Namų ruoša nėštumo metu: kaip pasiskirstyti darbus? (78)

Namų ruoša nėštumo metu

Kas kokius darbus daro? O kas jų daro daugiau? Daugelyje šeimų ši tema sukelia aibę konfliktų. Net jei iki nėštumo tvarkėtės ir sutardavote puikiai, laukiantis gali tekti darbus persiskirstyti: nėštumo metu dėl prastesnės savijautos ir besikeičiančių kūno formų nebegalėsi daryti tiek, kiek darydavai anksčiau. Po gimdymo rūpesčių bus dar daugiau, tad geriausias būdas užtikrinti, kad darbai būtų padaryti, o namuose vyrautų taika ir ramybė - sėsti ir iš anksto susitarti, kas ką daro. Ypač, jei didžioji namų ūkio darbų iki šiol gulėjo ant kurio nors vieno pečių, o kitam atrodė, kad namų darbai "pasidaro savaime", tai yra puiki proga darbus persiskirstyti.

Pirmasis žingsnis. Susėskite ir sudarykite nuolatinių buities darbų sąrašą. Suskirstykite juos į kasdieninius, kassavaitinius ir tuos, kuriuos reikia atlikti kartą per mėnesį.

Antrasis žingsnis. Būtiniausius, neišvengiamus darbus pažymėkite žvaigždute - juos pasiskirstyti yra svarbiausia. Jei nesutariate, svarbu tai ar ne, galite padaryti eksperimentą: nedarykite to darbo kurį laiką. Tas pats metodas tinka ir tuo atveju, jei nesutariama dėl darbo sunkumo: pavyzdžiui, jei kuriam atrodo, kad vonią valyti reikia kartą per savaitę ir tai užtrunka valandą, o kitam atrodo, kad pakanka tam skirti pusvalandį per dvi savaites, išbandykite abu variantus praktikoje - tai tikrai padės išvengti tuščių ginčų bei priimti geriausią sprendimą.

Trečiasis žingsnis. Pasiskirstykite, kas kuriuos darbus atliks. Būtinai tai darykite kartu, kitaip vienam iš jūsų atrodys, kad tai - „įsakymas iš viršaus“. Geriausia, jei kiekvienas išsirenka norimą darbą: pavyzdžiui, vienas rūšiuoja skalbinius ir sudeda juos į skalbyklę, kitas juos išdžiausto. Vienas gamina valgyti, kitas plauna indus ir sutvarko virtuvę (kad nepabostų, galima skirstytis dienomis - pavyzdžiui, vienas gamina pusryčius darbo dienomis, kitas - savaitgaliais). Vienas siurbia ir valo dulkes, kitas pasirūpina vonios ir tualeto švara.

Tai labai geras būdas išsiaiškinti, kuriam kokie darbai yra priimtiniausi ir atrodo svarbiausi. Gali nutikti, kad vyras pasirinks būtent tuos darbus, kurių žmona negali pakęsti. Nors sąrašo sudarymas neduoda jokių garantijų, bet bent jau padeda aiškiai susitarti, kas už ką yra atsakingas, taigi, jei pakloti lovą yra tavo darbas, nuo šiol nebereikės ginčytis, kieno eilė tai daryti.

Naujausi komentarai

 1. Bianka
  Bianka prieš 7 mėn.

  Tvarkiausi įprastai. Judėjimas dar kaip tik padėdavo geriau jaustis, nors paskutinis nėštumas ir buvo sunkiausias, bet pajudėjus palengvėdavo. aišku langų jau nevaliau, išsivalysiu dabar Bet patalynę pakeist, su siurbliu ir šluota, bei dulkes nuvalyt tikrai gali visos, jei nėra gulimo rėžimo Aišku, kai gali sau leisti namų tvarkytoją ir nesi prieš svetimą žmogų namuose - kodėl gi ne. Aš asmeniškai galiu leisti tą sutvarkymą sau, bet man nepatinka, kai svetimi žmonės po mano namus sukiojasi, todėl mieliau tvarkausi pati, o kai reiia ir vyras padeda

 2. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 7 mėn.

  Nenorėčiau, kad svetimi žmonės landžiotų pakampėm

 3. Antikute
  Antikute prieš 7 mėn.

  hailiee parašė:
  nu ne visos nestumo metu gerai jauciasi

  Tai jei gulimas rezimas tai cia kitas atvejis, yra issimciu bet jei normalus nestumas nematau bedu tvarkytis. Nors zinau tokiu kurios net ir normalu nestuma turi bet juo dangstosi nes ale daug ko negali ir varineja vyra niekas nesako kasdien namu tvarkytis, buna dienu kai blogiau jauties ir buna kai geriau, tai kodel nepasutvarkius ypac kai dekrete nera ka veikt

 4. hailiee
  hailiee prieš 7 mėn.

  .Lėlytė. parašė:
  Nenorėčiau, kad svetimi žmonės landžiotų pakampėm

  galiu pasakyt, kad as kvieciausi kelias tvarkytojas, o dabsr tvarko vyras su zmona, kurie ir kaimynam tvarko. kazkaip sutapo biolaukai. aisku, smagiau, kai ner pasaliniu namie, bet gerai, kad nereikia paciai valyti.

 5. Mascarene
  Mascarene prieš 7 mėn.

  Jau nuo kokios 35 sav vyras didžiąją dalį namo sutvarko, nes kol spėju virtuvinį sutvarkyt jis jau būna išsiurbęs ir nešasi siurblį į antrą aukštą ir jam patinka tvarkytis, tai sūnus matys lb gražų pavyzdį tai pat gamina pagrinde jis, mane įtraukia smulkiems darbams tik. Apsipirkinėjimą irgi jau nori perimti, tai galės, kai lelis gims