Namų ruoša nėštumo metu: kaip pasiskirstyti darbus? (69)

Namų ruoša nėštumo metu

Kas kokius darbus daro? O kas jų daro daugiau? Daugelyje šeimų ši tema sukelia aibę konfliktų. Net jei iki nėštumo tvarkėtės ir sutardavote puikiai, laukiantis gali tekti darbus persiskirstyti: nėštumo metu dėl prastesnės savijautos ir besikeičiančių kūno formų nebegalėsi daryti tiek, kiek darydavai anksčiau. Po gimdymo rūpesčių bus dar daugiau, tad geriausias būdas užtikrinti, kad darbai būtų padaryti, o namuose vyrautų taika ir ramybė - sėsti ir iš anksto susitarti, kas ką daro. Ypač, jei didžioji namų ūkio darbų iki šiol gulėjo ant kurio nors vieno pečių, o kitam atrodė, kad namų darbai "pasidaro savaime", tai yra puiki proga darbus persiskirstyti.

Pirmasis žingsnis. Susėskite ir sudarykite nuolatinių buities darbų sąrašą. Suskirstykite juos į kasdieninius, kassavaitinius ir tuos, kuriuos reikia atlikti kartą per mėnesį.

Antrasis žingsnis. Būtiniausius, neišvengiamus darbus pažymėkite žvaigždute - juos pasiskirstyti yra svarbiausia. Jei nesutariate, svarbu tai ar ne, galite padaryti eksperimentą: nedarykite to darbo kurį laiką. Tas pats metodas tinka ir tuo atveju, jei nesutariama dėl darbo sunkumo: pavyzdžiui, jei kuriam atrodo, kad vonią valyti reikia kartą per savaitę ir tai užtrunka valandą, o kitam atrodo, kad pakanka tam skirti pusvalandį per dvi savaites, išbandykite abu variantus praktikoje - tai tikrai padės išvengti tuščių ginčų bei priimti geriausią sprendimą.

Trečiasis žingsnis. Pasiskirstykite, kas kuriuos darbus atliks. Būtinai tai darykite kartu, kitaip vienam iš jūsų atrodys, kad tai - „įsakymas iš viršaus“. Geriausia, jei kiekvienas išsirenka norimą darbą: pavyzdžiui, vienas rūšiuoja skalbinius ir sudeda juos į skalbyklę, kitas juos išdžiausto. Vienas gamina valgyti, kitas plauna indus ir sutvarko virtuvę (kad nepabostų, galima skirstytis dienomis - pavyzdžiui, vienas gamina pusryčius darbo dienomis, kitas - savaitgaliais). Vienas siurbia ir valo dulkes, kitas pasirūpina vonios ir tualeto švara.

Tai labai geras būdas išsiaiškinti, kuriam kokie darbai yra priimtiniausi ir atrodo svarbiausi. Gali nutikti, kad vyras pasirinks būtent tuos darbus, kurių žmona negali pakęsti. Nors sąrašo sudarymas neduoda jokių garantijų, bet bent jau padeda aiškiai susitarti, kas už ką yra atsakingas, taigi, jei pakloti lovą yra tavo darbas, nuo šiol nebereikės ginčytis, kieno eilė tai daryti.

Naujausi komentarai

 1. Kristiliuke
  Kristiliuke prieš 6 m.

  Kadangi jauciuosi gerai tai ir namus tvarkau pati, liko tik 4 dienos, o as siandien visa diena namus sveiciausi vienintelis dalykas ko nedarau, tai nebevalau langu, kai reikia mama atvaziuoja ir nuvalo, nes islipti ant laukines palanges reikia norint juos nuvalyt.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Labas rytas kituose forumuose radau,kad merginos skelbiasi,kuo naudingi gali būti jų vyrai,tai pasidalinsiu ir aš:)-maniškis gali pagelbėti santechnikos reikaluose;) Kaune ir jo rajone

 3. linaliutkuteee
  linaliutkuteee prieš 4 m.

  Viska tvarkausi pati išskyrus grindis ir kas yra aukštai :))))

 4. LinukaK
  LinukaK prieš 3 m.

  Tvarkau viska, tik patalyne keicia vyras,ir ciuzini apsuka, siuksles isnesa, maudo dukryte,nes sunku paciai susilenkti jau ir jeigu paprasau pagalbos,visada padeda

 5. julijagf
  julijagf prieš 3 m.

  Darau viska, tik nebeplaunu vonios su chemija (mes karta i menesi su pramonine rugstim isvalom, nes vyras kazkada dirbo ir supranta tuos dalykus) ir nenesu suksliu. Na ir viskas. Uzuolaidu nekabinau, nes net ant kedes nepasiekiu, o taip, kai buvo 22-28sav remonta dariau, tapetai, sienu glaistymas r t.t. Dabar jau sunku. Air grindu negaliu plauti pritupus, tik su sluota