Namuose vėsu: kaip išsirinkti šildytuvą ir nepasiklysti tarp jų gausos?

Reklaminis partnerio turinys
Šildytuvai ir radiatoriai MILL Šildytuvas MILL

Orams šąlant daugelis, kurių namuose vėsoka, ima dairytis papildomo „pastiprinimo“ – kokybiško ir patikimo šildytuvo. Juk komfortiškai jaučiamės tik tada, kai patalpų temperatūra yra ne mažesnė nei 22–24 °C.

 Tad jei šįkart jūsų pirkinių sąraše atsidūrė patalpų šildytuvas, pateiksime rekomendacijų, pagal ką jį išsirinkti.

5 kriterijai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šildytuvą

1. Šildytuvo tipas

Visų pirma, prieš pasirenkant patalpų šildytuvą reikėtų pasidomėti jų tipais ir nuspręsti, koks šildytuvas labiausiai atitinka jūsų poreikius:

 • konvekciniai šildytuvai užtikrina greitą ir tolygų visos patalpos šildymą; veikia tyliau negu šildytuvai-ventiliatoriai; orą sausina labiau negu tepaliniai, bet mažiau negu ventiliatoriniai; jų negalima palikti be priežiūros;
 • tepaliniai šildytuvai nesausina oro, veikia tyliai ir galima palikti be priežiūros;
 • šildytuvai-ventiliatoriai (t. y. šildytuvai su integruotu ventiliatoriumi) pučia šiltą orą per kaitinimo elementą;
 • paneliniai šildytuvai taupo vietą,galima palikti be priežiūros, žema paviršiaus temperatūra, bet veikia efektyviai;
 • infraraudonųjų spindulių šildytuvai šildo objektus, o ne patalpų orą;
 • išmanieji šildytuvai padeda taupyti elektros energiją, galima lengvai nustatyti šildymą pagal savo poreikius.

2. Šildytuvo galingumas

Ieškant šildytuvo vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, – šildomų patalpų dydis.

Paprastai rekomenduojama nuo 70 iki 100 vatų vienam kvadratiniam metrui, priklausomai nuo pastato izoliacijos. Didesniuose kambariuose patariama naudoti kelis šildytuvus. Ir, žinoma, didesnis ir galingesnis šildytuvas sušildys kambarį greičiau nei mažas mažos galios šildytuvas.

3. Elektros energijos sąnaudos

Pastaruoju metu didžiajai daliai namų ūkių aktualu taupyti itin išbrangusią elektros energiją. Taigi, prieš pasirinkdami patalpų šildytuvą palyginkite bent kelių skirtingų modelių energinį efektyvumą.

Daugelyje šiuolaikinių patalpų šildytuvų integruoti įvairūs energijos taupymo režimai, termostatai , programuojami laikmačiai ir kt. Visa tai padeda mažinti elektros energijos suvartojimą ir prisideda prie ekonomiškesnio vartojimo.

4. Saugos funkcijos

Jei nešiojamieji šildytuvai netinkamai prižiūrimi, jie gali kelti gaisro pavojų. Todėl būtina atsižvelgti ir į saugumą. Siekdami ženkliai sumažinti gaisro tikimybę, daugelis gamintojų į savo elektrinius šildytuvus integruoja vėsinamuosius paviršius ir kitas pažangias saugos funkcijas. Tai pat nemaža dalis šildytuvų turi vidinius jutiklius, kurie automatiškai išjungia maitinimą šildytuvui netyčia apvirtus ar kažkam jį nuvertus. Apsauga nuo perkaitimo veikia tokiu principu: kai vidiniai šildytuvo komponentai pasiekia nesaugią temperatūrą, automatinis jutiklis-jungiklis išjungia prietaisą.

5. Triukšmo lygis

Kaip ir daugelis elektros prietaisų, veikdami šildytuvai skleidžia tam tikro intensyvumo garsą. Kai kurie modeliai veikia itin tyliai, kai kurie – gerokai triukšmingesni ir jautriems žmonėms gali kelti diskomfortą. Triukšmingesni – šildytuvai su ventiliatoriumi, tyliai veikia tepaliniai arba paneliniai šildytuvai.

Taigi, visuomet geresnis pasirinkimas – šildytuvas, kuris tyliai veikia ramioje aplinkoje, pavyzdžiui, darbo kambaryje ar vaikų kambaryje mažiesiems miegant.

Geriausi šildytuvai rinkoje: kelios rekomendacijos

„Mill“ šildytuvai: 5 metų garantija jūsų komfortui užtikrinti

Mill sildytuvai

Tepaliniai šildytuvai ir jų privalumai

Pirmieji rinkoje atsiradę tepaliniai šildytuvai primindavo senovinius radiatorius, tačiau šiuolaikiškų šildytuvų dizainas – daug inovatyvesnis.

Tepaliniai sildytuvai

Tepalinių šildytuvų privalumai:

 • Nesausina oro, nes nėra tiesioginio sąlyčio su kaitinimo elementu, sistema yra uždara. Tai ypač aktualu dabar, peršalimo sezono metu, nes optimali patalpų drėgmė svarbi tinkamai gleivinės ir odos būklei palaikyti, kad mažiau atakuotų virusai.
 • Saugus naudojimas – apvirtęs šildytuvas išsijungia automatiškai, turi apsaugą nuo perkaitimo.
 • Padeda taupyti – pavyzdžiui, norvegų gamintojo „Mill“ šildytuvai dėl unikalios „Heat Boost“ technologijos sušildo patalpas 29 % greičiau nei tradiciniai tepaliniai šildytuvai.
 • Turi dienos / nakties programas (išskyrus „Mill“ AB-H1000MEC modelį su mechaniniu termostatu) – taip sutaupoma iki 25 % elektros energijos.
 • Integruoti keli galingumo nustatymo lygiai.
 • Tyliai veikia, todėl neblaško šeimos narių nei jiems intensyviai dirbant, nei ilsintis.

Paneliniai (skydiniai) šildytuvai ir dažniausiai įvardijami jų privalumai

Paneliniai sildytuvai

 • Integruotas aliuminio kaitinimo elementas – šildytuvas veikia konvekcijos principu.
 • Veikia efektyviai, bet paviršiaus temperatūra neaukšta, todėl saugu naudoti. Mažiausiai įkaista stikliniai šildytuvai, todėl juos rekomenduojama kabinti vaikų kambariuose.
 • Saugumas: visi „Mill“ paneliniai (skydiniai) šildytuvai turi apsaugą nuo perkaitimo.
 • Tylus veikimas – nėra traškėjimo garso temperatūrai kylant ar leidžiantis
 • Gali būti paliekamas be priežiūros.
 • „Mill“ šildytuvai priskiriami IPX4 saugos klasei – tai reiškia, kad jie gali būti naudojami vonios kambariuose.
 • Platus galingumų pasirinkimas – 250– 2000 W.
 • Daug modelių yra išmanūs ir valdomi programėle. Paprasti modeliai turi dienos / nakties programą.

Išmanieji šildytuvai (tokių yra tepalinių, panelinių ir konvekcinių pastatomų) valdomi per programėlę

Verta žinoti, kad:

 • Išmanieji šildytuvai padeda sutaupyti iki 32 % elektros energijos, lyginant su tradiciniais konvekciniais šildytuvais.
 • Galėsite koreguoti nustatymus pagal savo poreikius, nustatyti įvairius režimus.
 • Šildytuvas veiks tik tiek, kiek būtina pagal jūsų nustatymus. Šildytuvas „išmoksta“, kaip greitai / lėtai jūsų patalpos įšyla / atvėsta ir todėl pradeda šildyti tik tada, kai būtina, apskaičiuodamas, kiek laiko reikia, kad būtų pasiekta nustatyta temperatūra.
 • Galėsite stebėti energijos suvartojimo statistiką.
 • Išmanieji šildytuvai turi „Atviro lango“ funkciją, dėl kurios šildytuvas išsijungia temperatūrai patalpoje staiga nukritus: taip nešvaistoma energija.

Visų svarbiausia – atsiminti, kad šildytuvą naudosite ne vienerius metus, todėl nepagailėkite ir investuokite daugiau: visa tai atsispindės kokybėje, inovacijose, dizaine ir, žinoma, garantuos visos jūsų šeimos saugumą.