartu ir pačios nervai ant stygos nes nieko negaliu padaryt. Bijau net daktarei skambint klaust kad pas psichiatrus ne siųstų vaiko, vaikas sveikas viskas gerai, bet šitas dalykas toks šiurpus, su vyru ne laukiam ir nakties. Kitas dalykas tas buvo pasikartoję ir dieną. Tik taip būna kada jis,, nedamiega,,. Kaip ir čia rašo nesugeba į kitą miego faze pereiti... Tikiuosi mums greit praeis..