Namų ruoša nėštumo metu: kaip pasiskirstyti darbus? (79)

Nėščia moteris su dukra laisto gėlę Syda Productions | Shutterstock.com

Pastojus, dėl prastesnės savijautos ir besikeičiančių kūno formų gali tekti persiskirstyti namų ruošos darbus.

Kaip sudaryti namų ruošos darbų sąrašą?

Pirmasis žingsnis – sudarykite būtinų namų ruošos darbų sąrašą. Darbus suskirstykite į kasdieninius, kassavaitinius ir tuos, kuriuos reikia atlikti kartą per mėnesį.

Antrasis žingsnis – suskirstykite, kurie darbai – „degantys“. Būtiniausius, neišvengiamus darbus pažymėkite žvaigždute – juos pasiskirstyti svarbiausia. Jei nesutariate, svarbu tai ar ne, galite padaryti eksperimentą: nedarykite to darbo kurį laiką.

Tas pats metodas tinka ir tuo atveju, jei nesutariama dėl darbo sudėtingumo bei trukmės: pavyzdžiui, jei kuriam atrodo, kad vonią valyti reikia kartą per savaitę ir tai užtrunka valandą, o kitam atrodo, kad pakanka tam skirti pusvalandį per dvi savaites, išbandykite abu variantus praktikoje – tai tikrai padės išvengti tuščių ginčų bei priimti geriausią sprendimą.

Kaip pasidalinti namų ruošos darbus?

Pasiskirstykite, kas ir kuriuos darbus atliks. Būtinai tai darykite kartu, o jeigu šeimoje auga vyresni, prie bendro gerbūvio jau galintys prisidėti vaikai, į darbų pasiskirstymą įtraukite į juos - tai svarbi pamoka!

Jeigu vaikai namų ruošos darbus atlieka nenoriai, pasinaudokite patarimais:

Geriausia, jei kiekvienas išsirenka norimą darbą, pavyzdžiui:

 • Mama rūšiuoja skalbinius ir sudeda juos į skalbyklę, vaikai juos išdžiausto;
 • Tėtis gamina maistą, vaikai plauna indus ir sutvarko virtuvę (kad nepabostų, galima skirstytis dienomis – pavyzdžiui, vienas šeimos narys gamina pusryčius darbo dienomis, kitas – savaitgaliais);
 • Vienas šeimos narys siurbia kambarius ir valo dulkes, kitas pasirūpina vonios ir tualeto švara, ir t.t.

Kokių namų ruošos darbų geriau nedaryti nėštumo metu?

Kiekvienos moters nėštumas, sveikatos būklė ir savijauta jo metu skiriasi, tačiau nėščiosioms nerekomenduojama arba net draudžiama:

 • Kelti, tampyti sunkius daiktus. Nėštumo metu, jeigu nėštumo eiga yra normali ir jeigu moteris neturi kitų sveikatos problemų, galima kilnoti ne sunkesnius, nei 10 kg daiktus.
 • Lipti ant įvairių paaukštinimų, kopėtėlių ir pan. Augant svoriui ir didėjant pilvukui pakinta moters svorio centras, nėščiosios tampa nerangios, todėl visus namų ruošus darbus, kuriuos reikia atlikti pasilypėjus aukščiau, vertėtų perleisti kitiems šeimos nariams.
 • Keisti, valyti katės kraiko dėžutę ar valyti kitų augintinių narvelius. Gyvūnų išmatose gali būti įvairių ligų sukėlėjų, o kačių platinama toksoplazmozė nėštumo metu yra itin pavojinga.
 • Buityje naudoti lakias, labai stiprų poveikį turinčias buitinės chemijos priemones. Nėštumo metu reikėtų ypatingai vengti aerozolinių parazitų naikinimo priemonių, labai agresyvių valymo priemonių, stiprų kvapą turinčių dažų, lakų ir pan.

Norite namuose įvesti tvarką, kurios šeima laikytųsi, ir tvarkytis konstruktyviau? Skaitykite:

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.

Naujausi komentarai

 1. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 4 m.

  Nenorėčiau, kad svetimi žmonės landžiotų pakampėm

 2. Antikute
  Antikute prieš 4 m.

  hailiee parašė:
  nu ne visos nestumo metu gerai jauciasi

  Tai jei gulimas rezimas tai cia kitas atvejis, yra issimciu bet jei normalus nestumas nematau bedu tvarkytis. Nors zinau tokiu kurios net ir normalu nestuma turi bet juo dangstosi nes ale daug ko negali ir varineja vyra niekas nesako kasdien namu tvarkytis, buna dienu kai blogiau jauties ir buna kai geriau, tai kodel nepasutvarkius ypac kai dekrete nera ka veikt

 3. hailiee
  hailiee prieš 4 m.

  .Lėlytė. parašė:
  Nenorėčiau, kad svetimi žmonės landžiotų pakampėm

  galiu pasakyt, kad as kvieciausi kelias tvarkytojas, o dabsr tvarko vyras su zmona, kurie ir kaimynam tvarko. kazkaip sutapo biolaukai. aisku, smagiau, kai ner pasaliniu namie, bet gerai, kad nereikia paciai valyti.

 4. Marche prieš 4 m.

  Jau nuo kokios 35 sav vyras didžiąją dalį namo sutvarko, nes kol spėju virtuvinį sutvarkyt jis jau būna išsiurbęs ir nešasi siurblį į antrą aukštą ir jam patinka tvarkytis, tai sūnus matys lb gražų pavyzdį tai pat gamina pagrinde jis, mane įtraukia smulkiems darbams tik. Apsipirkinėjimą irgi jau nori perimti, tai galės, kai lelis gims

 5. Lolita3000
  Lolita3000 prieš 2 m.

  O tai kas man kates toleta isvalys😔

Skelbimai

10,00 €
36 | 8 | S
10,00 €
26 | 16,3 cm
10,00 €
39 | 25,3 cm | 5½ - 6